Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-09-04, 16:30 Autor: Mariusz Majeran

Courtney Barnett, Lech Janerka i John Porter na Opole Songwriters Festival

Lech Janerka [fot. eloy]
Lech Janerka [fot. eloy]
John Porter zagra solowy koncert w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu[Fot. Katarzyna Szwarc- Photography]
John Porter zagra solowy koncert w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu[Fot. Katarzyna Szwarc- Photography]
Courtney Barnett [fot. Mia Mala McDonald]
Courtney Barnett [fot. Mia Mala McDonald]
Kwiaty [fot. arch artysty]
Kwiaty [fot. arch artysty]
W weekend rusza Opole Songwriters Festival. Koncerty gwiazd w sali kameralnej NCPP, pozostałe koncerty przed wejściem do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.
Na scenie przed NCPP wystąpią polscy wykonawcy, niektórzy będą debiutowali, inni pojawią się w nowych konfiguracjach. Wstęp na te koncerty jest bezpłatny.

- Ale będą także gwiazdy - podkreśla Roman Szczepanek, pomysłodawca festiwalu. - Lecha Janerki dawno w Opolu nie było. Myślę, że wszyscy sobie doskonale zdajemy sprawę, co znaczy to nazwisko w historii polskiej piosenki. A główną gwiazdą będzie Courtney Barnett, która gra na największych festiwalach na świecie i jest tam headlinerem, jednym z najważniejszych artystów. Ma fanów na kilku kontynentach, nominowana do Grammy. Nigdy nie grała w Polsce. Dużo większe festiwale od nas w Polsce miały zakusy, żeby ją ściągnąć. Nam się to udało po raz pierwszy w Polsce i w Opolu - Courtney Barnett.

- Festiwal nie może trwać trzy dni, ale niedzielny koncert jest jego dopełnieniem - dodaje Szczepanek.

Koncerty w sali kameralnej zaczynają się o godzinie 19.00 i są biletowane. Można je kupić w kasach NCPP i poprzez internet. Dodatkowo na niedzielny koncert Johna Portera także w siedzibie Radia Opole.
Roman Szczepanek cz. 1
Roman Szczepanek cz. 2

Kultura i rozrywka

2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:00 Muzyka kameralna Józefa Elsnera zabrzmi w Grodkowie Z racji przypadającej w tym roku 250. rocznicy urodzin Józefa Elsnera, w rodzinnym mieście kompozytora zabrzmią jego kwartety smyczkowe. Mało znaną część doro ... » więcej 2019-10-19, godz. 08:00 Trzy kolory rozświetliły galerię [ZDJĘCIA] Mirosław Filonik od trzydziestu lat przygotowuje instalacje wykorzystując świetlówki przygotowane według własnych projektów. Pokazuje swoje prace w rożnych ob ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Głogówek: festiwal beethovenowski wyróżniony ogólnopolską nagrodą Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, organizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku, otrzymał certyfikat i godło 'Turystyczny Produkt Roku 2019', przy ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:00 Stanisław Soyka zaśpiewa w Strzelcach Opolskich W ramach V Festiwalu Jazzowego w sobotę (19.10)odbędzie się koncert 'Strzeleckie Ogrody Jazzowe'. Na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury pojawi się Stanisław ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:07 Obszerny i zróżnicowany program zabrzmi w kameralnym wydaniu w Filharmonii Opolskiej Cztery obszerne dzieła w zróżnicowanym stylu pojawią się na wieczornym (18.10) koncercie w Filharmonii Opolskiej. Obok dzieł polskich twórców, m.in. Serenady ... » więcej 2019-10-18, godz. 10:00 Po raz 26. w Kędzierzynie-Koźlu startuje festiwal filmowy "Publicystyka" Ponad 200 filmów nadesłali twórcy z całego świata na tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia 'Publicystyka 2019' ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:30 Remigiusz Kuźmiński: "Śpiewam od zawsze". W niedzielę retransmisja koncertu [ZDJĘCIA] Gratka dla miłośników muzyki wokalnej, utworów pop-jazzowych, soulowych, funkowych, R&B, a także musicalowych i literackich. Niedawno w Studiu M im. SBB Radia ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »