Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-07, 18:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolskie starostwo dotuje wydarzenia w powiecie. Pieniądze przekazano na imprezy kulturalne i sportowe

Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
Koncerty, wycieczki, jarmarki, imprezy biegowe czy turnieje piłki ręcznej. Stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i kluby otrzymały dotacje ze starostwa powiatowego w Opolu na organizację imprez z zakresu kultury, sztuki oraz sportu.
- Pieniądze przekazaliśmy 20 podmiotom - mówi Monika Kluf, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Opolu. - Podziwiamy konsekwencję organizatorów wydarzeń, które już odbywają się cyklicznie, jak i pomysłodawców wydarzeń nowych. Staramy się w momencie, kiedy wybieramy tych, do których trafią dotację, aby było to jak najszersze spektrum zadań.

Z dotacji skorzystają między innymi organizatorzy biegu "Wzgórzowa trzynastka", wycieczki dla członków Polskiego Związku Niewidomych czy memoriału Dariusza Brzozowskiego w piłce ręcznej chłopców.

- Zależy nam na tym, aby z tej dotowanej przez nas oferty mogło skorzystać jak najwięcej osób - dodaje Kluf. - Organizatorzy imprez zyskują coraz większe doświadczenie w rozwijaniu swoich propozycji dla mieszkańców powiatu opolskiego. Oczywiście zarówno dla dorosłych i dzieci. Są oferty skierowane stricte do na przykład miłośników wędkarstwa w różnym wieku. Tak samo jest przecież z bieganiem.

Dotacje zostały przekazane na organizację imprez w 2019 roku. Łącznie opolskie starostwo rozdysponowało blisko 50 tysięcy złotych.
Monika Kluf
Monika Kluf

Kultura i rozrywka

2019-07-19, godz. 12:42 Colours Of Ostrava: czeski zespół podbił publiczność [ZDJĘCIA] Grający na zakończenie czwartkowego dnia festiwalu Kryštof zgromadził, jak dotychczas, największą publiczność przed główną sceną Colours Of Ostrava. » więcej 2019-07-19, godz. 08:00 Gmina Dobrodzień będzie świętować przez cały weekend. Na scenie różne gatunki muzyczne Zespół Mesajah i Stefano Terrazzino uświetnią weekendowe Dni Dobrodzienia. » więcej 2019-07-18, godz. 16:15 Colours Of Ostrava: Muzyka antypodów na scenie Full Moon Stage [FILM, ZDJĘCIA] Zagraniczni wykonawcy starają się o występ na festiwalu Colours Of Ostrava. Tak było w przypadku zespołu The Kill Devil Hills. » więcej 2019-07-18, godz. 14:30 Prawie 30 lat grania bez przerwy. Spotkanie z opolskim hejnalistą Tadeuszem Ciułą Od niemal 30 lat opolanie słyszą jego grę codziennie - Tadeusz Ciuła z zawodu zegarmistrz, to jedyny opolski trębacz, który każdego dnia, w samo południe odgr ... » więcej 2019-07-18, godz. 12:10 Szuflada otwarta.... Fotografie, rysunki i poezja w MBP w Opolu 'Pasje - Do tych, którzy nocą śmieją się do swoich myśli, a rankiem chowają do szuflady' - taką wystawę otwarto w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Swo ... » więcej 2019-07-18, godz. 08:57 Opolscy fani przybyli na Colours Of Ostrava Fani z naszego regionu od lat uczestniczą w koncertach największego w Czechach festiwalu muzycznego. Bliskość Ostrawy sprawia, że mieszkańcy naszego regionu p ... » więcej 2019-07-18, godz. 06:00 Festiwal Colours Of Ostrava rozpoczęty. Reporterzy Radia Opole na miejscu [ZDJĘCIA] W postindustrialnej scenerii, na 24 scenach spotykają się artyści prezentujący różne gatunki muzyki. Do tego dochodzą animacje, taniec i moda. » więcej 2019-07-17, godz. 19:30 Ważna jest integracja i dobry humor. I opolski zlot Ludzi Niedużego Wzrostu Mają różne zawody, pasje, problemy, marzenia. Łączy ich jedno - wzrost. W Opolu odbył się pierwszy regionalny zlot Ludzi Niedużego Wzrostu. » więcej 2019-07-17, godz. 17:45 15. Master Truck przed nami. Początek już w piątek Ciężkie maszyny ozdobione w oryginalny sposób powoli zmierzają w stronę Opola. W piątek (19.07) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, startuje 15. już edycja Międ ... » więcej 2019-07-17, godz. 14:00 Rusza festiwal towarzyszący VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej Rozpoczęła się 6. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa w Nysie. Od wczoraj młodzi wiolonczeliści z całej Europy (m.in. Rosji, Niemiec, Francji czy Anglii) bi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »