Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-15, 01:43 Autor: Joanna Matlak

56. KFPP: Opolska Karolinka powędrowała do Sargisa Davtyana [ZDJĘCIA, FILM]

Sargis Davtyan z opolską Karolinką, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Sargis Davtyan z opolską Karolinką, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki [fot. Rafał Nosal]
56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki [fot. Rafał Nosal]
Sargis Davtyan z opolską Karolinką, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Sargis Davtyan z opolską Karolinką, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Sargis Davtyan zdobył opolską Karolinkę, czyli nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty. Wykonał piosenkę pt. "Powiedz". Sargis to 17-letni wokalista pochodzenia ormiańskiego, który zwyciężył w tegorocznej edycji "Szansy na sukces".
- Chyba dzisiaj nie zasnę, emocje są ogromne - mówi Sargis Davtyan, zwycięzca Debiutów.

- Trudno to wszystko opisać, czuję ogromne szczęście i chcę podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili, bo jest tych osób bardzo dużo. Czuję ogromną satysfakcję i szczęście, że się udało, i że trzymam w rękach tę legendarną statuetkę. Na tej scenie występowali tacy wielcy artyści i ja też wystąpiłem i udało się wygrać, jestem ogromnie wdzięczny, że doceniono moją piosenkę - mówi Sargis.

Nagrodę im. Anny Jantar, czyli Karolinkę wręczył prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

- Cały koncert Debiutów jest fenomenalny, więc liczę, że debiutant, który dzisiaj w tak młodym wieku odebrał nagrodę i to dla niego pewnie zapowiedź wielkiej kariery - dodaje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, który wręczył Karolinkę.

Nagrodę publiczności zdobyła Aleksandra Nykiel, która w opolskim amfiteatrze zaśpiewała piosenkę "Moja siła".

W tegorocznych Debiutach wystartowało 12 artystów. Gościnnie wystąpiła AniKa Dąbrowska, zwyciężczyni The Voice Kids 2.

Radio Opole jest patronem festiwalu, a wszystkie koncerty transmitujemy na naszej antenie.
Sargis Davtyan z opolską Karolinką, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Kultura i rozrywka

2020-02-20, godz. 14:00 Przejść blisko 700 km w niespełna miesiąc? Rafał Sierecki opowie o swojej wyprawie Przeszedł ponad 700 km szlakiem św. Olafa. W piątkowy wieczór spotka się z opolanami, by odpowiedzieć o swoich przygodach. Rafał Sierecki, bo o nim mowa, w zeszłym… » więcej 2020-02-20, godz. 10:37 Filharmonia Opolska zabierze słuchaczy w zimową podróż Zimowa podróż - taki tytuł ma piątkowy, kameralny koncert w Filharmonii Opolskiej. W programie cykl pieśni napisany przez Franza Schuberta do poezji Wilhelma Müllera… » więcej 2020-02-19, godz. 18:30 "Alicja w Krainie Czarów" w opolskich lalkach. Tu zaciera się granica między rzeczywistością a fikcją O tym, co nam się śni, a co jawi, tym co przedstawia prawdę, a co złudzenie - odpowiedzi na te pytania znajdziemy w premierowym spektaklu Opolskiego Teatru Lalki… » więcej 2020-02-19, godz. 14:00 Muzyka rośnie w lesie tylko do czwartku. Eko Studio zaprasza na wystawę Jeszcze do czwartku (20.02) można oglądać 13. Zimowy Las Sztuki w Teatrze Eko Studio w Opolu. W tym roku hasłem przewodnim interdyscyplinarnej wystawy była 'Muzyka'… » więcej 2020-02-19, godz. 12:30 Adam Kulisz Trio zagra w stolicy naszego regionu To kolejna, czwartkowa propozycja Fundacji Blues Opole i Dworku Artystycznego. Trio tworzą: na kontrabasie Piotr Rożankowski, na perkusji Tomasz Kwiatowski, a… » więcej 2020-02-18, godz. 20:00 Komendant "Bury" bohaterem spotkania w MBP w Opolu. "Heroiczne czyny bojowe i kontrowersje" 'Komendant 'Bury' to najpopularniejsza pozycja Instytutu Pamięci Narodowej ubiegłego roku. Jej autor, Michał Ostapiuk spotkał się dziś (18.02) z czytelnikami w… » więcej 2020-02-18, godz. 18:00 Co dalej z domami kultury w Kluczborku? Radni zdecydowali o likwidacji MDK-u, ale potrzeba opinii kuratorium Likwidacja czy połączenie? Rada Powiatu Kluczborskiego przyjęła uchwałę o zamiarze likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury, a teraz trwa oczekiwanie na opinię Opolskiego… » więcej 2020-02-17, godz. 20:57 Dominika Słowik, laureatka Paszportu Polityki była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Spotkanie z czytelnikami odbyło się pod hasłem „Zimowla” - to także tytuł najnowszej powieści autorki, która traktuje o historii lat 80. i 90. Wszystko rozgrywa… » więcej 2020-02-17, godz. 12:30 Autor najpopularniejszej książki IPN 2019 Michał Ostapiuk w Opolu Michał Ostapiuk spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu. To autor najpopularniejszej książki IPN w 2019 roku. Pozycja pod tytułem 'Komendant Bury'… » więcej 2020-02-17, godz. 10:24 Laureatka Paszportu Polityki Dominika Słowik spotka się z opolanami 'Zimowla' to tytuł drugiej, najnowszej powieści Dominiki Słowik, która spotka się dziś (17.02) z opolanami. W swojej książce zabiera czytelników do niewielkiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »