Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-03-30, 13:26 Autor: Mariusz Majeran

#wykuszamywirusa - koncert on-line Sławka Kusza z zespołem

Sławomir Kusz [fot. Paula Hołubowicz]
Sławomir Kusz [fot. Paula Hołubowicz]
W najbliższy wtorek (31.03) w internecie odbędzie się bezpłatny koncert Sławka Kusza z zespołem na rzecz muzyków. Opolski bard i songwriter organizuje zbiórkę społeczną dla muzyków, będących w trudnej sytuacji materialnej spowodowanej epidemią koronawirusa.
- Pokonaliśmy wszystkie przeszkody techniczne i zagramy dla wszystkich w internecie - podkreśla muzyk.

- Ten koncert na stronie zostanzmuzyka.pl zostanie jakby podlinkowany z taką puszką, gdzie będzie można dokonać wpłat. 5, 10, 15 złotych, inną kwotę, jak ktoś będzie chciał, będzie mógł wpłacić. Coś na zasadzie, jak zbieramy na różne inne cele przez różne zbiórki internetowe. To będzie tak samo. Oczywiście to zbiera fundacja, jakby nasza puszka zespołowa, ale Polskiej Fundacji Muzycznej. Fundacja potem dostaje informację od nas, któremu muzykowi ma przelać pieniądze. Oczywiście nie mówimy o mnie, bo dla mnie muzyka jest hobby, tylko hobby. Nie jest to mój zawód. Nie uprawiam tego zawodu, ale moi muzycy tak.

Posłuchamy piosenek z debiutanckiej płyty Sławka Kusza, nagranej w Studiu M im. SBB Radia Opole i najnowszych kompozycji artysty.

Przypomnijmy, koncert we wtorek o godzinie 20.30. Wystarczy wejść na wydarzenie Sławek Kusz - wykuszamywirusa lub na stronę zostanzmuzyka.pl i wybrać wydarzenie. Koncert potrwa godzinę.» więcej
Sławek Kusz
Sławek Kusz w programie Na Afiszu w Radiu Opole 2 Kultura

Kultura i rozrywka

2020-05-24, godz. 06:30 Kino "pod chmurką" zdało egzamin. Mimo ulewy pod CWK w Opolu zjawił się komplet kinomaniaków Zamiast foteli - siedzenia. Zamiast specjalistycznych głośników - odbiór na FM. No i wreszcie zamiast dachu - niebo. W Opolu odbył się pierwszy seans 'Kina pod… » więcej 2020-05-23, godz. 15:00 Salonik Wiosenny w internecie w technice 360 stopni i w realu Związek Polskich Artystów Plastyków - okręg opolski - nie czekał na zniesienie obostrzeń dotyczących galerii sztuki i zaprosił swoich widzów na wirtualny wernisaż… » więcej 2020-05-23, godz. 10:15 Nyski Dom Kultury przenosi działalność do internetu. Pomogą w tym ministerialne pieniądze Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury, Nyski Dom Kultury może przenieść część swojej działalności do internetu. Placówka jest jedną z 1200 beneficjantów… » więcej 2020-05-22, godz. 16:00 Miejska Biblioteka Publiczna i Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu nominowane do nagrody "IDOL 2020" Miejska Biblioteka Publiczna i Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zostały nominowane do nagrody „IDOL 2020” w kategorii „placówka kultury otwarta dla niewidomych”… » więcej 2020-05-22, godz. 13:00 Antywirusowe maseczki oczami studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego Studenci II roku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w ramach zajęć stworzyli antywirusowe maski. Powstało w sumie 14 projektów, a każdy z nich pokazuje przemyślenia… » więcej 2020-05-21, godz. 18:30 Teatr dramatyczny w Opolu zaprasza na sztukę Szekspira. Będzie do obejrzenia w sieci Ze względu na trwający remont i obostrzenia związane z pandemią koronawirusa Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na spektakle i spotkania w interne… » więcej 2020-05-21, godz. 13:30 15. Muzyczna Wieczorynka nie tylko dla dzieci Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu pod patronatem Radia Opole przygotowuje 'Muzyczne Wieczorynki' dla najmłodszych, ale zachęca całe rodziny do oglądania… » więcej 2020-05-19, godz. 22:00 Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza po nowemu Kolejne muzeum otwiera swoje drzwi dla zwiedzających, ale w nowej formie i nie wszystkie obiekty. Muzeum Śląska Opolskiego musiało przystosować swoje sale do nowych… » więcej 2020-05-19, godz. 16:00 Kolejna impreza odwołana. Nie będzie Festiwalu Książki w Opolu w tym roku Fabryka Inspiracji początkowo przygotowywała 5 edycję Festiwalu Książki. Po wprowadzeniu obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa chciała ją przenieść do internetu… » więcej 2020-05-19, godz. 12:30 Czas Podróżników dziś w Tajlandii Od marca Fundacja Czas Podróżników proponuje spotkania internetowe poświęcone różnym państwom i ciekawym zakątkom świata. Tym razem proponuje podróż do Tajlan… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »