Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-16, 09:30 Autor: Tomasz Cichoń

Książkowe atrakcje nie tylko dla dzieci w MBP w Opolu

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. Maciej Wajler]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. Maciej Wajler]
Karolina Kowal [fot. Paula Hołubowicz]
Karolina Kowal [fot. Paula Hołubowicz]
"Sobotę z mamą i tatą" oraz "Giełdę kultury nad Młynówką" organizuje dziś Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.
Pierwsza z nich, to impreza cykliczna, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

- Chodzi przede wszystkim o to, by rodziny spędzały czas wspólnie. Głównym założeniem naszej działalności jest zachęcenie dzieci do czytania książek, słuchania książek oraz do tworzenia różnych rzeczy plastycznych - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" w Radiu Opole Karolina Kowal z wypożyczalni dla dzieci "Pokój Bajek" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

- Giełda Kultury nad Młynówką, to możliwość kupna lub wymiany nie tylko książek, ale również filmy, gry planszowe, płyty winylowe, które też wracają, a nawet kasety magnetofonowe - dodaje Karolina Kowal.

Początek dziś o godzinie 12.00 w MBP w Opolu.
Karolina Kowal MBP w Opolu
Karolina Kowal MBP w Opolu

Kultura i rozrywka

2020-07-11, godz. 20:00 Brawa, kwiaty i gratulacje po premierze piosenki Gosi Sacały [ZDJĘCIA] Za nami premiera pierwszego singla opolanki Gosi Sacały 'If you were here'. Jak przystało na znaną youtuberkę, teledysk po raz pierwszy ujrzał światło dzienne… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wspólne czytanie, dyskusje i artystyczne badanie wody. GSW działała na kąpielisku Bolko w Opolu [ZDJĘCIA] W ramach projektu zatytułowanego 'Wodowanie' Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozpoczęła spotkania nad kąpieliskiem Bolko. Pierwsze działanie w ramach cyklu… » więcej 2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Pochodzący z Opolszczyzny wiolonczelista w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej 2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »