Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-07, 18:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolskie starostwo dotuje wydarzenia w powiecie. Pieniądze przekazano na imprezy kulturalne i sportowe

Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
Koncerty, wycieczki, jarmarki, imprezy biegowe czy turnieje piłki ręcznej. Stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i kluby otrzymały dotacje ze starostwa powiatowego w Opolu na organizację imprez z zakresu kultury, sztuki oraz sportu.
- Pieniądze przekazaliśmy 20 podmiotom - mówi Monika Kluf, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Opolu. - Podziwiamy konsekwencję organizatorów wydarzeń, które już odbywają się cyklicznie, jak i pomysłodawców wydarzeń nowych. Staramy się w momencie, kiedy wybieramy tych, do których trafią dotację, aby było to jak najszersze spektrum zadań.

Z dotacji skorzystają między innymi organizatorzy biegu "Wzgórzowa trzynastka", wycieczki dla członków Polskiego Związku Niewidomych czy memoriału Dariusza Brzozowskiego w piłce ręcznej chłopców.

- Zależy nam na tym, aby z tej dotowanej przez nas oferty mogło skorzystać jak najwięcej osób - dodaje Kluf. - Organizatorzy imprez zyskują coraz większe doświadczenie w rozwijaniu swoich propozycji dla mieszkańców powiatu opolskiego. Oczywiście zarówno dla dorosłych i dzieci. Są oferty skierowane stricte do na przykład miłośników wędkarstwa w różnym wieku. Tak samo jest przecież z bieganiem.

Dotacje zostały przekazane na organizację imprez w 2019 roku. Łącznie opolskie starostwo rozdysponowało blisko 50 tysięcy złotych.
Monika Kluf
Monika Kluf

Kultura i rozrywka

2020-08-14, godz. 13:15 Wodowanie w Galerii Aneks - pokłosie projektu artystycznego w plenerze W lipcowe soboty Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zapraszała mieszkańców do udziału w artystycznym projekcie realizowanym nad kąpieliskiem Bolko. Było… » więcej 2020-08-14, godz. 08:00 Okazja na portret z przymrużeniem oka. Nad Jeziorem Nyskim rusza IX Weekend Satyry i Karykatury Po raz dziewiąty Jezioro Nyskie opanują satyrycy i karykaturzyści. Co roku w Błękitnej Zatoce spotykają się rysownicy z Polski i Czech. Tym razem ze względu… » więcej 2020-08-13, godz. 20:35 Złota Pinezka dla Filharmonii Opolskiej Tylko 16 miejsc Google nagrodziło Złotą Pinezką. Piętnastolecie Google Map postanowiło w ten sposób wyróżnić miejsca najlepiej oceniane przez internautów… » więcej 2020-08-13, godz. 18:05 "Koziołek Matołek" powraca do opolskich lalek Opolski Teatr Lalki i Aktora na razie tylko w weekendy zaprasza dzieci i dorosłych do swojej siedziby W piątek (14.08) na deski Dużej Sceny powraca 'Koziołek… » więcej 2020-08-13, godz. 14:22 Można sięgnąć po stypendium i dołączyć do Banku Talentów Otwierają 'Bank Talentów'. Młodzi opolscy muzycy będą mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem ekspertów. W programie są warsztaty prowadzone przez… » więcej 2020-08-13, godz. 13:16 Pierwszy koncert z publicznością w Kędzierzynie-Koźlu w czasach pandemii Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu organizuje pierwszy w czasach pandemii koronawirusa koncert z udziałem publiczności. W sali widowiskowo-kinowej… » więcej 2020-08-12, godz. 21:00 Zwrot akcji w sprawie likwidacji kluczborskiego MDK-u. Minister edukacji zgodził się, uchylając decyzję opolskiego… Jest zgoda ministra edukacji narodowej na likwidację Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku. Resort uchylił tym samym negatywną opinię Opolskiego Kuratora… » więcej 2020-08-11, godz. 21:35 W środę rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Tym razem kolejek przed NCPP nie będzie W środę (12.08) rusza sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W tym roku, przypomnijmy, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju… » więcej 2020-08-09, godz. 11:55 Nie ma Śląskiego Lata Muzycznego, ale tradycyjny "Heuriger" w Głogówku się odbędzie! Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku na Opolszczyźnie nie odbędzie się 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny ani towarzyszący mu festiwal 'Śląskie… » więcej 2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***