Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-14, 19:34 Autor: Mariusz Majeran

56. KFPP: Portrety gwiazd festiwalowych z recyclingu [ZDJĘCIA]

Wystawa prac uczestników warsztatów "Portrety Gwiazd" w ZPAP [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa prac uczestników warsztatów "Portrety Gwiazd" w ZPAP [fot. Mariusz Majeran]
Towarzystwo Przyjaciół Opola, Związek Polskich Artystów Plastyków i Muzeum Polskiej Piosenki przygotowały wystawę pokonkursową, która podsumowała trzymiesięczny kurs plastyczny prowadzony przez artystów plastyków.
- To fantastyczny pomysł, dlatego od razu do niego przystąpiliśmy - podkreśla Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. Bardzo mnie zaskoczył ten pomysł, że można wykonać portrety gwiazd z recyklingu. Udostępniliśmy różnego rodzaju zdjęcia, które mamy w naszym archiwum Muzeum Polskiej Piosenki. No bo artyści na podstawie tych zdjęć jednak tworzyli swoje prace. One wyszły bardzo interesująco. Wspaniale, że to są różne gwiazdy, z różnych lat. Cieszy też, że to nie tylko są piosenkarze, ale na przykład dziennikarze.

Grand Prix wystawy otrzymała Wioletta Dobrowolska za "Portret Marka Niedźwiedzkiego".

- To była niesamowita inicjatywa i pomysł. Jak wykorzystać materiały do recyklingu? Taki był zamysł. Że to będzie taka impreza dowiedziałam się później. W trakcie robienia tego mojego obrazu. To była niesamowita przygoda. Mnóstwo osób uczęszczało na te zajęcia. I to jest wspaniały pomysł dla osób, które mają dużo czasu. I nawet, jak nie wierzą w to, że mają jakiekolwiek umiejętności, bo to jest moja pierwsza w życiu praca, zupełnie spontaniczna. Jestem szczęśliwa, że udało mi się wygrać.

Wszystkie prace można oglądać w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. Ekspozycja będzie dostępna do 9 lipca. Wstęp wolny.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Jarosław Wasik
Wioletta Dobrowolska

Kultura i rozrywka

2020-08-12, godz. 21:00 Zwrot akcji w sprawie likwidacji kluczborskiego MDK-u. Minister edukacji zgodził się, uchylając decyzję opolskiego… Jest zgoda ministra edukacji narodowej na likwidację Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku. Resort uchylił tym samym negatywną opinię Opolskiego Kuratora… » więcej 2020-08-11, godz. 21:35 W środę rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Tym razem kolejek przed NCPP nie będzie W środę (12.08) rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym roku, przypomnijmy, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju… » więcej 2020-08-09, godz. 11:55 Nie ma Śląskiego Lata Muzycznego, ale tradycyjny "Heuriger" w Głogówku się odbędzie! Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku na Opolszczyźnie nie odbędzie się 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny ani towarzyszący mu festiwal 'Śląskie… » więcej 2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***