Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-01-29, 21:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Ujazd: odtworzą staw, w parku i przy ruinach zamku powstaną miejsca wypoczynku

Ruiny zamku w Ujeździe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Ruiny zamku w Ujeździe [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Trzy projekty związane z ochroną przyrody planuje w tym roku zrealizować gmina Ujazd. Dwa dotyczą samego Ujazdu, a jeden – sąsiedniej miejscowości. Głównym celem jest ochrona różnych gatunków fauny i flory, przy jednoczesnym przygotowaniu tych terenów tak, żeby jak najwięcej osób mogło z nich skorzystać w celach rekreacyjnych.
- Dwa projekty realizujemy w Ujeździe – mówi burmistrz Hubert Ibrom. - W parku miejskim i przy ruinach zamku powstaną wiaty, scena, powstaną ścieżki pieszo-rowerowe, miejsca wypoczynku, ławki. Ogólnie trochę chcemy zagospodarować ten teren, ale najważniejsze zadanie, które będziemy realizować, to jest odbudowa zdegradowanego stawu w Starym Ujeździe.

Mieszkańcy tej miejscowości korzystali ze stawu jeszcze w okresie międzywojennym. Później powoli zbiornik zarastał i po latach stał się dzikim wysypiskiem śmieci. Teraz, w planie jest usunięcie kilkuset ton zgromadzonych tam odpadów. Żeby rozpocząć prace, potrzebne jest pozwolenie wodno-prawne. Urzędnicy liczą, że Wody Polskie wydadzą je w połowie tego roku.
Huber Ibrom

Kultura i rozrywka

2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał zespół… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie Pokój… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel, który… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych kreatywnych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw, miejsca siedzące… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »