Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-11-15, 07:45 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Opolska Jesień Literacka: spotkanie z Leszkiem Cichym przyciągnęło tłum słuchaczy [ZDJĘCIA]

O zdobywaniu szczytów, racjonalnym podejściu do wypraw wysokogórskich i książce "Trzy bieguny. Dotknąć niemożliwego" współtworzonej z Markiem Kamińskim opowiadał Leszek Cichy, bohater czwartkowego (14.11) spotkania autorskiego w ramach 17. Opolskiej Jesieni Literackiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczestników spotkania było tak dużo, że część z nich skorzystała z możliwości obserwowania spotkania na dużym ekranie zawieszonym w holu głównym MBP.
Alpinista i himalaista podzielił się z uczestnikami nie tylko opowieściami i anegdotami, ale także filmami z wypraw. Natomiast jeszcze przed spotkaniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej, jako gość audycji "Rewiry kultury", Leszek Cichy przyznał, że choć dziś górskie ośmiotysięczniki stały się bardziej atrakcyjne i dostępne, zdobywane są jednak łatwiejszymi drogami.

- Jeżeli mówimy o takim sportowym himalaizmie, to proszę mi wierzyć, on się bardzo, bardzo usportowił - mówił Leszek Cichy w audycji "Rewiry kultury". - W sensie bardzo jest profesjonalny, ale dotyczy to najwyżej kilkudziesięciu, wybitnych himalaistów. Himalaistów-sportowców, którzy wspinając się w Himalajach, próbują robić nowe drogi, może na niższe szczyty, bardzo trudne technicznie, z kolei też bardzo ryzykowne i bardzo niebezpieczne.

Dodajmy, że spotkanie z Leszkiem Cichym, które odbyło się dokładnie w rocznicę urodzin himalaisty, poprowadziła Agnieszka Zientarska, na co dzień dziennikarka Radia Opole 2 KULTURA.

A kolejnym wydarzeniem 17. Opolskiej Jesieni Literackiej będzie spotkanie z Urszulą Zajączkowską, poetką i botanikiem. Początek tego wydarzenia, objętego patronatem Radia Opole w poniedziałek (18.11) o godzinie 18:00. Spotkanie będzie także częściowo transmitowane na antenie Radia Opole.
Leszek Cichy (fragment zawarty w artykule)
Leszek Cichy w audycji "Rewiry kultury"
Spotkanie autorskie z Leszkiem Cichym podczas 17. Opolskiej Jesieni Literackiej

Kultura i rozrywka

2020-01-27, godz. 12:30 Ruszyły zapisy na zimowy kurs tworzenia ceramiki w Galerii Sztuki Współczesnej Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 lat. Na ferie zaplanowano w sumie 5 spotkań, w ramach których będzie można poznać proces tworzenia… » więcej 2020-01-27, godz. 10:00 "Jak nakarmić dyktatora?" - Witold Szabłowski spotka się z opolanami Witold Szabłowski to dziennikarz, który otrzymał za swoje reportaże już kilka ważnych nagród. Na swoim koncie ma również nominacje m.in. do Nagrody Literackiej… » więcej 2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej 2020-01-26, godz. 11:00 W Muzeum Wsi Opolskiej już myślą o Wielkanocy. Ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020” prowadzone będą zajęcia dla niemal 1,5 tys. osób. » więcej 2020-01-26, godz. 08:00 Filharmonia Opolska: Bemol i Nutka ponownie spotkają się najmłodszymi melomanami Przed nami pierwszy w tym roku kalendarzowym, a czwarty w serii niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej. Wierszowane opowieści, zagadki, wspólne… » więcej 2020-01-25, godz. 22:00 Historycy ze Strzeleczek poszukują starych zdjęć z tej miejscowości Lokalna Grupa Historyczna ze Strzeleczek przygotowuje się do wydania książki ze starymi fotografiami z tej miejscowości i okolic. W związku z tym zwraca się z… » więcej 2020-01-25, godz. 19:15 Karnawałowy Koncert Jazzowy już jutro w kluczborskim Kinie Bajka Zbliża się Karnawałowy Koncert Jazzowy w Kluczborku. Początek jutro (26.01) o 15:00 w Kinie Bajka. » więcej 2020-01-25, godz. 13:00 Prudnik: koncert śpiewaków, którzy na co dzień posługują wiernym w habitach i sutannach Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny organizuje Konwent Bonifratrów w Prudniku. W programie są kolędy, arie sakralne oraz pieśni neapolitańskie. Koncert… » więcej 2020-01-25, godz. 10:30 Pomysły na rewitalizację zamku w Głogówku zyskały uznanie mieszkańców gminy Niemal 30 osób wzięło udział w otwartych konsultacjach społecznych dotyczących planów rewitalizacji 2 skrzydeł zamkowych dawnej siedziby rodu Oppersdorffów w Głogówku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »