Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-04-10, 07:50 Autor: Mariusz Majeran

44.Opolskie Konfrontacje Teatralne otwarte [ZDJĘCIA]

Konferencja 44. Opolskie Konfrontacje Teatralne [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja 44. Opolskie Konfrontacje Teatralne [fot. Mariusz Majeran]
44. Opolskie Konfrontacje Teatralne - Oficjalne otwarcie Festiwalu [fot. Paula Hołubowicz]
44. Opolskie Konfrontacje Teatralne - Oficjalne otwarcie Festiwalu [fot. Paula Hołubowicz]
44. Opolskie Konfrontacje Teatralne - Oficjalne otwarcie Festiwalu [fot. Paula Hołubowicz]
44. Opolskie Konfrontacje Teatralne - Oficjalne otwarcie Festiwalu [fot. Paula Hołubowicz]
Oficjalnie ruszyły 44. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Żywa" w Opolu. Widzowie zobaczą siedem spektakli konkursowych, dwa poza nim i będą mogli uczestniczyć w wielu imprezach towarzyszących.
- Zostały wybrane świetne przedstawienia i z uniwersalnymi przesłaniami - powiedział dyrektor festiwalu Norbert Rakowski. - Rzeczywistość wokół nie jest aż tak super optymistyczna, bo zawsze patrzymy na nią w sposób jakiś szary. W związku z tym, nawet Stanisław Wyspiański założył różowe okulary. My patrzymy na nią bardzo optymistycznie, bo cieszymy się, że tak dużo realizacji w ciągu roku stanęło do konkursu, do 44. Opolskich Konfrontacji Teatralnych. Te teksty są uniwersalne, bo są napisane w świetny sposób, pięknym językiem. Przede wszystkim dotykają tego, czego szukamy w dzisiejszej rzeczywistości - dodał.

- Opolskie Konfrontacje Teatralne są znane w całej Polsce i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Opolan - dodała Agnieszka Kamińska - dyrektorka Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

- To jest marka niewątpliwie, tak jak Stolica Polskiej Piosenki. Tą polską piosenką żyje Opole i Opolszczyzna. Jesteśmy rozpoznawalni na mapie ogólnopolskiej. Tak jak Opolskie Konfrontacje Teatralne. Ten festiwal się rozwija, dzięki właśnie dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Teatralnego. Tutaj teatry walczą o wspaniałe nagrody, a my widzowie mamy niesamowite wrażenia.

Konfrontacje rozpoczął konkursowy spektakl Wrocławskiego Teatru Współczesnego "Garbus" Sławomira Mrożka w reżyserii Marka Fiedora. Święto teatru w Opolu potrwa do niedzieli.

Radio Opole objęło 44. Opolskie Konfrontacje Teatralne patronatem medialnym.
Norbert Rakowski
Agnieszka Kamińska

Kultura i rozrywka

2020-02-22, godz. 19:00 Rodzinne koncerty w NCPP, czyli "Dziecięce encepence" 'Dziecięce encepence', czyli nowy cykl koncertów dla całych rodzin w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Będą się charakteryzować żywiołową formą, wspólną… » więcej 2020-02-22, godz. 17:30 Prawie 30 impresjonistycznych obrazów można zobaczyć w oleskim MDK-u Wystawę 'Spojrzenie nieoczywiste' autorstwa Krzysztofa Mazonia prezentuje Miejski Dom Kultury w Oleśnie. » więcej 2020-02-22, godz. 14:30 Koncert charytatywny dla Frania w zabytkowym kościele w Pokoju Tworzą kartki okolicznościowe, spotykają się na próbach zespołu, upieką też ciasto specjalnie na koncert charytatywny - wszystko, żeby wesprzeć małego Franka Marcinkowskiego… » więcej 2020-02-22, godz. 13:49 Strefa Retro Gier, czyli przenieś się w "ośmiobitową prehistorię" 'Strefa Gier Retro' - to interaktywna wystawa, która pozwala przenieść się w czasie - jak twierdzą organizatorzy - aż do ośmiobitowej prehistorii. W Wojewódzkiej… » więcej 2020-02-21, godz. 21:30 Wygodniej, nowocześniej i bezpieczniej. Sala widowiskowa MOK w Głubczycach po generalnym remoncie Przebudowa widowni, nowa kurtyna i sterowana cyfrowo rampa oświetleniowa, czy też odnowione kulisy. Zakończył się remont sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury… » więcej 2020-02-21, godz. 09:46 "Giełda Kultury nad Młynówką" w MBP w Opolu zagości jutro Przed nami kolejna odsłona cyklicznej akcji pod hasłem 'Giełda Kultury nad Młynówką'. To okazja do tego, by zdobyć 'białe kruki', a nawet trochę się potargować… » więcej 2020-02-20, godz. 14:00 Przejść blisko 700 km w niespełna miesiąc? Rafał Sierecki opowie o swojej wyprawie Przeszedł ponad 700 km szlakiem św. Olafa. W piątkowy wieczór spotka się z opolanami, by odpowiedzieć o swoich przygodach. Rafał Sierecki, bo o nim mowa, w zeszłym… » więcej 2020-02-20, godz. 10:37 Filharmonia Opolska zabierze słuchaczy w zimową podróż Zimowa podróż - taki tytuł ma piątkowy, kameralny koncert w Filharmonii Opolskiej. W programie cykl pieśni napisany przez Franza Schuberta do poezji Wilhelma Müllera… » więcej 2020-02-19, godz. 18:30 "Alicja w Krainie Czarów" w opolskich lalkach. Tu zaciera się granica między rzeczywistością a fikcją O tym, co nam się śni, a co jawi, tym co przedstawia prawdę, a co złudzenie - odpowiedzi na te pytania znajdziemy w premierowym spektaklu Opolskiego Teatru Lalki… » więcej 2020-02-19, godz. 14:00 Muzyka rośnie w lesie tylko do czwartku. Eko Studio zaprasza na wystawę Jeszcze do czwartku (20.02) można oglądać 13. Zimowy Las Sztuki w Teatrze Eko Studio w Opolu. W tym roku hasłem przewodnim interdyscyplinarnej wystawy była 'Muzyka'… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »