Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-14, 09:30 Autor: Mariusz Majeran

Hamlet i Zorro na jednej scenie w opolskich lalkach

Próba przedstawienia Zorro w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Próba przedstawienia Zorro w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Próba przedstawienia Zorro w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Próba przedstawienia Zorro w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Przed nami kolejna lutowa premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Tym razem zobaczymy "Zorro" w reżyserii i wg scenariusza Pawła Aignera.
Reżyser zapowiada wartką akcję dziejącą się na dwóch płaszczyznach - w przedstawieniu granym na scenie i w fabule, która jest wewnątrz sztuki.

- Dodałem tu trochę Hamleta - podkreśla reżyser. - Postaci są tradycyjne, natomiast cała akcja się dzieje trochę na nowo tutaj. To nie jest taka prosta historia. Przyjeżdża trupa aktorska do gubernatora Los Ancheles wystawiać "Hamleta" i w związku z tym gubernator próbuje tutaj dokonać pewnego zamachu. Próbuje tak poprowadzić tę intrygę, by w trakcie tego przedstawienia doszło do takiego zamachu.

- Tym razem skupiłem się na scenografii, kostiumy zaprojektowała Magdalena Gajewska - dodaje scenograf Pavel Hubička. - Scenografia sama w sobie jest skomplikowana, bo budujemy na scenie teatr i zaplecze. I podziemia, i scenę. I wszystko jest odwrócone do tyłu, więc troszeczkę odsłaniamy tę iluzję teatralną, która moim zdaniem jest takim głównym tematem tego przedstawienia. Nie wiadomo, kto jest Zorro, kto nie, kto się mści, kto jest karany, za co.

Premiera przedstawienia w sobotę (16.02) o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.
Paweł Aigner
Pavel Hubička

Kultura i rozrywka

2020-01-29, godz. 09:54 Można już zgłaszać się do Studenckiego Przeglądu Krótkich Form Animowanych "12 klatek" w Opolu Do 15 marca Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego przyjmuje zgłoszenia młodych twórców. Ruszył Studencki Przegląd Krótkich Form Animowanych '12 klatek' w Opolu… » więcej 2020-01-28, godz. 22:17 "Kolędowe Last Minute", czyli noworoczny koncert w Galerii WuBePe w Opolu Zespół Canto Con Gioia wystąpił ze swoim noworocznym repertuarem w Galerii WuBePe w Opolu. Muzyczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Kolędowe Last Minute”. » więcej 2020-01-28, godz. 16:51 Okolicznościową wystawą prudnickie muzeum oddało hołd więźniom i ofiarom II wojny światowej  „Tu są żywi, ale już umarli. Rzeczywistość obozowa na przykładzie losów Wacława Surowieckiego”. Taki tytuł ma najnowsza wystawa w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Ekspozycja… » więcej 2020-01-28, godz. 13:30 Przed nami koncert kolędowy w gospelowej odsłonie 'Radość wielka nastała', czyli koncert kolędowy w gospelowym klimacie odbędzie się w środę (29.01) w Filharmonii Opolskiej. Na scenie klubowej zaprezentuje się… » więcej 2020-01-28, godz. 07:42 Film o zamku w Mosznej na dużym ekranie [ZDJĘCIA] W kinie Helios autorzy filmu o zamku w Mosznej zaprezentowali swój film. Produkcja nosi tytuł 'Moszna, historia która nigdy się nie kończy'. » więcej 2020-01-27, godz. 12:30 Ruszyły zapisy na zimowy kurs tworzenia ceramiki w Galerii Sztuki Współczesnej Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 lat. Na ferie zaplanowano w sumie 5 spotkań, w ramach których będzie można poznać proces tworzenia… » więcej 2020-01-27, godz. 10:00 "Jak nakarmić dyktatora?" - Witold Szabłowski spotka się z opolanami Witold Szabłowski to dziennikarz, który otrzymał za swoje reportaże już kilka ważnych nagród. Na swoim koncie ma również nominacje m.in. do Nagrody Literackiej… » więcej 2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej 2020-01-26, godz. 11:00 W Muzeum Wsi Opolskiej już myślą o Wielkanocy. Ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020” prowadzone będą zajęcia dla niemal 1,5 tys. osób. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »