Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-01-27, 21:57 Autor: Joanna Matlak

Piosenki Kofty rozbrzmiały w Filharmonii Opolskiej

Piosenki Kofty rozbrzmiały w Filharmonii Opolskiej [fot. Joanna Matlak]
Piosenki Kofty rozbrzmiały w Filharmonii Opolskiej [fot. Joanna Matlak]
Minęło 30 lat od jego śmierci, a teksty piosenek wciąż są żywe i budzą emocje. Za nami koncert Nuli Stankiewicz w Filharmonii Opolskiej, który upamiętnia twórczość poety Jonasza Kofty. Wokalistka wraz z muzykami przypomniała piosenki takie jak „Pamiętajcie o ogrodach”, czy „Jej portret”.
- Jonasz Kofta miał w sobie prawdę, która jest nam potrzebna niezależnie od czasów, w których żyjemy - mówiła Radiu Opole Nula Stankiewicz i podkreślała mocne związki Kofty z opolskim festiwalem.

- To jest świadek historii, powstawania i tworzenia się tylu pięknych, polskich piosenek. Podczas naszych koncertów przywołujemy koncert z 1977 roku w Opolu, który Jonasz Kofta współtworzył. Tyle jego piosenek wygrało festiwal - mówi artystka.

- Publiczność opolska zawsze się spisuje – dodaje Nula Stankiewicz. - To jedna z tych publiczności, która bardzo żywo reaguje na to, co się dzieje na scenie, która jest bardzo uważna i wydaje mi się, że lubi wartościową piosenkę. Dla mnie spotkanie z opolską publicznością, to zawsze wielka frajda i to w dodatku w tej sali w Filharmonii Opolskiej - mówi Stankiewicz.

Wokalistce na scenie towarzyszył Janusz Strobel, który z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek i podjął się aranżacji utworów przygotowanych przez Nulę. Skład muzyków uzupełnili Paweł Pańta, Cezary Konrad i Jerzy Małek.

Radio Opole było patronem medialnym koncertu.
Nula Stankiewicz
Nula Stankiewicz

Kultura i rozrywka

2019-09-18, godz. 14:30 Warsztaty dla młodzieży i rekordowa liczba koncertów. Przed nami festiwal beethovenowski w Głogówku! Koncerty kameralne, symfoniczne, a nawet zajęcia muzyczne dla młodzieży - tak zapowiada się 27. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Wydarze ... » więcej 2019-09-17, godz. 17:05 Żołnierze kampanii wrześniowej w niewoli Wehrmachtu i NKWD. Wystawa w Opolu 'To jeszcze nie koniec... Żołnierze września 1939 roku w niewoli Wehrmachtu i NKWD' - to tytuł wystawy otwartej przed siedzibą Centralnego Muzeum Jeńców Wojen ... » więcej 2019-09-17, godz. 16:30 Opolskie Lamy odkrywają karty. Znamy program 17. Festiwalu Filmowego w stolicy regionu Blisko 90 projekcji filmowych, kilkanaście wydarzeń towarzyszących i mnóstwo odwiedzających - to składa się na program 17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:00 Dzięki małym grantom jest kino na wsi, festiwal etniczny i warsztaty W Izbicku, Olszowej i Strzelcach Opolskich realizowane są projekty kulturalne wymyślone przez mieszkańców. Pieniądze na nie pozyskano z programu małych grantó ... » więcej 2019-09-16, godz. 22:00 Międzywojnie z perspektywy Związku Polaków w Niemczech. Tadeusz Szczyrbak wydał 100 stron monografii O międzywojennej aktywności Związku Polaków w Niemczech opowiada najnowsza publikacja Tadeusza Szczyrbaka. » więcej 2019-09-16, godz. 18:00 Janusz Olejniczak nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej Janusz Olejniczak współautor audycji 'Co słychać?' w Radiu dla Ciebie został nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Autor jest także pianistą, laure ... » więcej 2019-09-16, godz. 12:15 Podwójny bis i owacje na finał IV Festiwalu Mikołaja z Koźla [ZDJĘCIA] W niedzielne popołudnie (15.09) w Kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej zabrzmiały dwa koncerty, wieńczące IV Festiwal Mikołaja z Koźla. Finałowy k ... » więcej 2019-09-15, godz. 17:13 Do Opola zjechali miłośnicy tatuaży z całej Europy [ZDJĘCIA] Ponad 200 artystów, kilka razy tyle uczestników i zwiedzających - opolskie Tatoo Expo, to jedna z większych imprez w południowej Polsce, którą odwiedzają miło ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:10 "Standing ovation" dla Krzysztofa Pendereckiego na inauguracji festiwalu w Zabrzu! [ZDJĘCIA] Publiczność poderwała się z miejsc, nagradzając gromkimi brawami maestro Krzysztofa Pendereckiego, który poprowadził orkiestrę Sinfonietta Cracovia w 'Adagio' ... » więcej 2019-09-15, godz. 13:41 W pogoni za skarpetkami... "Niedoparki" w OTLiA 'Niedoparki' opanowały Opolski Teatr Lalki i Aktora. Za nami prapremiera spektaklu o małych stworzonkach, które kradną ludziom skarpetki. To opowieść napisana ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »