Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-15, 16:58 Autor: Joanna Matlak

56. KFPP: Ostatnie przygotowania do Premier [FILM, ZDJĘCIA, 360 stopni]

Patryk Kumór w festiwalowym studio Radia Opole
Kilka godzin zostało do rozpoczęcia koncertu "Premiery" na 56. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Na scenie był już Patryk Kumór z piosenką "Hooligans". Jak powstała?

- Umówiłem się na spotkanie ze znajomym, czekałem na niego dłuższą chwilę i dwie dziewczyny obok przy stoliku rozmawiały o chłopakach, i o tym, czego im w nich brakuje. Pomyślałem sobie "kurczę, dużo tego, trzeba by mieć chyba z sześciu na raz!" Pojechałam samochodem do domu i stwierdziłem, że muszę napisać o tym piosenkę. I tak właśnie powstała. To jest szukanie odpowiedzi na pytanie, co zrobić, żeby było dobrze - mówi Kumór.

W konkursie Premier wystąpią równeż: Olga Bończyk, Ania Karwan, Monika Kuszyńska, Maciej Miecznikowski i Leszcze, Marcin Sójka, Szymon Wydra i Carpe Diem, a także zespół 4 Dreamers. Na scenie zobaczymy też Sławka Uniatowskiego, Kasię Wilk, Kasię Moś, Antka Smykiewicza, Tulię i Mateusza Ziółko.

Próba generalna Premier - rozejrzyj się w amfiteatrze, to zdjęcie 360 stopni:
Próba generalna przed Premierami #KFPP #FestiwaloweRadioOpole #RadioOpole #BadzmyRazem - Spherical Image - RICOH THETA
Patryk Kumór

Kultura i rozrywka

2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw… » więcej 2020-08-02, godz. 16:00 Elektrośmieci możesz wymienić na darmowe bilety do teatru, kina czy muzeum Mieszkańcy regionu za zebrane elektroodpady otrzymają bilety do różnych placówek kultury. Z taką inicjatywą wyszło stowarzyszenie Aglomeracja Opolska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »