Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-09-19, 20:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Rozśpiewany początek 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA]

Inauguracja 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Inauguracja 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Nietypowe muzyczne spotkanie i sala wypełniona młodzieżą - tak został zainaugurowany 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarzenie, na które łącznie składa się 8 koncertów, potrwa do 29 września.
Warsztatowo-koncertowe spotkanie, zatytułowane "Beethoven na zachętę", poprowadził Oskar Koziołek Goetz, śpiewak pochodzący z okolic Głogówka. Artysta nie tylko przybliżał wybrane tematy z najsłynniejszych dzieł Beethovena z pomocą pianisty Mateusza Rożka, korzystając także z prezentacji multimedialnych. Włączył również w zajęcia elementy warsztatów wokalnych, zachęcając uczestników do wspólnego śpiewu. O zaprezentowanie możliwości połączenia muzyki Beethovena z tańcem zadbała natomiast tancerka Natalia Kawa.

- Warsztaty miały na celu to, żeby przybliżyć trochę Beethovena i jego muzykę - mówi Oskar Koziołek Goetz. - Dzieci reagowały, słuchały, śpiewały. Dzieci jak gdyby poddawały się moim sugestiom, powiedzmy w wielkim cudzysłowie, dyrygenckim. Jestem bardzo zadowolony z tych warsztatów.

- Było super! Fajnie grał pan Mateusz i ten drugi pan też fajnie opowiadał - przyznaje jedna z uczestniczek wydarzenia.

Przypomnijmy, że czwartkowe (19.09) warsztaty, które odbyły się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, to zaledwie jeden z ośmiu koncertów zaplanowanych w ramach tegorocznego festiwalu beethovenowskiego. Najbliższy koncert odbędzie się w piątek (20.09) o godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Bartłomieja w Głogówku. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod batutą Przemysława Neumanna. Wstęp na wydarzenie, objęte patronatem Radia Opole jest bezpłatny.
Oskar Koziołek Goetz, uczestniczka wydarzenia

Kultura i rozrywka

2020-02-18, godz. 20:00 Komendant "Bury" bohaterem spotkania w MBP w Opolu. "Heroiczne czyny bojowe i kontrowersje" 'Komendant 'Bury' to najpopularniejsza pozycja Instytutu Pamięci Narodowej ubiegłego roku. Jej autor, Michał Ostapiuk spotkał się dziś (18.02) z czytelnikami w… » więcej 2020-02-18, godz. 18:00 Co dalej z domami kultury w Kluczborku? Radni zdecydowali o likwidacji MDK-u, ale potrzeba opinii kuratorium Likwidacja czy połączenie? Rada Powiatu Kluczborskiego przyjęła uchwałę o zamiarze likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury, a teraz trwa oczekiwanie na opinię Opolskiego… » więcej 2020-02-17, godz. 20:57 Dominika Słowik, laureatka Paszportu Polityki była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Spotkanie z czytelnikami odbyło się pod hasłem „Zimowla” - to także tytuł najnowszej powieści autorki, która traktuje o historii lat 80. i 90. Wszystko rozgrywa… » więcej 2020-02-17, godz. 12:30 Autor najpopularniejszej książki IPN 2019 Michał Ostapiuk w Opolu Michał Ostapiuk spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu. To autor najpopularniejszej książki IPN w 2019 roku. Pozycja pod tytułem 'Komendant Bury'… » więcej 2020-02-17, godz. 10:24 Laureatka Paszportu Polityki Dominika Słowik spotka się z opolanami 'Zimowla' to tytuł drugiej, najnowszej powieści Dominiki Słowik, która spotka się dziś (17.02) z opolanami. W swojej książce zabiera czytelników do niewielkiego… » więcej 2020-02-16, godz. 13:40 Prapremiera w opolskich "lalkach". O Słoniu, Wilku i... Najmniejszym Ziarenku Piasku [ZDJĘCIA] Salwy śmiechy rozbrzmiewały podczas prapremiery w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Aktorzy bawili widzów podczas przedstawienia 'Wielki mi Coś' Marty Guśniowskiej… » więcej 2020-02-15, godz. 14:13 Tango na fotografii w Grodkowie [ZDJĘCIA] Tango jest tematem przewodnim wystawy fotograficznej Janusza Pasiecznego, którą możemy oglądać w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Autor jest związany z… » więcej 2020-02-14, godz. 10:15 W Tułowickim Ośrodku Kultury od rana wybrzmiewają utwory... o miłości Od godziny 9.30 na scenie Tułowickiego Ośrodka Kultury swoje umiejętności wokalne prezentują uczestnicy XIX Festiwalu 'Piosenki z serduszkiem'. Soliści występujący… » więcej 2020-02-12, godz. 16:04 "Wielkie mi coś", czyli historia słonia, który połknął księżyc. Kolejna premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora Słoń Pistacjusz połknął księżyc - właśnie o tym traktuje spektakl 'Wielkie mi coś' w reżyserii Marty Guśniowskiej. To kolejna premiera w Opolskim Teatrze Lalki… » więcej 2020-02-12, godz. 15:04 Opolanka Barbara Białowąs, reżyser filmu "365 dni" oraz aktorzy spotkają się z widzami w stolicy regionu Film '365 dni' przedstawia historię Laury, która chcąc ratować swój rozpadający się związek, wyjeżdża na Sycylię. Tam poznaje tajemniczego, niebezpiecznego mężczyznę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »