Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-12-03, 17:30 Autor: Mariusz Chałupnik

"Możemy i jednakowo musimy być traktowani". Za nami 10. Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Opolu

Na scenie NCPP w Opolu zaprezentowało się 150 wykonawców [fot. Mariusz Chałupnik]
Na scenie NCPP w Opolu zaprezentowało się 150 wykonawców [fot. Mariusz Chałupnik]
Na scenie NCPP w Opolu zaprezentowało się 150 wykonawców [fot. Mariusz Chałupnik]
Na scenie NCPP w Opolu zaprezentowało się 150 wykonawców [fot. Mariusz Chałupnik]
Na scenie NCPP w Opolu zaprezentowało się 150 wykonawców [fot. Mariusz Chałupnik]
Na scenie NCPP w Opolu zaprezentowało się 150 wykonawców [fot. Mariusz Chałupnik]
Tym razem motywem przewodnim były akcenty ludowe i gwara śląska. W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbył się jubileuszowy 10. Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Na scenie zaprezentowało się 150 wykonawców w różnym wieku.
Organizatorzy do udziału zaprosili osoby z zespołów szkół specjalnych, domów i ośrodków pomocy społecznej, a także warsztatów terapii zajęciowej. Po raz pierwszy wybrzmiał dziś (03.12) także hymn opolskich niepełnosprawnych.

- Dzisiaj jest wyjątkowy festiwal - mówi Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu. - Będziemy mieli dużo premier. Mamy po raz pierwszy hymn, specjalnie dla nas napisaną balladę z narratorem. Są z nami Pani Nutka, mim. Chodzi właśnie o to, żeby pokazać, że wszyscy możemy i jednakowo musimy być traktowani.

- Będziemy tu występować z przedstawieniem "O smoku, który zmienił jadłospis". Robiliśmy dużo prób, chyba mieliśmy ich 14. A ja będę grała na bębnie afrykańskim w naszym muzycznym bandzie - dodają wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych z Krapkowic, Piotr, Nikola i Kamila. - Wszyscy sami to wszystko przygotowywali - informuje Honorata Szpiech, warsztaty terapii zajęciowej w Nysie. - Nawlekali korale. Szyliśmy spódnice, prasowaliśmy i robiliśmy różne ozdoby na kiermasz.

Festiwal odbył się pod patronatem Radia Opole. Na zwycięzców czeka nasze Studio M imienia SBB, gdzie dokonają oni nagrań. Dodajmy, że tradycyjnie odbył się także konkurs rękodzieła.
10. Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Kultura i rozrywka

2020-11-25, godz. 16:00 Ogrody Literatury w WBP Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu realizuje w listopadzie różne cykle spotkań autorskich. Jednym z nich są 'Ogrody Literatury'. I w ramach nich zaprasza… » więcej 2020-11-25, godz. 13:00 MBP: Literacka opowieść o śmierci. Spotkanie z Angeliką Kuźniak W ramach 18. Opolskiej Jesieni Literackiej Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała kolejne spotkanie autorskie on-line. Tym razem gościem Mateusza… » więcej 2020-11-25, godz. 08:39 Echa przeszłości, które słychać do dziś - spotkanie z Wojciechem Tochmanem w ramach 18. Opolskiej Jesieni Litera… Wojciech Tochman - znany i wielokrotnie nagradzany pisarz oraz reporter był gościem spotkania online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-11-25, godz. 08:00 Mniej zdjęć, ale większa jakość. Taki był XXII Oleski Konkurs Fotograficzny Można już oglądać w internecie zdjęcia zgłoszone do XXII Oleskiego Konkursu Fotograficznego. » więcej 2020-11-24, godz. 20:00 Opolski Tydzień Filmu Niemieckiego w wersji on-line Do 29 listopada możemy uczestniczyć w przeglądzie filmów niemieckich. Tym razem na platformie mojekino.pl dostępnych jest 9 filmów, do których kody działają… » więcej 2020-11-24, godz. 19:00 Biała: zainwestowali w sprzęt estradowy, zorganizują więcej kulturalnych imprez plenerowych Nowoczesną, mobilną scenę z nagłośnieniem zakupiła gminna placówka kulturalna w Białej. Dzięki temu znacznie zaoszczędzi organizując imprezy plenerowe… » więcej 2020-11-24, godz. 16:00 Można zamówić książki w opolskiej bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu postanowiła pomóc miłośnikom literatury. Mimo, iż placówka jest zamknięta dla czytelników to można zamówić zdalnie… » więcej 2020-11-24, godz. 14:00 Duet GOCH. wystąpi w Studiu M Radia Opole. Koncert na naszej antenie Kolejny koncert z legendarnego Studia M imienia SBB słuchacze usłyszą na głównej antenie Radia Opole. W najbliższy piątek (27.11) w naszym studiu zagra… » więcej 2020-11-24, godz. 12:53 Nie żyje opolski poeta i prozaik Władysław Żołnowski Władysław Żołnowski urodził się 3 września 1932 roku w Rohaczynie na kresach II Rzeczypospolitej. Po wojnie osiadł w Namysłowie. Pracował jako nauczyciel… » więcej 2020-11-24, godz. 08:38 Obraz współczesnego świata - spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Wojciech Jagielski - znany reporter, dziennikarz oraz korespondent wojenny był gościem spotkania online w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***