Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-11-30, 20:47 Autor: Mariusz Majeran

Michał Bajor zaśpiewał w Filharmonii Opolskiej

Michał Bajor 50. KFPP - koncert "Opole! Kocham Cię!"
Michał Bajor 50. KFPP - koncert "Opole! Kocham Cię!"
Okładka płyty Michała Bajora [fot. Mariusz Majeran]
Okładka płyty Michała Bajora [fot. Mariusz Majeran]
Tym razem piosenkarz zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej "Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie". Na płycie znajdziemy osiemnaście utworów śpiewanych po polski, włosku i francusku.
Opolska publiczność przyjęła Michała Bajora bardzo ciepło i entuzjastycznie, domagając się zaśpiewania także tych starszych utworów.

- Koncert ma swój scenariusz - podkreśla Michał Bajor. - To są włosko-francuskie piosenki. Oczywiście śpiewane w większości po polsku. To nie jest tym razem jakaś piosenka, która okolicznościowo może być przemieszana z moimi starymi utworami, bo byłoby to trochę dziwne, gdybym między Piaf a Aznavourem zaśpiewał piosenkę Młynarskiego, wspaniałego zresztą, Piotra Rubika czy Włodzimierza Korcza. Powtarzamy koncert 28 marca i serdecznie zapraszam tych z państwa, którzy będą chcieli wiosennie, przed Wielkanocą przyjść i troszeczkę się uśmiechnąć.

Michał Bajor podkreślał, ze bardzo związany jest z Opolem: tu mieszka jego mama, tu ma przyjaciół i zawsze z sentymentem wraca do naszego miasta.

Koncerty w Filharmonii Opolskiej Radio Opole objęło patronatem medialnym. Rozmowa z Michałem Bajorem w poniedziałkowej (02.12) audycji Regionalne Kulturalia w Radiu Opole
Michał Bajor

Kultura i rozrywka

2020-11-28, godz. 20:30 Losy Wokulskiego i Łęckiej w nowoczesnej formie. W poniedziałek premiera nowego serialu audio na antenie Radia Opole Już w najbliższy poniedziałek (30.11) na antenie Radia Opole premiera nowego serialu audio 'Lalka' w reżyserii Krzysztofa Czeczota i Macieja Zycha. To 158-odcinkowa… » więcej 2020-11-28, godz. 12:00 Wirtualny spacer po kluczborskim Muzeum im. Dzierżona. Można zwiedzać wystawy przez całą dobę Wirtualny spacer proponuje Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Tę formę zwiedzania uruchomiono z powodu epidemii. » więcej 2020-11-28, godz. 11:51 Przyspieszone Andrzejki w Branicach po raz pierwszy w formule online Centrum Kultury 'Wersalka’' w Branicach w powiecie głubczyckim zaprasza już dziś (28.11) wieczorem na Andrzejki online. O godz.19:00 na profilu społecznościowym… » więcej 2020-11-28, godz. 07:32 Bez publiczności, ale z ogromnym ładunkiem energii. GOCH. w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Duet GOCH. wystąpił w legendarnym Studiu M. prezentując słuchaczom debiutancką płytę zatytułowaną po prostu 'GOCH'. Koncert odbył się bez publiczności… » więcej 2020-11-27, godz. 21:49 Kazimierz Michlik we wspomnieniach. "Imponowało nam, że zwiedzał świat" Znany w Opolu miłośnik i propagator tańca Kazimierz Michlik spoczął na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Nauczył tańczyć wiele pokoleń Opolan. Rozpoczął pracę… » więcej 2020-11-27, godz. 12:00 Opole: tancerki z Ramady polecą na mistrzostwa świata Opolskie tancerki wywalczyły awans na mistrzostwa świata w cheerleadingu. Zawodniczki z Ramady w miniony weekend zdobyły pierwsze miejsce oraz tytuł mistrza… » więcej 2020-11-26, godz. 21:10 Stajemy się coraz bardziej zdigitalizowani. Debata "Nowe media, czy nowe technologie?" Nowe sposoby komunikowania się, nowoczesne technologie, ewolucja mediów społecznościowych i ich ekspansja - o tym wszystkim rozmawiano podczas debaty zorganizowanej… » więcej 2020-11-26, godz. 20:30 Politechnika Opolska wydała... książkę kucharską „Smaki świata z Politechniką Opolską' to zbiór przepisów na potrawy, których do tej pory można było skosztować w ramach Międzynarodowego Dnia Gotowania… » więcej 2020-11-26, godz. 19:00 Ada Jarosz wspomina Władysława Żołnowskiego Opolski literat i poeta Władysław Żołnowski odszedł w wieku 90 lat. Należał do Związku Literatów Polskich, którego był także wcześniej prezesem. W… » więcej 2020-11-26, godz. 16:00 Biblioteka w Kietrzu w nowej odsłonie będzie gotowa z końcem roku Biblioteka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu przechodzi gruntowny remont i modernizację. Prace mają potrwać do końca roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »