Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-11, 21:30 Autor: Katarzyna Doros

Festiwalowe Radio Opole gra w rytmie 10 największych przebojów KFPP na żywo z opolskiego amfiteatru

Margaret i Natalia Kryjom, Festiwalowe Studio Radia Opole [fot. Rafał Nosal]
Margaret i Natalia Kryjom, Festiwalowe Studio Radia Opole [fot. Rafał Nosal]
Ewelina Wąs, Festiwalowe Studio Radio Opole [fot. Katarzyna Zawadzka]
Ewelina Wąs, Festiwalowe Studio Radio Opole [fot. Katarzyna Zawadzka]
Rozmowy z artystami, koncerty czy relacje z dawnych festiwali. W ramach pasma Radio Opole 2 Kultura nasza rozgłośnia uruchomiła Festiwalowe Radio Opole, program nadawany na żywo z opolskiego amfiteatru.
Inspiracją do utworzenia formuły programu było 10 największych przebojów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. - Zaczynamy o godzinie 9:00 audycją "Jak dobrze wstać skoro świt", potem "Byłaś serca biciem", czyli jesteśmy za kulisami festiwalu do godziny 12:00 - mówi Piotr Moc, prezes Radia Opole. - "Jaka róża taki cierń" Edyty Geppert - w tym paśmie jest wszystko o literaturze. Piotr Furtas znajduje takie perełki z 40. czy nawet 50. edycji festiwalu. Potem mamy paradę festiwalowych przebojów "Odkryjemy miłość nieznaną". Dalej debaty festiwalowe pod nazwą "Psalm stojących w kolejce". Mamy jeszcze trzy wieczorne już programy. To "Śpiewać każdy może" Jerzego Stuhra o opolskich debiutantach i historiach ich karier, a potem festiwalowe koncerty alternatywne "Od dawna już wiem".

Wieczorem Tomasz Bazan, szef muzyczny Radia Opole codziennie przygotowuje kultowe koncerty opolskich festiwali, których można posłuchać podczas programu "Noc z Renatą".

Programu Radio Opole 2 Kultura można słuchać w internecie i w DAB+, a w tygodniu festiwalowym na częstotliwości 96.5.MHz.
Piotr Moc, prezes Radia Opole

Kultura i rozrywka

2019-06-20, godz. 11:30 Koncert Uwielbienia w Opolu. Poprzez muzyczną modlitwę uczczą Boże Ciało - To wydarzenie, organizowane po raz 10, wpisuje się w panoramę przeżywania Bożego Ciała - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ks. Łukasz Knosala o ... » więcej 2019-06-20, godz. 09:15 Pokój znów napełni się dźwiękami. Przed nami XVI festiwal weberowski Trzydniowa uczta muzyczna (20-22.06) z udziałem artystów związanych z Opolszczyzną - tak zapowiada się XVI Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Ca ... » więcej 2019-06-19, godz. 20:42 Gwary śląskie pod lupą językoznawcy. Spotkanie z prof. Franciszkiem Markiem Czy gwara śląska jest dowodem polskości Górnego Śląska i dlaczego gwara śląska nie może być językiem regionalnym? - to tylko dwa z wielu pytań, na które odpow ... » więcej 2019-06-19, godz. 17:15 "Uwolnij swój głos" w Krapkowicach. Trwają zapisy na warsztaty wokalne dla dzieci i dorosłych 23 czerwca upływa termin przyjmowania zgłoszeń do tegorocznej edycji warsztatów wokalnych Uwolnij Głos, organizowanych już po raz 8. w Krapkowicach. » więcej 2019-06-19, godz. 13:15 Dni Kluczborka to nie tylko dwa dni koncertów na stadionie. Są też zróżnicowane imprezy towarzyszące Wiele imprez towarzyszących przygotowali organizatorzy tegorocznych Dni Kluczborka. Większość z nich zaplanowano na sobotę (22.06). » więcej 2019-06-19, godz. 11:15 Opolskie Lalki na festiwalu w Białymstoku Spektakl „Zraniony jeleń” Opolskiego Teatru Lalki i Aktora został pokazany w ramach 3. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych 'METAMORFOZY LAL ... » więcej 2019-06-19, godz. 09:30 "Jak cień własnego cienia" - nowe słuchowisko Radia Opole 'Jak cień własnego cienia' to słuchowisko, które powstało w Radiu Opole. Autorem tekstu i muzyki oraz reżyserem jest Jacek Mielcarek. Nagrań dokonano w Studiu ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:52 Ostatnia premiera w tym sezonie teatralnym [ZDJĘCIA] Teatr imienia Jana Kochanowskiego postanowił pod koniec sezonu przedstawić jeszcze jedną premierę. Tym razem będzie to 'Podróż za jeden uśmiech' na podstawie ... » więcej 2019-06-18, godz. 15:13 Opole przywita wakacje kabaretem i gwiazdami muzycznymi. Shaggy, Cugowski, Górniak niebawem w amfiteatrze Shaggy, Jenny Berggren z Ace of Base, Krzysztof Cugowski, Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski, zespół Wilki, Enej, Maciej Maleńczuk, Lanberry i wielu, wielu inny ... » więcej 2019-06-18, godz. 09:00 Ksiądz Wolfgang Globisch o jednaniu obu narodów."W godzinę musiałem streścić 60 lat mojego życia" W pierwszych latach swojego życia doświadczył dramatu wojny i jej skutków, a w późniejszym czasie w ramach akcji „Znak Pokuty” zaangażował się w organizację p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »