Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-08-21, 09:00 Autor: Maria Klusik

Startują Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim. To już siódma edycja imprezy

VI Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
VI Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
VI Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
VI Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
VI Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
VI Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
W czwartek (22.08) odbędzie się pierwszy z czterech koncertów cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim.
Zespół Mob zaprezentuje twórczość Stanisława Soyki. Kolejne koncerty zagrają: Filip Mizia Duo - utwory Republiki (23.08), Zimny Zimowy Wiatr - utwory Kayah (29.08) i zespół Identyczni - muzykę Andrzeja Zauchy (30.08). Każdy z artystów, któremu będą poświęcone koncerty, był związany z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Wszyscy młodzi muzycy pochodzą z Opolszczyzny lub występowali podczas Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu.

- Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim to nawiązanie do Zimowej Giełdy Piosenki, ponieważ wszystkie zespoły, które brały udział w Zimowej Giełdzie Piosenki w tym roku, są finalistami tego przeglądu, będą występować i pokazywać swoje umiejętności na scenie przed Collegium Minus.

- Każdy koncert w ramach cyklu będzie podzielony na dwie części - wyjaśnia Szymon Wolf ze Studenckiego Centrum Kultury w Opolu.

- Koncerty w ramach Wzgórza Uniwersyteckiego będą podzielone na dwie części. W pierwszej usłyszymy piosenki poświęcone artystom, którzy są związani z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki, a druga to utwory artystów, którzy do nas przyjeżdżają. Więc w czwartek będziemy mogli usłyszeć piosenki zespołu Mob, a w piątek zespół Filip Mizia Duo będzie mógł wykonać swoją twórczość autorską.

Muzyczne Spotkania na Wzgórzu Uniwersyteckim odbywają się już po raz siódmy.
Szymon Wolf
Szymon Wolf

Kultura i rozrywka

2019-09-20, godz. 11:00 Kino Meduza dla najmłodszych. W Opolu rusza Festiwal Filmowy "Kino Dzieci" 'Kino Dzieci' to ogólnopolska inicjatywa, która w tym samym czasie odbywa się w 15 innych miastach Polski. Tegoroczne hasło brzmi: 'Czas na spotkanie'. Dzieci ... » więcej 2019-09-19, godz. 21:00 Chce teatru różnych perspektyw. Norbert Rakowski o wizji kolejnych 4 lat w TJK Jeszcze w tym roku przed nami trzy premiery w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Instytucja ma już nową stronę internetową. Chcę także komunikować się z ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:00 Rozśpiewany początek 27. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku [ZDJĘCIA] Nietypowe muzyczne spotkanie i sala wypełniona młodzieżą - tak został zainaugurowany 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarzenie, na ... » więcej 2019-09-19, godz. 09:01 Niedziela z Europejskimi Targami Chłopskimi w gminie Olszanka. Znany kucharz będzie smażyć na wielkiej patelni Smażenie na wielkiej patelni, konkurs 'Sałatkowa Rewia' i pokaz tradycyjnych zawodów to część atrakcji przygotowywanych na XIX Europejskie Targi Chłopskie w K ... » więcej 2019-09-18, godz. 21:35 Różnorodność w kameralnym wydaniu. Rusza 9. Festiwal "W oparach dźwięków" Nietypowe instrumenty, kameralny klimat i interdyscyplinarne podejście do świata dźwięku - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', kt ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:30 Warsztaty dla młodzieży i rekordowa liczba koncertów. Przed nami festiwal beethovenowski w Głogówku! Koncerty kameralne, symfoniczne, a nawet zajęcia muzyczne dla młodzieży - tak zapowiada się 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarze ... » więcej 2019-09-17, godz. 17:05 Żołnierze kampanii wrześniowej w niewoli Wehrmachtu i NKWD. Wystawa w Opolu 'To jeszcze nie koniec... Żołnierze września 1939 roku w niewoli Wehrmachtu i NKWD' - to tytuł wystawy otwartej przed siedzibą Centralnego Muzeum Jeńców Wojen ... » więcej 2019-09-17, godz. 16:30 Opolskie Lamy odkrywają karty. Znamy program 17. Festiwalu Filmowego w stolicy regionu Blisko 90 projekcji filmowych, kilkanaście wydarzeń towarzyszących i mnóstwo odwiedzających - to składa się na program 17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:00 Dzięki małym grantom jest kino na wsi, festiwal etniczny i warsztaty W Izbicku, Olszowej i Strzelcach Opolskich realizowane są projekty kulturalne wymyślone przez mieszkańców. Pieniądze na nie pozyskano z programu małych grantó ... » więcej 2019-09-16, godz. 22:00 Międzywojnie z perspektywy Związku Polaków w Niemczech. Tadeusz Szczyrbak wydał 100 stron monografii O międzywojennej aktywności Związku Polaków w Niemczech opowiada najnowsza publikacja Tadeusza Szczyrbaka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »