Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-12-12, 06:45 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Chór MEDICANTO muzycznie wprowadził słuchaczy w świąteczny nastrój [ZDJĘCIA]

Przedświąteczny występ Chóru MEDICANTO w MBP w Opolu © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Przedświąteczny występ Chóru MEDICANTO w MBP w Opolu © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Muzyczne wprowadzenie w przedświąteczny klimat zaproponował mieszkańcom Opola chór MEDICANTO. Zespół pod dyrekcją Elżbiety Willim wystąpił w środowy (11.12) wieczór w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, prezentując przekrojowy repertuar, w którym obok tradycyjnych kolęd znalazły się miniatury chóralne o tematyce świątecznej.
Podczas koncertu zabrzmiały także kompozycje sakralne takich twórców, jak Grzegorz Gerwazy Gorczycki czy Wacław z Szamotuł.

- Mam w programie kilka utworów adwentowych - wyjaśnia Elżbieta Willim. - Zaśpiewałam jeden motet adwentowy Josefa Rheinbergera. Jeden z cyklu, bo to są trudne utwory, romantyczne, wymagające już pewnego nie tylko technicznego, ale muzycznego podejścia, zrozumienia harmonii i wielu innych rzeczy. I śpiewaliśmy kolędy. Właściwie mieliśmy niewiele czasu na przypomnienie sobie, ale kolędy wszystkim sprawiają przyjemność, bo takie są miniaturki bardzo uczuciowe. Ja od chórzystów wymagam takiego innego zrozumienia, frazowania nietypowego, takie różne zwalniania, przyspieszania. My się tym bawimy!

Przypomnijmy, że działający od 2012 roku chór MEDICANTO zrzesza lekarzy różnych specjalności z całej Opolszczyzny, a także sympatyków muzyki chóralnej zajmujących się dziedzinami pokrewnymi medycynie. Więcej na ten temat w przedświątecznej audycji "Klasyka wieczorową porą".
Elżbieta Willim

Kultura i rozrywka

2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej 2020-01-26, godz. 11:00 W Muzeum Wsi Opolskiej już myślą o Wielkanocy. Ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020” prowadzone będą zajęcia dla niemal 1,5 tys. osób. » więcej 2020-01-26, godz. 08:00 Filharmonia Opolska: Bemol i Nutka ponownie spotkają się najmłodszymi melomanami Przed nami pierwszy w tym roku kalendarzowym, a czwarty w serii niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej. Wierszowane opowieści, zagadki, wspólne… » więcej 2020-01-25, godz. 22:00 Historycy ze Strzeleczek poszukują starych zdjęć z tej miejscowości Lokalna Grupa Historyczna ze Strzeleczek przygotowuje się do wydania książki ze starymi fotografiami z tej miejscowości i okolic. W związku z tym zwraca się z… » więcej 2020-01-25, godz. 19:15 Karnawałowy Koncert Jazzowy już jutro w kluczborskim Kinie Bajka Zbliża się Karnawałowy Koncert Jazzowy w Kluczborku. Początek jutro (26.01) o 15:00 w Kinie Bajka. » więcej 2020-01-25, godz. 13:00 Prudnik: koncert śpiewaków, którzy na co dzień posługują wiernym w habitach i sutannach Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny organizuje Konwent Bonifratrów w Prudniku. W programie są kolędy, arie sakralne oraz pieśni neapolitańskie. Koncert… » więcej 2020-01-25, godz. 10:30 Pomysły na rewitalizację zamku w Głogówku zyskały uznanie mieszkańców gminy Niemal 30 osób wzięło udział w otwartych konsultacjach społecznych dotyczących planów rewitalizacji 2 skrzydeł zamkowych dawnej siedziby rodu Oppersdorffów w Głogówku… » więcej 2020-01-25, godz. 10:00 Niezwykłe widowisko na światowym poziomie. Moscow City Ballet wystąpi w Nysie Moscow City Ballet charakteryzuje się olśniewającymi kostiumami, dopracowaną do perfekcji choreografią, scenografią i grą świateł. Teatr założył wybitny choreograf… » więcej 2020-01-24, godz. 17:38 "Dotknęli sztuki" i zaśpiewali w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Podopieczni fundacji 'Szansa dla Niewidomych' spotkali się na pierwszych w tym roku warsztatach artystycznych. Opolanie zaśpiewali kolędy wraz z zespołem Old Singer… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »