Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-04-22, 13:15 Autor: Mariusz Majeran

Lalki pojawiły się na balkonie i ożyły. "Z potrzeby grania powstał nasz domowy teatr"

Lalki na balkonie [fot. z filmu Mariusz Majeran]
Lalki na balkonie [fot. z filmu Mariusz Majeran]
Opolski Teatr Lalki i Aktora udostępnił swoim aktorom ich ulubione lalki, a oni postanowili je ożywić w swoich przestrzeniach mieszkalnych. Żabka mieszka w domu pod Opolem, inny aktor postanawia zdradzić tajniki pracy aktorskiej od kuchni, a Anna i Krzysztof Jarotowie przenieśli teatr między innymi na swój balkon.
W przestrzeni mieszkalno-balkonowej powstało przedstawienie, które wymagało nie lada wysiłku aktorskiego, reżyserskiego, filmowego i przede wszystkim pogodzenia życia prywatnego z aktorskim.

- Z potrzeby grania powstał nasz domowy teatr - podkreśla Krzysztof Jarota. - Można by dodać, że kryzysowy "Teatr Balko-Nowy pod kwarantanną". To jest akurat nasz projekt balkonowy, aczkolwiek większość aktorów też wymyśliła swoje profile i przenosi się do tak zwanej sieci. Ten "pająk pandemiczny" przeniósł na po prostu do sieci. Naszym nowym ekosystemem, właściwie możemy powiedzieć nowym "rewirem kultury" jest balkon i tam się odgrywa nasza scena. Widownia troszeczkę inna, ale lalki też razem z nami muszą się dostosować do nowej przestrzeni.

Przestawienie stworzyli aktorzy Opolskiego Teatru Lalki i Aktora: Anna Jarota, Krzysztof Jarota i Jan Chraboł - sąsiad aktorskiego małżeństwa. Film można zobaczyć na stronie internetowej teatru.

Link do projektu "Teatr Balko-Nowy pod kwarantanną" poniżej. A cała rozmowa z aktorem w czwartkowych (23.04) Rewirach Kultury w Radiu Opole po godzinie 20.00.» więcej
Krzysztof Jarota

Kultura i rozrywka

2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »