Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-22, 21:30 Autor: Daniel Klimczak

Noworoczny koncert charytatywny już po raz ósmy zgromadził liczną widownię w Nyskim Domu Kultury

Koncert noworoczny "Od swinga do klasyki" [fot. Daniel Klimczak]
Koncert noworoczny "Od swinga do klasyki" [fot. Daniel Klimczak]
Koncert noworoczny "Od swinga do klasyki" [fot. Daniel Klimczak]
Koncert noworoczny "Od swinga do klasyki" [fot. Daniel Klimczak]
"Od swinga do klasyki", pod takim tytułem odbył się dziś (22.02) w Nysie 8. noworoczny koncert charytatywny,
Jedną z gwiazd, które zaprezentowały się przed publicznością, była Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Leśnica" pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia. Muzycy już od kilku lat są stałym gościem imprezy.

- Młodzież, która w Nysie występuje już po raz trzeci. Młodzież, która tworzy tę orkiestrę, to, co wyprawiają na scenie to jest coś niesamowitego. Pokazują jak młodzież może żyć, czym, się zajmować, jak się bawić - wyjaśnia Antoni Hasenbeck, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu, będącego organizatorem imprezy.

Na scenie można było zobaczyć także solistów: Agnieszkę Niewiadomską, Alinę Adamską, Małgorzatę Dudę, Weronikę Czech oraz Oskara Koziołek-Goetz.

Oprócz dobrej zabawy, koncert miał na celu także wsparcie potrzebujących. Jak co roku, część kwoty zebranej ze sprzedaży cegiełek trafi na konto nyskiego hospicjum. Połowa datków zostanie natomiast przeznaczona na leczenie 7-letniego Błażeja chorego na autyzm i 12-letniej Weroniki, która zmaga się z mukowiscydozą.

- Jest to dowód na to, że mieszkańcy Nysy i nie tylko Nysy, bo są tutaj też widzowie spoza Nysy, mają ogromne serca. Jest to bardzo budujące, że dzięki takiemu koncertowi, dzięki wszystkim darczyńcom, dzięki sponsorom i patronom, możemy wesprzeć hospicjum czy innych beneficjantów - zauważa Agnieszka Jarząbek, rzecznik Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu.

Dzięki wcześniejszym edycjom koncertu, na rzecz potrzebujących udało się przekazać około 85 tysięcy złotych.
Antoni Hasenbeck
Agnieszka Jarząbek

Kultura i rozrywka

2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:09 Smaganie witkami zamiast dyngusa. Wielkanoc u Czechów. W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej 2019-04-19, godz. 14:54 "Gra muzyka" może zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018 Gra planszowa wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018. Publikacja została nominowana w konkursie org ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:45 "Żegnaj, Monarchio". Nowa wystawa w opolskiej Galerii WuBePe Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »