Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-08-23, 09:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Brzeskie Dni Fantastyki - w sobotę kulminacja wydarzeń!

Katarzyna Oćwieja-Grądziel z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu i Kamil Szpajcher z Studio Circle
Katarzyna Oćwieja-Grądziel z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu i Kamil Szpajcher z Studio Circle
W sobotę (24.08) kulminacja wydarzeń w ramach Brzeskich Dni Fantastyki. W programie są spotkania autorskie, gry planszowe i terenowe oraz ciekawe prelekcje. To wszystko na Zamku Piastów Śląskich, w amfiteatrze miejskim oraz w filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Wśród gości laureaci i osoby nominowane do nagrody dla twórców literatury fantastycznej im. Janusza Zajdla. Są to: Robert Wegner, Marta Kisiel czy Andrzej Ziemiański.

- Zaprosiliśmy także Jakuba Ćwieka, Tomasza Duszyńskiego czy Milenę Wójtowicz - wylicza Kamil Szpajcher z Studio Circle. - Są to osoby częściowo związane z Opolszczyzną, ale też takie osoby, które są po prostu świetne w tym, co robią. Przygotowaliśmy dla każdego coś miłego. Na przykład Marta Kisiel jest bardzo znana wśród kobiet czytających fantastykę. Bardzo dobre pozycje wypuściła spod swojego pióra - dodaje.

- Pojawią się także twórcy internetowi - zaznacza Szpajcher. - Odwiedzi nas na przykład grupa filmowa "Darwin", która znana jest w całej Polsce z filmów związanych z fantastyką. Są to na przykład rozmowy Boga z diabłem czy nawiązania do konfliktów, które miały miejsce w przeszłości. Robią to w bardzo ciekawy, komediowy sposób. Będzie okazja, aby z nimi porozmawiać czy zadać pytania podczas moderowanej dyskusji - dodaje.

Kulminacja wydarzeń w ramach Brzeskich Dni Fantastyki wystartuje w sobotę (24.08) o godz. 10:00. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla dzieci.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Kamil Szpajcher 1
Kamil Szpajcher 2

Kultura i rozrywka

2019-09-22, godz. 15:36 Muzyka barokowych mistrzów i monumentalna msza W.A. Mozarta zabrzmią dziś w Nysie Kompozycję stworzoną przez 17-letniego kompozytora wiosną 1773 roku w Salzburgu dla arcybiskupa Salzburga, księcia Hieronima Colloredo (z przeznaczeniem na ur ... » więcej 2019-09-22, godz. 13:51 Głogówek: występ ukraińskiego pianisty zachwycił publiczność Owacją na stojąco publiczność nagrodziła obszerny recital fortepianowy, zakończony podwójnym bisem. Takie wrażenia na uczestnikach drugiego koncertu tegoroczn ... » więcej 2019-09-22, godz. 09:44 Niedziela z Europejskimi Targami Chłopskimi w gminie Olszanka. Znany kucharz będzie smażyć na wielkiej patelni Smażenie na wielkiej patelni, konkurs 'Sałatkowa Rewia' i pokaz tradycyjnych zawodów to część atrakcji przygotowywanych na XIX Europejskie Targi Chłopskie w K ... » więcej 2019-09-21, godz. 19:41 Trwa jazzowy finał festiwalu "W oparach dźwięków" Jazzowym akcentem zakończy się tegoroczny 9. Festiwal muzyczny 'W oparach dźwięków', który trwa w Opolu od czwartku (19.09). W programie projekcja filmowa i k ... » więcej 2019-09-21, godz. 16:45 "Dobry wieczór z Wodeckim". Gościem Katarzyna Wodecka-Stubbs W Muzeum Polskiej Piosenki odbyło się wyjątkowe spotkanie pt: 'Dobry Wieczór z Wodeckim'. » więcej 2019-09-21, godz. 12:59 Owacyjne przyjęcie koncertu inauguracyjnego 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA] Owacyjnie zakończył się koncert symfoniczny oficjalnie otwierający 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. W piątkowy (20.09) wieczór w Koś ... » więcej 2019-09-20, godz. 11:00 Kino Meduza dla najmłodszych. W Opolu rusza Festiwal Filmowy "Kino Dzieci" 'Kino Dzieci' to ogólnopolska inicjatywa, która w tym samym czasie odbywa się w 15 innych miastach Polski. Tegoroczne hasło brzmi: 'Czas na spotkanie'. Dzieci ... » więcej 2019-09-19, godz. 21:00 Chce teatru różnych perspektyw. Norbert Rakowski o wizji kolejnych 4 lat w TJK Jeszcze w tym roku przed nami trzy premiery w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Instytucja ma już nową stronę internetową. Chcę także komunikować się z ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:00 Rozśpiewany początek 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA] Nietypowe muzyczne spotkanie i sala wypełniona młodzieżą - tak został zainaugurowany 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarzenie, na ... » więcej 2019-09-18, godz. 21:35 Różnorodność w kameralnym wydaniu. Rusza 9. Festiwal "W oparach dźwięków" Nietypowe instrumenty, kameralny klimat i interdyscyplinarne podejście do świata dźwięku - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', kt ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »