Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-14, 06:30 Autor: Mariusz Majeran

56. KFPP: Zwyciężczyni Eurowizji Junior zaśpiewa po angielsku na festiwalu [FILM]

Roksana Węgiel - próba do koncertu "Od Opola do Opola", 56. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Roksana Węgiel - próba do koncertu "Od Opola do Opola", 56. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Roksana Węgiel - zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids (2018) oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci wystąpi w piątkowym koncercie "Od Opola do Opola".
Jej wygrana w Mińsku sprawiła, że 17. Junior Eurovision Song Contest odbędzie się w Gliwicach.

Na opolskim festiwalu zaśpiewa eurowizyjna piosenkę.

- Nie wystąpiłam w Tel Awiwie na Eurowizji ale za to zaśpiewam w Opolu - cieszy się młoda wokalistka. - Cieszę się, że mogę wystąpić na festiwalu w Opolu i jestem ogromnie tym zaszczycona. Nie mogę się doczekać. Wystąpie z moją eurowizyjną piosenką, wśród naprawdę wspaniałych artystów. Także myślę, że będę się stresować przed występem, ale myślę, że fani będą mnie tak wspierać, że to wszystko odejdzie. I to będzie taki pozytywny stres. Warto mieć marzenia. Warto w nie wierzyć i robić wszystko, żeby je zrealizować. A jeżeli chodzi o występ to po prostu zrobić swoje.

Roksana Węgiel zaśpiewa w dziś (14.06) wieczorem w amfiteatrze. A jak poinformował Radio Opole Tadeusz Pabisiak, wcześniej odciśnie swoje dłonie w Alei Gwiazd. Rozpoczęcie ceremonii o godzinie 16.00 w Dworku Artystycznym w Opolu. Wstęp wolny.
Roksana Węgiel
Roksana Węgiel - próba do koncertu "Od Opola do Opola", 56. KFPP w Opolu [fot. Paweł Stauffer]

Kultura i rozrywka

2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw… » więcej 2020-08-02, godz. 16:00 Elektrośmieci możesz wymienić na darmowe bilety do teatru, kina czy muzeum Mieszkańcy regionu za zebrane elektroodpady otrzymają bilety do różnych placówek kultury. Z taką inicjatywą wyszło stowarzyszenie Aglomeracja Opolska… » więcej 2020-08-01, godz. 16:00 Opolanie korzystają z weekendu darmowych atrakcji. Ogród zoologiczny cieszy się dużym powodzeniem Trwa weekend bezpłatnych atrakcji dla mieszkańców Opola. To nagroda za rekordową - blisko 70-procentową - frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenck… » więcej 2020-07-31, godz. 12:45 Mieszkańcy naszego regionu mogą nauczyć się bezpłatnie malować porcelanę opolskim wzorem. Ruszyły warsztaty W Muzeum Wsi Opolskiej rozpoczął się cykl warsztatów rękodzieła artystycznego, które poprzedzają wojewódzki konkurs plastyki obrzędowej. Pod okiem twórczyń… » więcej 2020-07-30, godz. 16:48 Są pieniądze na remont Domu Kultury w Kujawach. Gmina Strzeleczki pozyskała pół miliona złotych dofinansowania Gmina Strzeleczki otrzymała 500 tysięcy złotych dofinansowania na remont Domu Kultury w Kujawach. To kolejne pieniądze pozyskane w ramach Programu Rozwoju… » więcej 2020-07-29, godz. 18:49 4 wiejskie filie kluczborskiej biblioteki przeznaczone do likwidacji. Są rzadko odwiedzane i zbyt drogie w utrzymaniu Uchwałę o zamiarze likwidacji 4 filii Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej przyjęła kluczborska rada miejska. » więcej 2020-07-29, godz. 15:00 Na lekcję polskości zaprasza opolska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej Wykonają utwory i wyrecytują wiersze, które mają przybliżyć młodym ludziom losy pokolenia walczącego o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Opolska… » więcej 2020-07-29, godz. 06:00 Przeleżały tysiące lat w ziemi, zostały odkryte przez spacerowicza. Cenne artefakty z Jabłonki już do obejrzenia… Liczący sobie ponad trzy tysiące lat skarb z Jabłonki zaprezentowano w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej. Znalezisko to składa się z 10 przedmiotów wykonanych… » więcej 2020-07-28, godz. 20:00 "Piosenka wNET!" - nowy projekt Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu trwają intensywne prace nad realizacją projektu pod hasłem 'Piosenka wNET!', który będzie się składał z 15 warsztatów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »