Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-06, 16:30 Autor: Mariusz Majeran

Znamy gwiazdy Opole Songwriters Festival 2019. Radio Opole przygotowuje koncert [ZDJĘCIA]

Konferencja zapowiadająca Opole Songwriters Festiwal 2019 i wydarzenia towarzyszące [fot. Wanda Kownacka]
Konferencja zapowiadająca Opole Songwriters Festiwal 2019 i wydarzenia towarzyszące [fot. Wanda Kownacka]
Dwa dni festiwalu i specjalny koncert towarzyszący Opole Songwriters Festival. Poznaliśmy szczegóły tegorocznej imprezy, która rozpocznie się 6 września.
- Chcemy by biletowane koncerty były w sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki a w części tak zwanej "zielonej", przed NCPP, Opolanie mogli słuchać debiutantów bezpłatnie - dodaje Roman Szczepanek, twórca festiwalu.

- Zaproszenie przyjęła brytyjska wokalistka Hockeysmith, która gra muzykę elektroniczną. Będzie też brytyjska wokalistka soulowa skręcająca w stronę R'N'B wokalistka Arlo Parks. Będzie songwriterka Jessica Pratt, piosenkarka ze Stanów Zjednoczonych. Polskim headlinerem Lech Janerka. A główną gwiazda festiwalu, nominowaną do nagrody Grammy, jest Courtney Barnett, australijska songwriterka.

Specjalny koncert Johna Portera 8 września przygotowuje Radio Opole z partnerami Songwriters Festival. 40 lat temu w studiu nagrań Radia Opole John Porter nagrał swoją płytę "Helicopters".

- Koncert przypomni to wydarzenie, ale usłyszymy nie tylko utwory z tej płyty - dodaje Piotr Moc, prezes Radia Opole. - Artysta przez czterdzieści lat nagrał tyle utworów, tyle piosenek, że gra na koncertach te najlepsze. Obiecał, że aż cztery, albo tylko cztery utwory z "Helicopters" zagra koncercie towarzyszącym Opole Songwriters Festival.

Bilety na koncert Johna Portera 8 września w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki można już rezerwować w sklepie internetowy Radia Opole lub w NCPP.

Więcej na temat festiwalu w sobotnim programie Festiwalowe Radio Opole (08.06) w DAB+ i na FM 96,5 MHz.

Radio Opole objęło Opole Songwriters Festival 2019 patronatem medialnym.
Roman Szczepanek
Piotr Moc

Kultura i rozrywka

2019-09-15, godz. 15:10 "Standing ovation" dla Krzysztofa Pendereckiego na inauguracji festiwalu w Zabrzu! [ZDJĘCIA] Publiczność poderwała się z miejsc, nagradzając gromkimi brawami maestro Krzysztofa Pendereckiego, który poprowadził orkiestrę Sinfonietta Cracovia w 'Adagio' ... » więcej 2019-09-15, godz. 13:41 W pogoni za skarpetkami... "Niedoparki" w OTLiA 'Niedoparki' opanowały Opolski Teatr Lalki i Aktora. Za nami prapremiera spektaklu o małych stworzonkach, które kradną ludziom skarpetki. To opowieść napisana ... » więcej 2019-09-15, godz. 08:35 Piękne zdjęcia i poruszające historie. W ten weekend w Opolu - festiwal filmu dokumentalnego HumanDOC - Nasz festiwal jest dla osób, które są ciekawe świata i chcą poszerzyć swoje horyzonty - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Izabela Żbikowska z ... » więcej 2019-09-14, godz. 19:00 Mocny akcent na inaugurację festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu 'Spotkanie osobowości światowego formatu' - tak organizatorzy zapowiadają VII Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego - poziom 320 w Zabrzu. Wyda ... » więcej 2019-09-14, godz. 12:23 Kędzierzyn-Koźle: wielki aplauz po koncercie z muzyką średniowieczną Owacjami na stojąco i bisem zakończył się piątkowy (13.09) koncert inaugurujący IV Festiwal Mikołaja z Koźla (13-15.09). Publiczność, która niemal szczelnie w ... » więcej 2019-09-14, godz. 07:59 Plebiscytowe Opole - multimedialna wystawa w Kochanowskim Stowarzyszenie Nasz Grodziec we współpracy z Instytutem Śląskim, Teatrem Kochanowskiego oraz oddziałem terenowym Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Opolu, org ... » więcej 2019-09-13, godz. 15:14 Młodzież z Głubczyc "smakowała" owoców pracy archeologów 'Archeologia w okresie lateńskim na Wysoczyźnie Głubczyckiej' - to tytuł prelekcji jaką wygłosił dr Marek Bednarek z Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Europ ... » więcej 2019-09-12, godz. 22:38 Koncerty w Studiu M im. SBB wracają po wakacyjnej przerwie. Na początek zespół ATME [ZDJĘCIA] Szeroko pojęty rock, muzyka etniczna i metal progresywny - takie dźwięki wypełniły wieczorem legendarne Studiu M im. SBB Radia Opole. ATME - tak nazywa się ze ... » więcej 2019-09-12, godz. 17:17 Fragmenty "Katarynki" w opolskim ogrodzie. To była kolejna odsłona Narodowego Czytania Nowel Polskich 'Katarynkę' autorstwa Bolesława Prusa zaprezentowali dziś (12.09) w Opolu zaproszeni goście podczas Narodowego Czytania Nowel Polskich. Spotkanie zorganizowan ... » więcej 2019-09-12, godz. 12:30 Warsztaty rękodzieła w Powiatowym Centrum Kultury W darmowych warsztatach rękodzieła można wziąć udział w sobotę (14.09) w Powiatowym Centrum Kultury. Impreza wpisuje się w cykl wydarzeń w ramach Europejskich ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »