Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-09-04, 16:30 Autor: Mariusz Majeran

Courtney Barnett, Lech Janerka i John Porter na Opole Songwriters Festival

Lech Janerka [fot. eloy]
Lech Janerka [fot. eloy]
John Porter zagra solowy koncert w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu[Fot. Katarzyna Szwarc- Photography]
John Porter zagra solowy koncert w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu[Fot. Katarzyna Szwarc- Photography]
Courtney Barnett [fot. Mia Mala McDonald]
Courtney Barnett [fot. Mia Mala McDonald]
Kwiaty [fot. arch artysty]
Kwiaty [fot. arch artysty]
W weekend rusza Opole Songwriters Festival. Koncerty gwiazd w sali kameralnej NCPP, pozostałe koncerty przed wejściem do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.
Na scenie przed NCPP wystąpią polscy wykonawcy, niektórzy będą debiutowali, inni pojawią się w nowych konfiguracjach. Wstęp na te koncerty jest bezpłatny.

- Ale będą także gwiazdy - podkreśla Roman Szczepanek, pomysłodawca festiwalu. - Lecha Janerki dawno w Opolu nie było. Myślę, że wszyscy sobie doskonale zdajemy sprawę, co znaczy to nazwisko w historii polskiej piosenki. A główną gwiazdą będzie Courtney Barnett, która gra na największych festiwalach na świecie i jest tam headlinerem, jednym z najważniejszych artystów. Ma fanów na kilku kontynentach, nominowana do Grammy. Nigdy nie grała w Polsce. Dużo większe festiwale od nas w Polsce miały zakusy, żeby ją ściągnąć. Nam się to udało po raz pierwszy w Polsce i w Opolu - Courtney Barnett.

- Festiwal nie może trwać trzy dni, ale niedzielny koncert jest jego dopełnieniem - dodaje Szczepanek.

Koncerty w sali kameralnej zaczynają się o godzinie 19.00 i są biletowane. Można je kupić w kasach NCPP i poprzez internet. Dodatkowo na niedzielny koncert Johna Portera także w siedzibie Radia Opole.
Roman Szczepanek cz. 1
Roman Szczepanek cz. 2

Kultura i rozrywka

2020-09-24, godz. 19:31 O kobiecej sile i waleczności - spotkanie z Ewą Kassalą W ramach akcji 'Zaczytane Opolskie' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie z Ewą Kassalą. Pisarka w swojej twórczości bardzo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:44 Archiwum Państwowe w Opolu nagrodzone za projekt poświęcony Powstańcom Śląskim W Pałacu na Wodzie w Królewskich Łazienkach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród konkursu Wydarzenie Historyczne Roku 2019. » więcej 2020-09-24, godz. 14:31 Symfonie Witolda Maliszewskiego w Filharmonii Opolskiej. Projekt wspiera PGE Muzyka Witolda Maliszewskiego wróci do Filharmonii Opolskiej. Dzięki pomocy finansowej PGE GiEK zrealizowany zostanie projekt 'Maliszewski odkodowany'. » więcej 2020-09-24, godz. 07:13 Praga osobista Mariusza Szczygła. Spotkanie w WBP O 'Osobistym przewodniku po Pradze' Mariusz Szczygieł opowiedział w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wśród 60 opisanych w książce obiektów nie… » więcej 2020-09-23, godz. 15:30 Opolska aktorka Barbara Lach nagrodzona Aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora Barbara Lach odebrała nagrodę przyznawaną przez Sekcję Teatrów Lalkowych Związku Artystów Scen Polskich. W uzasadnieniu… » więcej 2020-09-23, godz. 13:15 "Wyszli stąd, podążali różnymi drogami". Film o Biedrzychowicach sprzed wieku Na stronie internetowej Muzeum Ziemi Prudnickiej możemy zobaczyć film dokumentalny o znanych osobach pochodzących z Biedrzychowic. Róża Zgorzelska przybliża… » więcej 2020-09-23, godz. 11:45 Za niespełna dwa tygodnie na zamku w Mosznej zabrzmi muzyka klasyczna Od 5 października na zamku w Mosznej będzie można usłyszeć muzykę klasyczną. Rusza XXXVI Festiwal Muzyczny Święta Kwitnących Azalii. Potrwa on do 9 listopada… » więcej 2020-09-23, godz. 09:00 Resoraki zagrają w Studiu M im. SBB Radia Opole Pochodząca z Wrocławia grupa Resoraki zagra w czwartek (24.09) w legendarnym Studiu M imienia SBB. Kolejny koncert bez publiczności będzie transmitowany na… » więcej 2020-09-22, godz. 16:09 Kolejny opolanin napisał kryminał i akcję osadził w stolicy regionu Student Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu napisał kryminał, którego akcja rozgrywa się w stolicy regionu. Wśród bohaterów książki jest też dziennikarka… » więcej 2020-09-22, godz. 11:16 Praga Mariusza Szczygła w opolskiej bibliotece Pisarz, dziennikarz i przede wszystkim miłośnik wszystkiego, co czeskie - Mariusz Szczygieł będzie gościł w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***