Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-15, 13:14 Autor: Joanna Matlak

56. KFPP: Rok w polskiej piosence z deszczem nagród. Za nami pierwszy koncert tegorocznego festiwalu [ZDJĘCIA, FILMY]

Majka Jeżowska, koncert „Od Opola do Opola”, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Majka Jeżowska, koncert „Od Opola do Opola”, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Majka Jeżowska, koncert „Od Opola do Opola”, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Majka Jeżowska, koncert „Od Opola do Opola”, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Wysyp nagród dla artystów, którzy koncertem "Od Opola do Opola" otworzyli 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w opolskim amfiteatrze.
Stanisławę Celińską uhonorowano z okazji 50-lecia na scenie. Z kolei Felicjan Andrzejczak i Majka Jeżowska otrzymali nagrodę z okazji 40-lecia działalności scenicznej.

- 40 lat minęło - nuci Majka Jeżowska. - Ja się dopiero rozkręcam, dziewczyny. Naprawdę. Czasami tak jest, że trzeba przeżyć dużo, zaśpiewać wiele piosenek, żeby poczuć taką siłę, energię, radość, satysfakcję. Moim zdanie, mam teraz najlepsze lata i myślę, że jeszcze wiele przede mną. To nie jest podsumowanie czegoś, spoczywanie na laurach. Nie, absolutnie - mówi Majka Jeżowska.

- Bardzo się cieszę, że mam coś takiego, bo z Opola mam tylko jakieś wyróżnienia i inne rzeczy, ale nigdy nie miałem nagrody festiwalu opolskiego, zawsze albo wyróżnienia albo zaproszenia na inne festiwale. Ciężka ta nagroda jak nie powiem co! - śmieje się Felicjan Andrzejczak.

Nagroda z okazji 30-lecia powędrowała do Varius Manx.

W planie było także uhonorowanie Edyty Górniak, która 25 lat temu odniosła wielki sukces, śpiewając na Eurowizji "To nie ja". Artystka nie wystąpiła na koncercie. Tomasz Kammel przekazał, że: "Edyta dziś dla Państwa nie zaśpiewa, trafiła na badania. Na szczęście wszystko jest dobrze. Usłyszą Państwo Edytę w amfiteatrze w niedzielę".

Bracia Łukasz i Paweł z zespołu Golec uOrkiestra otrzymali nagrodę programu TVP 1 z okazji jubileuszu 20-lecia działalności scenicznej. Minęło także 15 lat od scenicznego debiutu Ani Dąbrowskiej. Artystka również otrzymała za to nagrodę, podobnie jak Sylwia Grzeszczak, lecz za 10-lecie obecności na scenie.

Program 1 Telewizji Polskiej uhonorował Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza za płytę "Żyć się chce" oraz Korteza za płytę "Mini dom".
Majka Jeżowska w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Zespół Varius Manx w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Majka Jeżowska
Felicjan Andrzejczak
Łukasz i Paweł Golcowie w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Kultura i rozrywka

2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej 2020-01-26, godz. 11:00 W Muzeum Wsi Opolskiej już myślą o Wielkanocy. Ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020” prowadzone będą zajęcia dla niemal 1,5 tys. osób. » więcej 2020-01-26, godz. 08:00 Filharmonia Opolska: Bemol i Nutka ponownie spotkają się najmłodszymi melomanami Przed nami pierwszy w tym roku kalendarzowym, a czwarty w serii niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej. Wierszowane opowieści, zagadki, wspólne… » więcej 2020-01-25, godz. 22:00 Historycy ze Strzeleczek poszukują starych zdjęć z tej miejscowości Lokalna Grupa Historyczna ze Strzeleczek przygotowuje się do wydania książki ze starymi fotografiami z tej miejscowości i okolic. W związku z tym zwraca się z… » więcej 2020-01-25, godz. 19:15 Karnawałowy Koncert Jazzowy już jutro w kluczborskim Kinie Bajka Zbliża się Karnawałowy Koncert Jazzowy w Kluczborku. Początek jutro (26.01) o 15:00 w Kinie Bajka. » więcej 2020-01-25, godz. 13:00 Prudnik: koncert śpiewaków, którzy na co dzień posługują wiernym w habitach i sutannach Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny organizuje Konwent Bonifratrów w Prudniku. W programie są kolędy, arie sakralne oraz pieśni neapolitańskie. Koncert… » więcej 2020-01-25, godz. 10:30 Pomysły na rewitalizację zamku w Głogówku zyskały uznanie mieszkańców gminy Niemal 30 osób wzięło udział w otwartych konsultacjach społecznych dotyczących planów rewitalizacji 2 skrzydeł zamkowych dawnej siedziby rodu Oppersdorffów w Głogówku… » więcej 2020-01-25, godz. 10:00 Niezwykłe widowisko na światowym poziomie. Moscow City Ballet wystąpi w Nysie Moscow City Ballet charakteryzuje się olśniewającymi kostiumami, dopracowaną do perfekcji choreografią, scenografią i grą świateł. Teatr założył wybitny choreograf… » więcej 2020-01-24, godz. 17:38 "Dotknęli sztuki" i zaśpiewali w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Podopieczni fundacji 'Szansa dla Niewidomych' spotkali się na pierwszych w tym roku warsztatach artystycznych. Opolanie zaśpiewali kolędy wraz z zespołem Old Singer… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »