Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-08-01, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Opolanie korzystają z weekendu darmowych atrakcji. Ogród zoologiczny cieszy się dużym powodzeniem

Weekend darmowych atrakcji w Opolu, ogród zoologiczny [fot. Witold Wośtak]
Weekend darmowych atrakcji w Opolu, ogród zoologiczny [fot. Witold Wośtak]
Weekend darmowych atrakcji w Opolu, ogród zoologiczny [fot. Witold Wośtak]
Weekend darmowych atrakcji w Opolu, ogród zoologiczny [fot. Witold Wośtak]
Trwa weekend bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców Opola. To nagroda za rekordową - blisko 70-procentową - frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich.
Po wcześniejszym odebraniu wejściówki w ratuszu można odwiedzić ogród zoologiczny, Wieżę Piastowską, Zamek Górny, Muzeum Polskiej Piosenki, Galerię Sztuki Współczesnej lub skorzystać z basenów.

My sprawdziliśmy, jakim zainteresowaniem cieszy się opolskie zoo. Przed otwarciem ustawiła się tam dość długa kolejka chętnych.

- Nie miałam dylematu, bo nie było już wielu wejściówek. Został ogród zoologiczny, Wieża Piastowska i Galeria Sztuki Współczesnej. Wszystkie te miejsca znam, ale do ogrodu zawsze przychodzi się z przyjemnością - mówi opolanka.

Jeden z mężczyzn liczył się z faktem, że w tak słoneczny weekend będzie duże zainteresowanie, ale chciał wyjść, zamiast trzymać dzieci w domu.

- My korzystamy z Karty Dużej Rodziny, bo po darmowe wejściówki było trudno dostać się. Wyszliśmy dziś pierwszy raz od ogłoszenia pandemii koronawirusa. Ponoć jest tłoczno i nie wszystko można zobaczyć, a ludzie nie przestrzegają rygoru dotyczącego dystansu społecznego. Trzeba jednak trochę wyjść z dziećmi, bo mnie jest ciężko usiedzieć tyle czasu z czwórką pociech - zwraca uwagę mieszkanka Opola.

Kolejna kobieta ocenia, że kolejki nie są długie. Według niej, skoro ogród zoologiczny jest na otwartej przestrzeni, nie ma dużego zagrożenia epidemiologicznego. Zapewnia też, że jest ostrożna.

Przypominamy natomiast, że trzeba pamiętać o zachowywaniu dystansu społecznego i noszeniu maseczek zakrywających usta i nos. Dzisiaj (01.08) potwierdzono 658 zarażeń koronawirusem w Polsce.
Mieszkańcy Opola

Kultura i rozrywka

2020-08-14, godz. 13:15 Wodowanie w Galerii Aneks - pokłosie projektu artystycznego w plenerze W lipcowe soboty Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zapraszała mieszkańców do udziału w artystycznym projekcie realizowanym nad kąpieliskiem Bolko. Było… » więcej 2020-08-14, godz. 08:00 Okazja na portret z przymrużeniem oka. Nad Jeziorem Nyskim rusza IX Weekend Satyry i Karykatury Po raz dziewiąty Jezioro Nyskie opanują satyrycy i karykaturzyści. Co roku w Błękitnej Zatoce spotykają się rysownicy z Polski i Czech. Tym razem ze względu… » więcej 2020-08-13, godz. 20:35 Złota Pinezka dla Filharmonii Opolskiej Tylko 16 miejsc Google nagrodziło Złotą Pinezką. Piętnastolecie Google Map postanowiło w ten sposób wyróżnić miejsca najlepiej oceniane przez internautów… » więcej 2020-08-13, godz. 18:05 "Koziołek Matołek" powraca do opolskich lalek Opolski Teatr Lalki i Aktora na razie tylko w weekendy zaprasza dzieci i dorosłych do swojej siedziby W piątek (14.08) na deski Dużej Sceny powraca 'Koziołek… » więcej 2020-08-13, godz. 14:22 Można sięgnąć po stypendium i dołączyć do Banku Talentów Otwierają 'Bank Talentów'. Młodzi opolscy muzycy będą mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem ekspertów. W programie są warsztaty prowadzone przez… » więcej 2020-08-13, godz. 13:16 Pierwszy koncert z publicznością w Kędzierzynie-Koźlu w czasach pandemii Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu organizuje pierwszy w czasach pandemii koronawirusa koncert z udziałem publiczności. W sali widowiskowo-kinowej… » więcej 2020-08-12, godz. 21:00 Zwrot akcji w sprawie likwidacji kluczborskiego MDK-u. Minister edukacji zgodził się, uchylając decyzję opolskiego… Jest zgoda ministra edukacji narodowej na likwidację Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku. Resort uchylił tym samym negatywną opinię Opolskiego Kuratora… » więcej 2020-08-11, godz. 21:35 W środę rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Tym razem kolejek przed NCPP nie będzie W środę (12.08) rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym roku, przypomnijmy, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju… » więcej 2020-08-09, godz. 11:55 Nie ma Śląskiego Lata Muzycznego, ale tradycyjny "Heuriger" w Głogówku się odbędzie! Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku na Opolszczyźnie nie odbędzie się 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny ani towarzyszący mu festiwal 'Śląskie… » więcej 2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***