Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-04, 19:48 Autor: Katarzyna Doros

"Niepełnosprawność nie jest już tematem tabu". Spotkanie Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem

Spotkanie Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem [fot. Katarzyna Doros]
Spotkanie Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem [fot. Katarzyna Doros]
Spotkanie Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem [fot. Katarzyna Doros]
Spotkanie Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem [fot. Katarzyna Doros]
Spotkanie Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem [fot. Katarzyna Doros]
Spotkanie Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem [fot. Katarzyna Doros]
Działają społecznie, walczą z likwidowaniem barier i udowadniają, że niepełnosprawność nie jest tematem tabu. Przedstawiciele Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Opolu spotkali się, żeby podziękować swoim partnerom za pomoc w organizacji XIX Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych i Jarmarku Rozmaitości.
- Tym instytucjom i tym osobom, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych, chcieliśmy podziękować za ich wkład, za ich indywidualne oddanie części swojego sensu życia na rzecz innych, podzielenia się swoim czasie. To jest najpiękniejsza rzecz, dać coś innym od siebie - mówi Władysław Sztefic, prezes Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Opolu.

- W naszej organizacji pracujemy społecznie. Staramy się jak najbardziej aktywizować osoby niepełnosprawne, ale często finanse są dla nich ogromną barierą - mówi Danuta Galiniewska, od 35 lat pełniąca funkcję skarbnika Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Opolu. - Organizujemy turnusy rehabilitacyjne, wycieczki, imprezy integracyjne dla osób niepełnosprawnych. Są to takie tygodniowe wypady. W tym roku mieliśmy 9 wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. W przyszłym roku będzie ich 6, może uda się jeszcze 2 dodatkowe zorganizować. Ale wiele z tych osób nie stać na takie wyjazdy. Staramy się i pomagamy im przy pisaniu wniosków, o dofinansowanie takich imprez. A to wszystko robimy dla tych osób, które siedzą w domach pozamykane i często nie mają kontaktu bliższego, jak poprzez takie wyjazdy.

Wojewódzkie Towarzystwo Walki z Kalectwem zrzesza blisko 1700 osób, w tym także pojedynczych mieszkańców śląska, a nawet wybrzeża.
Władysław Sztefic
Danuta Galiniewska

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 21:15 Opole: po raz pierwszy nagrodzono kobiety sukcesu. "One się gdzieś ukrywają, ale my te perełki wyciągniemy" Po raz pierwszy w stolicy naszego regionu rozdano statuetki Opolskim Kobietom Sukcesu. Podczas gali wręczone zostały nagrody w czterech kategoriach: biznes w skali… » więcej 2020-02-22, godz. 20:46 "Pomagamy rodzinom przez cały rok". Szlachetna Paczka podsumowuje XIX edycję na Opolszczyźnie Do 388 rodzin w tym roku dotarła pomoc ze strony opolskich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Wsparcie otrzymały osoby starsze, samotne i samotni rodzice. Dzisiaj… » więcej 2020-02-22, godz. 20:40 Tryton Nyski przyznany po raz 22. W tym roku nagroda trafiła do Mariusza Drożdżala Mariusz Drożdżal został laureatem tegorocznej, 22. edycji Trytona Nyskiego. Dyrygent chóru Hosanna i wykładowca miejscowej PWSZ zwyciężył w głosowaniu jurorów… » więcej 2020-02-22, godz. 19:58 Potrącenie pieszego w Prudniku. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Opolu Do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy doszło po godz. 19 na przejściu dla pieszych na ul. Skowrońskiego w Prudniku. » więcej 2020-02-22, godz. 18:20 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 18:15 Opolscy "terytorialsi" złożyli przysięgę. "Jesteśmy dumni, że daliśmy radę pokonać nasze słabości" 60 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło dziś (22.02) po raz pierwszy na Opolszczyźnie przysięgę wojskową. Uroczystość zorganizowana na dziedzińcu Zamku… » więcej 2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »