Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-09-19, 20:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Rozśpiewany początek 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA]

Inauguracja 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Inauguracja 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Nietypowe muzyczne spotkanie i sala wypełniona młodzieżą - tak został zainaugurowany 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarzenie, na które łącznie składa się 8 koncertów, potrwa do 29 września.
Warsztatowo-koncertowe spotkanie, zatytułowane "Beethoven na zachętę", poprowadził Oskar Koziołek Goetz, śpiewak pochodzący z okolic Głogówka. Artysta nie tylko przybliżał wybrane tematy z najsłynniejszych dzieł Beethovena z pomocą pianisty Mateusza Rożka, korzystając także z prezentacji multimedialnych. Włączył również w zajęcia elementy warsztatów wokalnych, zachęcając uczestników do wspólnego śpiewu. O zaprezentowanie możliwości połączenia muzyki Beethovena z tańcem zadbała natomiast tancerka Natalia Kawa.

- Warsztaty miały na celu to, żeby przybliżyć trochę Beethovena i jego muzykę - mówi Oskar Koziołek Goetz. - Dzieci reagowały, słuchały, śpiewały. Dzieci jak gdyby poddawały się moim sugestiom, powiedzmy w wielkim cudzysłowie, dyrygenckim. Jestem bardzo zadowolony z tych warsztatów.

- Było super! Fajnie grał pan Mateusz i ten drugi pan też fajnie opowiadał - przyznaje jedna z uczestniczek wydarzenia.

Przypomnijmy, że czwartkowe (19.09) warsztaty, które odbyły się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, to zaledwie jeden z ośmiu koncertów zaplanowanych w ramach tegorocznego festiwalu beethovenowskiego. Najbliższy koncert odbędzie się w piątek (20.09) o godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Bartłomieja w Głogówku. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod batutą Przemysława Neumanna. Wstęp na wydarzenie, objęte patronatem Radia Opole jest bezpłatny.
Oskar Koziołek Goetz, uczestniczka wydarzenia

Kultura i rozrywka

2019-10-14, godz. 18:45 Nyskie muzeum zdradzi tajniki renowacji zabytków Nyskie muzeum zaprezentuje tajniki pracy konserwatora zabytków. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił przy renowacji pamiątek przeszłości, może wziąć udzia ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:06 Opole stawia na promowanie ukraińskiej kultury. Przez cztery dni można będzie wziąć udział w koncertach i wystawach Pierwszy raz Urząd Miasta Opola wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizuje Dni Ukraińskie. Przedsięwzięcie zaplanowano na cztery dni - od 21 do 24 paździ ... » więcej 2019-10-12, godz. 23:06 "Działania prymasa Stefana Wyszyńskiego zaowocowały wolnością Polaków". Uroczystości w Prudniku-Lesie [ZDJĘCIA] Msza święta w intencji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dedykowany mu koncert, zwieńczyły obchody 65 rocznicy uwięzienia Prymasa Tysiąclecia w Prudniku-Les ... » więcej 2019-10-12, godz. 22:00 "Kreator Kultury". Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu doceniona Dwie pracownice Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu otrzymały tytuł 'Kreatora Kultury' podczas gali wręczenia Nagród Marszałka ... » więcej 2019-10-12, godz. 20:03 "Niepowtarzalność codzienności" w obrazach opolskiej artystki Aleksandra Maszestow pokazuje nam swoje abstrakcje i obrazy figuratywne na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. » więcej 2019-10-12, godz. 17:54 Mają przesłanie i uczą szanowania Boga. Piosenki religijne wybrzmiały podczas 21. ogólnopolskiego przeglądu "Dobrze je ... 9 zespołów i blisko 30 solistów bierze udział w 21. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej 'Dobrze jest śpiewać naszemu Panu' w zabytkowym Kościele św. ... » więcej 2019-10-12, godz. 17:44 Historię i muzykę herrnhutów będzie można odkryć w Muzeum Wsi Opolskiej 'Enklawa. Osada herrnhutów w Gnadenfeld - Pawłowiczkach' - to tytuł nowej wystawy czasowej, którą przygotowało Muzeum Wsi Opolskiej. Wystawa odnosi się do jed ... » więcej 2019-10-12, godz. 15:00 Młodzi kompozytorzy i autorzy tekstów spotkają się w Myśliborzu 40. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki 'Smak' im. Jonasza Kofty rozpoczną się w czwartek (17.10) w Myśliborzu. Trzydniowa impreza ... » więcej 2019-10-12, godz. 13:17 Muzyczne rarytasy na koncercie w Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] 'Symfoniczny biały kruk' w postaci II symfonii 'Antar' op. 9 Mikołaja Rimskiego-Korsakowa zabrzmiał w piątkowy (11.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej. Kompoz ... » więcej 2019-10-12, godz. 11:46 "Prezydentki" rozbawiają, wprawiają w zadumę i zaskakują - premiera w Opolskim Dramacie [ZDJĘCIA] Trudny tekst, zaskakująca interpretacja z religią w tle i świeże spojrzenie kolumbijskiego reżysera sprawiają, że widzowie po wyjściu z teatru zaczynają dysku ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »