Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-15, 13:14 Autor: Joanna Matlak

56. KFPP: Rok w polskiej piosence z deszczem nagród. Za nami pierwszy koncert tegorocznego festiwalu [ZDJĘCIA, FILMY]

Majka Jeżowska, koncert „Od Opola do Opola”, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Majka Jeżowska, koncert „Od Opola do Opola”, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Majka Jeżowska, koncert „Od Opola do Opola”, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Majka Jeżowska, koncert „Od Opola do Opola”, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Wysyp nagród dla artystów, którzy koncertem "Od Opola do Opola" otworzyli 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w opolskim amfiteatrze.
Stanisławę Celińską uhonorowano z okazji 50-lecia na scenie. Z kolei Felicjan Andrzejczak i Majka Jeżowska otrzymali nagrodę z okazji 40-lecia działalności scenicznej.

- 40 lat minęło - nuci Majka Jeżowska. - Ja się dopiero rozkręcam, dziewczyny. Naprawdę. Czasami tak jest, że trzeba przeżyć dużo, zaśpiewać wiele piosenek, żeby poczuć taką siłę, energię, radość, satysfakcję. Moim zdanie, mam teraz najlepsze lata i myślę, że jeszcze wiele przede mną. To nie jest podsumowanie czegoś, spoczywanie na laurach. Nie, absolutnie - mówi Majka Jeżowska.

- Bardzo się cieszę, że mam coś takiego, bo z Opola mam tylko jakieś wyróżnienia i inne rzeczy, ale nigdy nie miałem nagrody festiwalu opolskiego, zawsze albo wyróżnienia albo zaproszenia na inne festiwale. Ciężka ta nagroda jak nie powiem co! - śmieje się Felicjan Andrzejczak.

Nagroda z okazji 30-lecia powędrowała do Varius Manx.

W planie było także uhonorowanie Edyty Górniak, która 25 lat temu odniosła wielki sukces, śpiewając na Eurowizji "To nie ja". Artystka nie wystąpiła na koncercie. Tomasz Kammel przekazał, że: "Edyta dziś dla Państwa nie zaśpiewa, trafiła na badania. Na szczęście wszystko jest dobrze. Usłyszą Państwo Edytę w amfiteatrze w niedzielę".

Bracia Łukasz i Paweł z zespołu Golec uOrkiestra otrzymali nagrodę programu TVP 1 z okazji jubileuszu 20-lecia działalności scenicznej. Minęło także 15 lat od scenicznego debiutu Ani Dąbrowskiej. Artystka również otrzymała za to nagrodę, podobnie jak Sylwia Grzeszczak, lecz za 10-lecie obecności na scenie.

Program 1 Telewizji Polskiej uhonorował Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza za płytę "Żyć się chce" oraz Korteza za płytę "Mini dom".
Majka Jeżowska w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Zespół Varius Manx w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Majka Jeżowska
Felicjan Andrzejczak
Łukasz i Paweł Golcowie w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Kultura i rozrywka

2019-07-17, godz. 19:30 Ważna jest integracja i dobry humor. I opolski zlot Ludzi Niedużego Wzrostu Mają różne zawody, pasje, problemy, marzenia. Łączy ich jedno - wzrost. W Opolu odbył się pierwszy regionalny zlot Ludzi Niedużego Wzrostu. » więcej 2019-07-17, godz. 17:45 15. Master Truck przed nami. Początek już w piątek Ciężkie maszyny ozdobione w oryginalny sposób powoli zmierzają w stronę Opola. W piątek (19.07) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, startuje 15. już edycja Międ ... » więcej 2019-07-17, godz. 14:00 Rusza festiwal towarzyszący VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej Rozpoczęła się 6. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa w Nysie. Od wczoraj młodzi wiolonczeliści z całej Europy (m.in. Rosji, Niemiec, Francji czy Anglii) bi ... » więcej 2019-07-17, godz. 08:00 Radio Opole na Colours Of Ostrava Dziennikarze Radia Opole będą relacjonować największy w Czechach festiwal muzyczny. W środę (17.07) rozpoczyna się Colour Of Ostrava. Do niedzieli na wielu sc ... » więcej 2019-07-16, godz. 19:58 Można dotknąć przeszłości. Są jeszcze miejsca na warsztaty archeologiczne w Kędzierzynie-Koźlu To gratka dla młodych odkrywców, zainteresowanych historią, także tą nieznaną. Zostały jeszcze miejsca na zbliżające się warsztaty archeologiczne, prowadzone ... » więcej 2019-07-16, godz. 12:49 Nostalgiczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej Prace Brigit Puve, estońskiej fotograf mieszkającej w Tallinie oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-07-15, godz. 21:15 W ciągu pięciu lat ze zbioru MBP w Opolu "wyparowało" 130 książek. To tzw. ubytki względne Inwentaryzacja zakończona, czytelnicy odetchnęli z ulgą. Dwa tygodnie trwała ewidencja zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Minorytów w Opolu, p ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:39 Martwa natura, pejzaże i architektura. Nowa wystawa opolskich seniorów „Letnie impresje” to tytuł nowej wystawy, która pojawiła się w Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Sekcja plastyczna „Akwarela”, działaj ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:58 W Muzeum Śląska Opolskiego można było posłuchać o przedstawicielach wrocławskiej szkoły szkła Oprowadzanie kuratorskie po wystawie szkła i ceramiki autorstwa małżeństwa Eryki i Jana Drostów zaproponowało opolanom Muzeum Śląska Opolskiego. Kuratorem tej ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:15 Pociągiem na Pol'and'Rock Festival z trzech opolskich miast. Na bilet w dwie strony trzeba wydać 130 złotych Trzy pociągi zawiozą mieszkańców naszego województwa na Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie. Wszystkie składy pojadą wieczorem i w nocy z 31 lipca na 1 sierpni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »