Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-16, 17:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

4. Festiwal Książki w Opolu pełen literackich rarytasów. Znamy program święta książki

Festiwal Książki Opole [fot. Agnieszka Lubczańska]
Festiwal Książki Opole [fot. Agnieszka Lubczańska]
Festiwal Książki 2018 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Festiwal Książki 2018 w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Znamy program 4. Festiwalu Książki w Opolu. Stolicę regionu w drugi weekend czerwca (7.06 - 9.06) odwiedzą między innymi Beata Pawlikowska, Marek Krajewski, Eustachy Rylski, Tomasz Organek, Wojciech Kuczok, Agnieszka Maciąg oraz Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz. Przez trzy festiwalowe dni odbędzie się blisko 40 spotkań autorskich. Nie zabraknie też koncertów, a wystąpią Tymon Tymański, zespół Kwiat Jabłoni i Barbara Wrońska.
Na placu Wolności tradycyjnie czekać będą na opolan stoiska z książkami.

- Będą duże, ogromne wydawnictwa, które są korporacjami, będę też małe wydawnictwa, których właściciele przyjadą do nas sami - mówił Mirosław Szewczyk, prezes Opolgrafu.

- Będą osoby, które indywidualnie tworzą książki dla dzieci. To są bardzo ciekawe spotkania małych czytelników, dzieci i ich rodziców z tymi, którzy te książki wydają i słuchają, co ludziom się podoba, a co nie, co by chcieli... - dodaje.

Pierwszy dzień festiwalu, czyli piątek (7.06) ma być skierowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

- Rozpoczniemy go bajkowym spotkaniem z Iloną Chylewską - mówi Natalia Ciecióra z Opolgrafu. - Będzie "O magii zaklętej w literach". Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola czy licea, ponieważ mamy bardzo bogatą ofertę spotkań autorskich, jak na przykład "Kryminały dziecięce na wesoło" czy dyskusje dotyczące BookTubes'a. Będzie o tym, czy da się zarabiać na książkach w internecie i jak to wygląda, aby założyć swój kanał YouTube i mówić o książkach - dodaje.

W programie są także warsztaty literackie poświęcone kryminałom. O szczegółach mówi Elżbieta Kampa, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

- Autorów nie tylko tych skandynawskich, ale polskich, naszych mamy coraz więcej - mówi Kampa. - Zapraszamy na warsztaty prowadzone przez Joannę Opiar-Bojarską i Ryszarda Ćwirleja, który jest myślę bardziej znany. Przez wiele lat prowadził Radio Merkury. Napisał wiele tytułów, które są chętnie czytane - dodaje.

Ponadto zaplanowano warsztaty reportażu historycznego czy kreatywnego pisania, konferencję "Książka 360 - trendy i przyszłość", a także SLAM poetyczki.

Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu książki.
Mirosław Szewczyk
Natalia Ciecióra
Elżbieta Kampa

Kultura i rozrywka

2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał zespół… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie Pokój… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel, który… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych kreatywnych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw, miejsca siedzące… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »