Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-19, 14:30 Autor: Witold Wośtak

Kulturalne śniadanie zainteresowało mieszkańców Opola. Coś dla podniebienia i dla ucha

Kulturalne śniadanie [fot. Witold Wośtak]
Kulturalne śniadanie [fot. Witold Wośtak]
Kulturalne śniadanie [fot. Witold Wośtak]
Kulturalne śniadanie [fot. Witold Wośtak]
Płyty winylowe, książki i zdrowe jedzenie. Kulturalne śniadanie trwa na placu Jana Pawła II w Opolu.
Inicjatywa będąca częścią Dni Miasta od 11:00 przyciąga spacerowiczów oraz
osoby zainteresowane wymianą książek, winyli czy nawet roślin. Dużą popularnością cieszy się stoisko z płytami gramofonowymi.

Witold Sułek, który przygotował około 150 winyli, zwraca uwagę, że fani czarnych płyt nie zadają wielu pytań, bo dobrze znają tę tematykę.

- Jeżeli ktoś interesuje się muzyką, najczęściej wie, czego szukać. Są jednak tacy goście, z którymi da się porozmawiać lub włączyć coś na płycie. Czasami ktoś kojarzy nazwę, ale nie do końca pamięta szczegóły. Po to jest właśnie sprzęt, żeby posłuchać i porozmawiać. Głównie mam starocie, bo nowymi płytami nie zajmuję się. Tutaj ma być zabawa – ma być wesoło, ma być Krzysztof Krawczyk i rock and roll.

Goście kulturalnego śniadania chwalą tę inicjatywę, ale widzą rzeczy do poprawy.

Ich zdaniem, przydałoby się więcej stoisk z jedzeniem, książkami oraz innymi towarami do kupienia. Jedna z kobiet uważa, że podobne akcje powinny być organizowane częściej, a nie tylko w czasie Dni Opola. Jak mówi druga uczestniczka, mieszkańcy czekają na takie nowości, stąd duże zainteresowanie. Według niej, brakuje jednak ławek i cienia, dlatego nie jest przekonana, czy wybrano odpowiednie miejsce.

Dodajmy, że Radio Opole jest patronem medialnym Dni Opola 2019.
Witold Sułek
Uczestnicy kulturalnego śniadania

Kultura i rozrywka

2020-07-12, godz. 12:15 Górski klimat, biesiada góralska i rzemiosło, czyli XVII Święto Gór Opawskich Biesiada góralska, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła - to tylko niektóre z atrakcji, jakie Głuchołazy przygotowały w ramach XVII Święta Gór Opawskich. Wydarzenie… » więcej 2020-07-12, godz. 10:15 III Powstanie Śląskie widziane oczami franciszkanina w relacji księdza Andrzeja Hanicha Ksiądz profesor Andrzej Hanich opowiadał w Muzeum Ślaska Opolskiego o związkach Sanktuarium w Górze św. Anny z III Powstaniem Ślaskim. Oparł swoja prelekcję na… » więcej 2020-07-11, godz. 20:00 Brawa, kwiaty i gratulacje po premierze piosenki Gosi Sacały [ZDJĘCIA] Za nami premiera pierwszego singla opolanki Gosi Sacały 'If you were here'. Jak przystało na znaną youtuberkę, teledysk po raz pierwszy ujrzał światło dzienne… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wspólne czytanie, dyskusje i artystyczne badanie wody. GSW działała na kąpielisku Bolko w Opolu [ZDJĘCIA] W ramach projektu zatytułowanego 'Wodowanie' Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozpoczęła spotkania nad kąpieliskiem Bolko. Pierwsze działanie w ramach cyklu… » więcej 2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Pochodzący z Opolszczyzny wiolonczelista w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »