Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-15, 07:44 Autor: Mariusz Majeran

Tulia nie wystąpi w finałowym koncercie Eurowizji

Konkurs Piosenki Eurowizji [fot. Mariusz Majeran]
Konkurs Piosenki Eurowizji [fot. Mariusz Majeran]
Zwycięzca ubiegłorocznych Premier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - zespół Tulia znalazł się poza finałem Konkursu Eurowizji w Tel Awiwie. W pierwszym półfinale wystąpiło siedemnastu wykonawców. Tylko dziesięciu przeszło do sobotniego finałowego koncertu Eurowizji.
Mimo wsparcia fanów z Polski zespół ze Szczecina nie znalazł się w premiowanej dziesiątce. Polscy fani przygotowali małe show podczas występu Tuli z piosenką "Pali się".

- Jesteśmy w zasadzie z każdej miejscowości w Polsce. Najwięcej reprezentacji prawdopodobnie z Warszawy ale jest też Wrocław. Są też osoby nie mieszkające w Polsce. Zjechaliśmy się tutaj właśnie po to, bo Eurowizja łączy nas pomimo odległości - mówił Przemek Jóźwik z eurowizja.org.

W czwartek (16.05) drugi półfinał, a w sobotę wielki finał. Poznamy wtedy laureata 64 Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Drugi polski akcent podczas wtorkowego koncertu to występ Roksany Węgiel - laureatki konkursu Eurowizja Junior. Tegoroczny finał tego konkursu odbędzie się w Gliwicach.

Zespół Tulia pojawi się na tegorocznym opolskim festiwalu, który organizuje również Telewizja Polska.
Przemek Jóźwik

Kultura i rozrywka

2020-04-05, godz. 17:50 Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej dopiero jesienią Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego zostaje przeniesiony na jesień. Jak dowiedziało się Radio Opole, festiwal muzyczny, który… » więcej 2020-04-05, godz. 09:00 "Siedzimy w grodzie, pomagamy też okolicznym mieszkańcom". Pandemia wymusiła zmiany w kalendarzu rycerskich imprez Opolskie Bractwo Rycerskie odwołało cztery imprezy zaplanowane na najbliższe trzy miesiące. » więcej 2020-04-04, godz. 18:58 "Chodź do muzyka" - ruszyły zapisy do szkoły muzycznej w Opolu 'Nie graj bez sensu, graj na instrumencie' oraz 'Chodź do muzyka' - takimi hasłami Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu zachęca… » więcej 2020-04-04, godz. 14:33 Filharmonia Opolska: koncerty zawieszone do odwołania, pozostają internetowe publikacje archiwalnych nagrań Kantata Józefa Elsnera 'Na wdzięcznej Polaków ziemi' - to kolejne dzieło, które zaprezentowała (03.04) Filharmonia Opolska w ramach piątkowych, internetowych spotkań… » więcej 2020-04-04, godz. 11:48 Koncert poezji śpiewanej online. Inicjatywa Wołczyńskiego Ośrodka Kultury na sobotnie popołudnie Czy da się zorganizować koncert poezji śpiewanej w czasach epidemii? Wołczyński Ośrodek Kultury udowadnia, że tak. » więcej 2020-04-02, godz. 15:07 Premiera książki "Lee Schubienik". Aleksandra Konefał debiutuje literacko Dziś (2.04) premiera literackiego debiutu opolanki Aleksandry Konefał. To gotycka powieść dla młodzież pt. 'Lee Schubienk'. Jej dystrybucji podjęła się znana sieć… » więcej 2020-04-02, godz. 09:00 Kolejna gmina odwołuje imprezy. Nie będzie Dni Gorzowa Śląskiego ani Festiwalu Tańca Disco i Hip-Hop Odwołane zostały tegoroczne Dni Gorzowa Śląskiego. Przyczyną jest oczywiście epidemia koronawirusa. » więcej 2020-04-01, godz. 20:00 Przestój koncertowy nie oznacza bezczynności: muzycy z filharmonii nie marnują czasu Ćwiczą, aranżują i uczą przez internet - muzycy z Filharmonii Opolskiej twórczo wykorzystują czas przestoju w koncertowaniu. Niemal wszyscy muzycy pytani o obecną… » więcej 2020-04-01, godz. 15:15 Prestiżowe wyróżnienie dla Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach otrzymało Europejski Znak Dziedzictwa 2019. Do udziału w konkursie zostało nominowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa… » więcej 2020-04-01, godz. 13:30 Archiwum Państwowe zaprasza do czytania książek Przygotowując swoje publikacje książkowe Archiwum Państwowe w Opolu robi to najpierw w wersji elektronicznej. Tym to sposobem może bez przeszkód udostępnić swoje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »