Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-14, 16:42 Autor: Mariusz Majeran

Wystawa "Panaceum - lek na wszystko" w Galerii... Panaceum [ZDJĘCIA]

Wernisaż "Panaceum, lek na wszystko" w Galerii Panaceum [fot. Mariusz Majeran]
Wernisaż "Panaceum, lek na wszystko" w Galerii Panaceum [fot. Mariusz Majeran]
Dwie opolskie artystki pokazują swoje prace w Galerii Panaceum w Opolu. Maria Bitka i Magda Wolicka postanowiły pokazać wystawę fotografii i multimediów ze sobą w roli głównej.
Artystki odniosły się do nazwy galerii Panaceum i chcą przekazać z jednej strony lekarstwo - w tym przypadku kapustę, a z drugiej natchnienie, co stanowi ruchomą część wystawy.

- Bardzo chciałyśmy właśnie tutaj pokazać leczniczą wystawę - podkreśla Magda Wolnicka. - Wychodzimy z założenia, że właśnie ludzie są również jednym z takich elementów leczniczych. Cieszę się, że właśnie wernisaż jest taką okazją do bycia razem. Wystawa "Panaceum, lek na wszystko" w Galerii Panaceum nie przypadkowo, właśnie chciałyśmy tutaj też mocno nawiązać do samego miejsca, które właśnie też leczy, też jest takie twórcze.

- Fotografia wydała się nam dobrym sposobem na przedstawienie tego tematu - dodaje Maria Bitka. - Rozmawiałyśmy razem o tym, jak chcemy zaprezentować pewne nasze pomysły. I jeden z tych pomysłów, to była właśnie kapusta, która jest wykorzystywana jako środek leczniczy, w takich codziennych sytuacjach. Tutaj chciałyśmy w jakiś sposób wyeksplorować takie możliwości wizualne tego warzywa, które na co dzień mijamy. Najlepsze będą - żeby o tym opowiedzieć - zdjęcia. Bo one z jednej strony są trochę medyczne, czyste białe tło, takie czyste kompozycje, ale też nawiązują do takich klasycznych form.

Wystawę "Panaceum - lek na wszystko" można oglądać w Panaceum w Opolu, przy ulicy Pużaka 9 do 4 kwietnia. Wstęp wolny.
Magda Wolnicka
Maria Bitka

Kultura i rozrywka

2019-03-25, godz. 21:31 Ruszył V Opolski Festiwal Podróżniczy. W tym roku do udziału zaproszono ponad 20 prelegentów Rowerem z Francji do Nowej Zelandii albo pieszo po japońskim szlaku - to tylko dwa z kilkunastu tematów prelekcji, jakie pojawią się na V Opolskim Festiwalu P ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:28 Lalki, czerwone nosy i zabawa. 4 maja w Opolu odbędzie się "Festiwal Uśmiechu" Fundacja dr Clowna organizuje w Opolu ogólnopolski „Festiwal Uśmiechu”. Wydarzenie odbędzie się 4 maja na Placu Wolności i będzie towarzyszyło 29. Ogólnopolsk ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:15 Paczków zaprasza wystawców na wielkanocny jarmark Można już zgłaszać chęć udziału w tegorocznym paczkowskim jarmarku wielkanocnym. Na zgłoszenia osób i organizacji, które chciałyby zaprezentować swoje produkt ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:04 Jest pomysł na turystykę przemysłową na Opolszczyźnie. Podsumowano pilotażowy projekt InduCult 2.0 InduCult2.0 to międzynarodowy projekt partnerski, zakładający wykorzystanie na nowo kultury przemysłowej w Europie. Dziś (25.03) podczas konferencji zorganizo ... » więcej 2019-03-25, godz. 11:34 Śpiewający jubileusz 15-lecia Polski w UE w stolicy polskiej piosenki Muzyczne upamiętnienie 15. lat członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej. Opole, dużym plenerowym koncertem, chce uczcić jubileusz przystąpienia Polski do ... » więcej 2019-03-25, godz. 07:50 Opole: Spacer z architektem [ZDJĘCIA] W Opolu w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki zorganizowano spotkanie i spacer 'Z architektem po współczesnych przestr ... » więcej 2019-03-24, godz. 21:14 Teatr Ekostudio w Opolu obchodził swoje 20 urodziny [ZDJĘCIA] Podczas uroczystej gali jubileuszowej były wspomnienia dotyczące działalności teatru, występy artystyczne, laudacja i życzenia od przyjaciół Ekostudia. » więcej 2019-03-22, godz. 14:12 Blues zagości w Filharmonii Opolskiej W ramach cyklu 'Blues jest w FO.rmie' w sali klubowej wystąpi w sobotę (23.03) Jan Gałach Band. » więcej 2019-03-22, godz. 11:21 MBP w Opolu zaprasza na spotkanie "Sowa - kontrowersyjna i nietypowa" Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu i Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze organizują spotkanie edukacyjne poświęcone sowie. » więcej 2019-03-22, godz. 10:49 Opolski Projektor Animacji Kulturalnych obchodzi 10 lat Z okazji swojego dziesięciolecia OPAK zaprasza na urodzinową potańcówkę w Miejscu X. Historia OPAK-u rozpoczęła się od organizacji projektu Ulica Kultury, któ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »