Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-14, 09:30 Autor: Mariusz Majeran

Hamlet i Zorro na jednej scenie w opolskich lalkach

Próba przedstawienia Zorro w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Próba przedstawienia Zorro w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Próba przedstawienia Zorro w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Próba przedstawienia Zorro w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Przed nami kolejna lutowa premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Tym razem zobaczymy "Zorro" w reżyserii i wg scenariusza Pawła Aignera.
Reżyser zapowiada wartką akcję dziejącą się na dwóch płaszczyznach - w przedstawieniu granym na scenie i w fabule, która jest wewnątrz sztuki.

- Dodałem tu trochę Hamleta - podkreśla reżyser. - Postaci są tradycyjne, natomiast cała akcja się dzieje trochę na nowo tutaj. To nie jest taka prosta historia. Przyjeżdża trupa aktorska do gubernatora Los Ancheles wystawiać "Hamleta" i w związku z tym gubernator próbuje tutaj dokonać pewnego zamachu. Próbuje tak poprowadzić tę intrygę, by w trakcie tego przedstawienia doszło do takiego zamachu.

- Tym razem skupiłem się na scenografii, kostiumy zaprojektowała Magdalena Gajewska - dodaje scenograf Pavel Hubička. - Scenografia sama w sobie jest skomplikowana, bo budujemy na scenie teatr i zaplecze. I podziemia, i scenę. I wszystko jest odwrócone do tyłu, więc troszeczkę odsłaniamy tę iluzję teatralną, która moim zdaniem jest takim głównym tematem tego przedstawienia. Nie wiadomo, kto jest Zorro, kto nie, kto się mści, kto jest karany, za co.

Premiera przedstawienia w sobotę (16.02) o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.
Paweł Aigner
Pavel Hubička

Kultura i rozrywka

2019-03-17, godz. 16:15 Zbliża się XV Reggae Majówka w Oleśnie. Kto zagra w amfiteatrze? Miejski Dom Kultury w Oleśnie zdradził szczegóły XV Reggae Majówki. Pierwszego maja między 19:30 a 23:00 wystąpi zespół Bakshish i Shashamane oraz jeszcze jed ... » więcej 2019-03-17, godz. 13:30 Dwie gwiazdy wystąpią na scenie oleskiego amfiteatru podczas Dni Miasta Wokalista Krzysztof Cugowski i kabareciarz Marcin Daniec to dwie największe gwiazdy tegorocznych Dni Olesna. Imprezę zaplanowano na ostatni weekend lipca. » więcej 2019-03-17, godz. 11:00 Lili PooPoo zagra w Studiu M. Ostatnie bilety do nabycia! Są jeszcze bilety na czwartkowy koncert w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Tym razem opolskiej publiczności zaprezentuje się zespół Lili PooPoo, kied ... » więcej 2019-03-16, godz. 21:00 Polsko-hiszpański dramat w nowatorskim odczytaniu. Za nami premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu [ZDJĘCIA] Połączenie 'Balladyny' Juliusza Słowackiego i 'Córki powietrza' Pedro Calderona de la Barca w Teatrze Jana Kochanowskiego złożyło się na premierę tekstu Marty ... » więcej 2019-03-16, godz. 08:04 Patrz na mnie! w galerii Aneks Od piątkowego wieczoru możemy oglądać wystawę zatytułowaną 'Patrz na mnie' Patrycji Kostyry, laureatki konkursu ogłoszonego przez Galerię Sztuki Współczesnej ... » więcej 2019-03-15, godz. 14:32 W ten weekend zapłacimy mniej za wstęp do nyskiego muzeum Nyskie muzeum zachęca do tańszych odwiedzin placówki w ten weekend. Dzięki akcji 'Weekend za pól ceny', od dziś do niedzieli, zbiory można podziwiać za 6 złot ... » więcej 2019-03-15, godz. 11:30 Góry, ludzie i muzyka. Znamy program 13. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka Krzysztof Daukszewicz, Babsztyl, Sztywny Pal Azji, Lubelska Federacja Bardów i Marek Majewski z zespołem - to gwiazdy, które zobaczymy i usłyszymy podczas 13. ... » więcej 2019-03-15, godz. 09:30 Spotkanie z Julią Różewicz dziś w Radiu Opole Julia Różewicz, bohemistka, miłośniczka i tłumaczka literatury czeskiej, będzie dziś (15.03) gościć w studiu M imienia SBB Radia Opole. Weźmie udział w czwart ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:55 Kolejne odkrycie podczas remontu opolskiej katedry Średniowieczną klatkę schodową odkryto podczas prac renowacyjnych prowadzonych w opolskiej katedrze. Miała ona kształt walca i prowadziła do pomieszczenia nad ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:42 Wystawa "Panaceum - lek na wszystko" w Galerii... Panaceum [ZDJĘCIA] Dwie opolskie artystki pokazują swoje prace w Galerii Panaceum w Opolu. Maria Bitka i Magda Wolicka postanowiły pokazać wystawę fotografii i multimediów ze so ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »