Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-03-23, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Opolscy artyści zagrają dla innych twórców

Sławomir Kusz [fot. Paula Hołubowicz]
Sławomir Kusz [fot. Paula Hołubowicz]
Sławomir Kusz - opolski bard i songwriter postanowił pomóc innym artystom, którzy nie maja stałego etatu. Jednym z elementów tej pomocy będzie koncert w ramach działalności Polskiej Fundacji Muzycznej.
- Szukałem sposobu, żeby wspomóc artystów, którzy nie mają stałego etatu - podkreśla Sławomir Kusz. - Mnie to nie dotyczy jakby. Jestem twórcą piosenek, ale te piosenki są grane przez twórców profesjonalnych. I oni występują ze mną. Ja mam etat, a oni niestety, część z nich, nie. Dlatego uzmysłowiłem sobie, że w tym co się dzieje praktycznie zostają bez grosza, bo nie grają koncertów. I zacząłem szukać rozwiązania, jak im pomóc. Pomysłów miałem bardzo dużo. Do tego stopnia, że w pierwszym odruchu zdeklarowałem się jednemu z muzyków, że otwieram dla niego kredyt. Mój prywatny kredyt, jak będzie potrzebował.

- Razem z Polską Fundacją Muzyczną - chcę zorganizować koncert on-line - dodaje muzyk. - Jestem na etapie szukania miejsca, w którym moglibyśmy z muzykami taki koncert odbyć bez publiczności. Oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. I wypuścić to na żywo w sieć. Z Magdą Turowską z Polskiej Fundacji Muzycznej będę w kontakcie. Ustalimy dokładnie kiedy ten nasz koncert będzie widoczny w internecie.

Początkowo koncert miał się odbyć 26 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu ale po wprowadzeniu obostrzeń związanych z koronawirusem na scenie mogłoby być tylko dwóch muzyków. Sławomir Kusz szuka rozwiązania tego problemu (25.03).

Cały czas można wspierać artystów poprzez wpłaty na konto Polskiej Fundacji Muzycznej. Radio Opole na swoich dwóch antenach gra piosenki polskich artystów, w ten sposób wspierając tych, którzy z powodu epidemii koronawirusa nie mogą koncertować.
Sławomir Kusz
Sławomir Kusz

Kultura i rozrywka

2020-04-01, godz. 09:18 Fotograficzny konkurs kroszonkarski w Strzeleczkach Nietypowy, bo fotograficzny Gminny Konkurs Kroszonkarski 2020 ogłosił ośrodek kultury w Strzeleczkach. Podobnie jak w minionych latach trzeba będzie wykonać pisankę… » więcej 2020-04-01, godz. 06:00 Opolskie żeglarstwo świętuje 75-lecie. Z tej okazji ogłoszono konkurs fotograficzny Opolskie Stowarzyszenie 'Pieśni spod żagli' rozpoczyna obchody 75-lecia opolskiego żeglarstwa. Wiosną 1945 roku powstała I Harcerska Drużyna Żeglarska w Opolu… » więcej 2020-03-31, godz. 13:20 "Teatr zwykle wyznaczał mój rytm życia". Opolska aktorka Elżbieta Żłobicka o pracy w domu w czasach pandemii Teatry nie pracują, a aktorzy nie grają, co nie znaczy, że nie ćwiczą ról, czy nie zajmują się kultura i sztuką. Opolska Aktorka Elżbieta Żłobicka także pozostaje… » więcej 2020-03-31, godz. 08:00 Babski Comber na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Babski Comber został wpisany na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. To coroczna zabawa organizowana na zakończenie karnawału, podczas której… » więcej 2020-03-30, godz. 16:00 MBP w Opolu działa on-line Wystarczy wysłać mail i można otrzymać kody do wirtualnej wypożyczalni, w której jest blisko 2000 tysiące pozycji książkowych. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała… » więcej 2020-03-30, godz. 13:26 #wykuszamywirusa - koncert on-line Sławka Kusza z zespołem W najbliższy wtorek (31.03) w internecie odbędzie się bezpłatny koncert Sławka Kusza z zespołem na rzecz muzyków. Opolski bard i songwriter organizuje zbiórkę… » więcej 2020-03-29, godz. 12:00 Kolejne pomieszczenia w brzeskim ratuszu odzyskały dawny blask. Zakończył się remont sali lustrzanej i stropowej Zakończył się remont kolejnych pomieszczeń w brzeskim ratuszu. W tym tygodniu odbiory końcowe przeszła sala lustrzana i stropowa, w której odbywały się sesje rady… » więcej 2020-03-28, godz. 18:00 Opolskie instytucje kultury uruchamiają platformy online. Mnóstwo atrakcji dla małych i dorosłych odbiorców Opolskie galerie, muzea i teatry przygotowały bogatą ofertę dla mieszkańców stolicy regionu i nie tylko. Wszystkie instytucje kultury są zamknięte, dlatego ich… » więcej 2020-03-27, godz. 22:00 Zagrożenie koronawirusem przesądza o odwoływaniu planowych imprez. Przykłady z Wołczyna i Olesna Urząd Miejski w Wołczynie odwołuje swoje imprezy w związku z szerzeniem się koronawirusa. » więcej 2020-03-27, godz. 16:12 Zajączki, kurczaki, tysiące papierowych kwiatów i pisanka gigant. Dekoracja stoi w Wołczyńskim Ośrodku Kultury Wiosenno-wielkanocną dekorację przygotowali pracownicy Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »