Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-15, 01:43 Autor: Joanna Matlak

56. KFPP: Opolska Karolinka powędrowała do Sargisa Davtyana [ZDJĘCIA, FILM]

Sargis Davtyan z opolską Karolinką, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Sargis Davtyan z opolską Karolinką, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki [fot. Rafał Nosal]
56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki [fot. Rafał Nosal]
Sargis Davtyan z opolską Karolinką, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Sargis Davtyan z opolską Karolinką, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Sargis Davtyan zdobył opolską Karolinkę, czyli nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty. Wykonał piosenkę pt. "Powiedz". Sargis to 17-letni wokalista pochodzenia ormiańskiego, który zwyciężył w tegorocznej edycji "Szansy na sukces".
- Chyba dzisiaj nie zasnę, emocje są ogromne - mówi Sargis Davtyan, zwycięzca Debiutów.

- Trudno to wszystko opisać, czuję ogromne szczęście i chcę podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili, bo jest tych osób bardzo dużo. Czuję ogromną satysfakcję i szczęście, że się udało, i że trzymam w rękach tę legendarną statuetkę. Na tej scenie występowali tacy wielcy artyści i ja też wystąpiłem i udało się wygrać, jestem ogromnie wdzięczny, że doceniono moją piosenkę - mówi Sargis.

Nagrodę im. Anny Jantar, czyli Karolinkę wręczył prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

- Cały koncert Debiutów jest fenomenalny, więc liczę, że debiutant, który dzisiaj w tak młodym wieku odebrał nagrodę i to dla niego pewnie zapowiedź wielkiej kariery - dodaje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, który wręczył Karolinkę.

Nagrodę publiczności zdobyła Aleksandra Nykiel, która w opolskim amfiteatrze zaśpiewała piosenkę "Moja siła".

W tegorocznych Debiutach wystartowało 12 artystów. Gościnnie wystąpiła AniKa Dąbrowska, zwyciężczyni The Voice Kids 2.

Radio Opole jest patronem festiwalu, a wszystkie koncerty transmitujemy na naszej antenie.
Sargis Davtyan z opolską Karolinką, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Kultura i rozrywka

2019-07-23, godz. 17:00 Nokta Festival: ponownie wystąpią artyści z wielu państw. Nowością wydarzenia towarzyszące Japonia, Hiszpania, Niemcy czy Wielka Brytania. Między innymi z tych państw do Opola przyjadą artyści specjalizujący się w muzyce elektronicznej oraz sztuce n ... » więcej 2019-07-22, godz. 13:00 Opole odmieniają przez wszystkie kąty... Trwa plener malarski 'Geometria' tematem przewodnim tegorocznego 6. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Opolu. Do piątku (26.07) artystów z różnych stron świata można spotkać p ... » więcej 2019-07-21, godz. 19:44 "Ach, Syberia, Syberia". Podróż śladami przodków Irena Olbińska sama o sobie mówi, że jest zwykłą gospodynią domową, która ma marzenia. Jej marzeniem od lat była podróż na Syberię, śladami przodków. » więcej 2019-07-21, godz. 14:09 Nysa: niesłabnąca popularność koncertów Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej [ZDJĘCIA] Nyska publiczność entuzjastycznie przyjęła występ wykładowców VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Na sobotnim (20.07) koncercie w Muzeum Powiato ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:00 Nocny Lot zwycięzcą konkursu koncertowego 13. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach To była śpiewająca noc w Głuchołazach. Przegląd Utworów z Charakterem, czyli PUCH, odbył się tym razem nie w Muszli Leśnej, a w głuchołaskim Centrum Kultury. ... » więcej 2019-07-20, godz. 20:15 Colours Of Ostrava: brytyjski rock alternatywny Jedną z gwiazd sceny Glo Fresh Stage była grupa rockowa Amber Run. To brytyjski zespół grający rock alternatywny, indie rock oraz indie pop. » więcej 2019-07-20, godz. 18:14 Colours Of Ostrava: Organizatorzy zdradzają nam, jak dobierają artystów na festiwal [ZDJĘCIA] Osiemnasta edycja festiwalu Colours Of Ostrava powoli przechodzi do historii. Bywalcy festiwalu twierdzą, że co roku impreza gości ciekawych wykonawców. » więcej 2019-07-20, godz. 15:48 Colours Of Ostrava: The John Butler Trio na scenie [ZDJĘCIA] Jedną z gwiazd piątkowego wieczoru, która wystąpiła na głównej scenie był zespół The John Butler Trio. Niewątpliwie najważniejszym w zespole jest charyzmatycz ... » więcej 2019-07-20, godz. 15:31 Colours Of Ostrawa: Fani jeżdżą za swoimi idolami muzycznymi po całym świecie Fani dla swojego idola muzycznego są w stanie zrobić wszystko. Jeżdżą na jego koncerty w najdalsze zakątki świata. Są także tacy, którym udaje się wejść na za ... » więcej 2019-07-20, godz. 14:52 Ponad 200 nowych zbiorów na otwarcie filii MBP na os. Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu Zakończył się generalny remont filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, mieszczącej się na osiedlu Kłodnica. Prace były kompleksowe, włączn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »