Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-11-15, 16:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Filharmonia kameralnie: przed nami występ Kwartetu "Camerata"

Rusza cykl koncertów kameralnych w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały Filharmonii Opolskiej]
Rusza cykl koncertów kameralnych w Filharmonii Opolskiej [fot. materiały Filharmonii Opolskiej]
Kwartet Camerata [fot. materiały Filharmonii Opolskiej]
Kwartet Camerata [fot. materiały Filharmonii Opolskiej]
Salonowy klimat z wygodnymi kanapami, nastrojowe światło i bardziej bezpośredni kontakt z muzykami - to wszystko cechuje koncerty kameralne realizowane przez Filharmonię Opolską. Najbliższy taki koncert odbędzie się w piątkowy (15.11) wieczór. W programie przewidziane są kwartety smyczkowe Romana Statkowskiego (V Kwartet smyczkowy c-moll op. 40) i Bedřicha Smetany (I Kwartet smyczkowy e-moll "Z mojego życia") w wykonaniu Kwartetu "Camerata", jednego z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych.
Jak przekonuje Katarzyna Karwaczyńska z Filharmonii Opolskiej, stworzenie serii koncertów kameralnych, jest odpowiedzią na potrzeby melomanów.

- Dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku codziennego dnia, gdyż klimat, który towarzyszy tym koncertom jest naprawdę niepowtarzalny - wyjaśnia Karwaczyńska. - A też trzeba pamiętać o tym, że tak naprawdę od tych małych składów, czyli muzyki kameralnej to wszystko się zaczęło. I z biegiem lat, wieków, te składy wykonawcze się rozrastały, dzięki czemu możemy teraz wysłuchiwać koncertów również symfonicznych.

Dodajmy, że Kwartet "Camerata" w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia istnienia, a uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję, żeby porozmawiać z artystami po koncercie.

Początek koncertu w piątek (15.11) o godzinie 19:00 w sali kameralnej Filharmonii Opolskiej. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Katarzyna Karwaczyńska

Kultura i rozrywka

2020-03-29, godz. 12:00 Kolejne pomieszczenia w brzeskim ratuszu odzyskały dawny blask. Zakończył się remont sali lustrzanej i stropowej Zakończył się remont kolejnych pomieszczeń w brzeskim ratuszu. W tym tygodniu odbiory końcowe przeszła sala lustrzana i stropowa, w której odbywały się sesje rady… » więcej 2020-03-28, godz. 18:00 Opolskie instytucje kultury uruchamiają platformy online. Mnóstwo atrakcji dla małych i dorosłych odbiorców Opolskie galerie, muzea i teatry przygotowały bogatą ofertę dla mieszkańców stolicy regionu i nie tylko. Wszystkie instytucje kultury są zamknięte, dlatego ich… » więcej 2020-03-27, godz. 22:00 Zagrożenie koronawirusem przesądza o odwoływaniu planowych imprez. Przykłady z Wołczyna i Olesna Urząd Miejski w Wołczynie odwołuje swoje imprezy w związku z szerzeniem się koronawirusa. » więcej 2020-03-27, godz. 16:12 Zajączki, kurczaki, tysiące papierowych kwiatów i pisanka gigant. Dekoracja stoi w Wołczyńskim Ośrodku Kultury Wiosenno-wielkanocną dekorację przygotowali pracownicy Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. » więcej 2020-03-26, godz. 16:00 Opole: teatr nieczynny, aktorzy czekają, ale prace remontowe trwają Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu przechodzi remont i modernizację. Ze względu na pandemię koronawirusa, teatr zawiesił swoją działalność weekendową, którą… » więcej 2020-03-26, godz. 14:00 Maria Bitka zaprasza na swoją wystawę mailowo Opolska artystka Maria Bitka w ramach wygranego konkursu może zorganizować swoją autorską wystawę w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wystawa… » więcej 2020-03-25, godz. 12:45 Pochodzący z Głuchołaz pisarz pokazuje swoją nową powieść Tomasz Wandzel tym razem proponuje nam swoja najnowszą książkę zatytułowaną 'Chłopiec z Kresów. Historia prawdziwa'. Książka powstała na podstawie autentycznej… » więcej 2020-03-24, godz. 12:00 Tułowice rezygnują ze święta miasta W tym roku nie będzie Dni Tułowic. Władze miasta zdecydowały o odwołaniu imprezy ze względu na pandemię koronawirusa. » więcej 2020-03-24, godz. 11:30 Zostań w domu i posłuchaj kryminału. Radio Opole proponuje swoim słuchaczom nową powieść w odcinkach Do 3 kwietnia Radio Opole będzie emitować nową powieść Evy Garci Saenz de Urturi 'Władcy czasu'. Thriller kryminalny hiszpańskiej pisarki jest osadzony w baskijskiej… » więcej 2020-03-23, godz. 15:00 Z powodu zagrożenia koronawirusem Opole odwołuje imprezy masowe do 17 maja Śniadanie Wielkanocne, Święto Wojciechowe i Dni Opola odwołane. Ze względu na zagrożenie koronawirusem Opole rezygnuje z organizacji imprez, które miały odbyć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »