Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-14, 19:34 Autor: Mariusz Majeran

56. KFPP: Portrety gwiazd festiwalowych z recyclingu [ZDJĘCIA]

Wystawa prac uczestników warsztatów "Portrety Gwiazd" w ZPAP [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa prac uczestników warsztatów "Portrety Gwiazd" w ZPAP [fot. Mariusz Majeran]
Towarzystwo Przyjaciół Opola, Związek Polskich Artystów Plastyków i Muzeum Polskiej Piosenki przygotowały wystawę pokonkursową, która podsumowała trzymiesięczny kurs plastyczny prowadzony przez artystów plastyków.
- To fantastyczny pomysł, dlatego od razu do niego przystąpiliśmy - podkreśla Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. Bardzo mnie zaskoczył ten pomysł, że można wykonać portrety gwiazd z recyklingu. Udostępniliśmy różnego rodzaju zdjęcia, które mamy w naszym archiwum Muzeum Polskiej Piosenki. No bo artyści na podstawie tych zdjęć jednak tworzyli swoje prace. One wyszły bardzo interesująco. Wspaniale, że to są różne gwiazdy, z różnych lat. Cieszy też, że to nie tylko są piosenkarze, ale na przykład dziennikarze.

Grand Prix wystawy otrzymała Wioletta Dobrowolska za "Portret Marka Niedźwiedzkiego".

- To była niesamowita inicjatywa i pomysł. Jak wykorzystać materiały do recyklingu? Taki był zamysł. Że to będzie taka impreza dowiedziałam się później. W trakcie robienia tego mojego obrazu. To była niesamowita przygoda. Mnóstwo osób uczęszczało na te zajęcia. I to jest wspaniały pomysł dla osób, które mają dużo czasu. I nawet, jak nie wierzą w to, że mają jakiekolwiek umiejętności, bo to jest moja pierwsza w życiu praca, zupełnie spontaniczna. Jestem szczęśliwa, że udało mi się wygrać.

Wszystkie prace można oglądać w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. Ekspozycja będzie dostępna do 9 lipca. Wstęp wolny.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Jarosław Wasik
Wioletta Dobrowolska

Kultura i rozrywka

2019-09-16, godz. 22:00 Międzywojnie z perspektywy Związku Polaków w Niemczech. Tadeusz Szczyrbak wydał 100 stron monografii O międzywojennej aktywności Związku Polaków w Niemczech opowiada najnowsza publikacja Tadeusza Szczyrbaka. » więcej 2019-09-16, godz. 18:00 Janusz Olejniczak nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej Janusz Olejniczak współautor audycji 'Co słychać?' w Radiu dla Ciebie został nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Autor jest także pianistą, laure ... » więcej 2019-09-16, godz. 12:15 Podwójny bis i owacje na finał IV Festiwalu Mikołaja z Koźla [ZDJĘCIA] W niedzielne popołudnie (15.09) w Kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej zabrzmiały dwa koncerty, wieńczące IV Festiwal Mikołaja z Koźla. Finałowy k ... » więcej 2019-09-15, godz. 17:13 Do Opola zjechali miłośnicy tatuaży z całej Europy [ZDJĘCIA] Ponad 200 artystów, kilka razy tyle uczestników i zwiedzających - opolskie Tatoo Expo, to jedna z większych imprez w południowej Polsce, którą odwiedzają miło ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:10 "Standing ovation" dla Krzysztofa Pendereckiego na inauguracji festiwalu w Zabrzu! [ZDJĘCIA] Publiczność poderwała się z miejsc, nagradzając gromkimi brawami maestro Krzysztofa Pendereckiego, który poprowadził orkiestrę Sinfonietta Cracovia w 'Adagio' ... » więcej 2019-09-15, godz. 13:41 W pogoni za skarpetkami... "Niedoparki" w OTLiA 'Niedoparki' opanowały Opolski Teatr Lalki i Aktora. Za nami prapremiera spektaklu o małych stworzonkach, które kradną ludziom skarpetki. To opowieść napisana ... » więcej 2019-09-15, godz. 08:35 Piękne zdjęcia i poruszające historie. W ten weekend w Opolu - festiwal filmu dokumentalnego HumanDOC - Nasz festiwal jest dla osób, które są ciekawe świata i chcą poszerzyć swoje horyzonty - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Izabela Żbikowska z ... » więcej 2019-09-14, godz. 19:00 Mocny akcent na inaugurację festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu 'Spotkanie osobowości światowego formatu' - tak organizatorzy zapowiadają VII Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego - poziom 320 w Zabrzu. Wyda ... » więcej 2019-09-14, godz. 12:23 Kędzierzyn-Koźle: wielki aplauz po koncercie z muzyką średniowieczną Owacjami na stojąco i bisem zakończył się piątkowy (13.09) koncert inaugurujący IV Festiwal Mikołaja z Koźla (13-15.09). Publiczność, która niemal szczelnie w ... » więcej 2019-09-14, godz. 07:59 Plebiscytowe Opole - multimedialna wystawa w Kochanowskim Stowarzyszenie Nasz Grodziec we współpracy z Instytutem Śląskim, Teatrem Kochanowskiego oraz oddziałem terenowym Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Opolu, org ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »