Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-27, 16:25 Autor: Daniel Klimczak

Muzeum Polskiej Piosenki ponownie udostępnia swoje zbiory. Odwiedzający muszą jednak przestrzegać zasad bezpieczeństwa

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Od dziś (27.06) można ponownie odwiedzać Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Placówka została otwarta po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.
Podczas zwiedzania należy pamiętać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego. Ponadto, obsługa dokonuje pomiarów temperatury u każdej osoby chcącej skorzystać z oferty jednostki. Kierownik działu wystaw i edukacji muzealnej w MPP Mateusz Torzecki wskazuje, że zwiedzający mogą oglądać dwie ciekawe wystawy.

- Udało nam się przedłużyć ekspozycję, którą otworzyliśmy w lutym. Jest to wystawa czasowa pod tytułem Mieczysław Fogg, pieśniarz Polaków. Pierwsza taka wystawa w ogóle w historii, która pokazuje w jednym miejscu tak olbrzymią liczbę pamiątek związanych z tą długą, bo blisko 60-letnią karierą - tłumaczy.

Ponadto, cały czas dostępna jest wystawa stała, na którą składa się ponad 170 godzin materiałów audiowizualnych.

Instytucja wskazuje, że frekwencja po przerwie jest zadowalająca. Jednym z pierwszych odwiedzających był pan Paweł, który chciał zapoznać mieszkającego za granicą krewnego z polskim dorobkiem muzycznym.

- Nie było go tu nigdy, więc stwierdziliśmy, że to jest dobry pomysł, żeby przyjść. Ja też, jak gdzieś jadę, to chcę zaznajomić się z tą kulturą, więc wypadałoby też trochę muzyki poznać. Także myślę, że tak, muzyka jest ważna - dodaje.

Ze względów bezpieczeństwa, część atrakcji jest jednak nadal wyłączona z ekspozycji, lub udostępniana w ograniczony sposób. Muzeum na razie nie prowadzi też zajęć edukacyjnych.

Dodajmy, ze placówka jest czynna codziennie, oprócz poniedziałków, od 10:00 do 18:00.
Mateusz Torzecki
pan Paweł

Kultura i rozrywka

2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Opolski wiolonczelista Jakub Dubik w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program będzie… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej 2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »