Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-01-19, 20:04 Autor: Mariusz Chałupnik

Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią

Koncert kolęd i pastorałek dzieci i młodzieży z Trisomią [fot. Mariusz Chałupnik]
Koncert kolęd i pastorałek dzieci i młodzieży z Trisomią [fot. Mariusz Chałupnik]
Koncert kolęd i pastorałek dzieci i młodzieży z Trisomią [fot. Mariusz Chałupnik]
Koncert kolęd i pastorałek dzieci i młodzieży z Trisomią [fot. Mariusz Chałupnik]
Koncert kolęd i pastorałek dzieci i młodzieży z Trisomią [fot. Mariusz Chałupnik]
Koncert kolęd i pastorałek dzieci i młodzieży z Trisomią [fot. Mariusz Chałupnik]
Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią, zagrali i wyśpiewali kolędy oraz pastorałki.
Młodych wykonawców wsparły trzy opolskie chóry - Legenda, Hiacyntus i Medicanto, a podczas koncertu można było usłyszeć najważniejsze i najbardziej popularne kolędy, jak "Cicha noc", "Przybieżeli do Betlejem", czy "Bóg się rodzi".

- Gram na pianinie, chodzę na lekcje i dobrze mi to wychodzi. Lubię grać, bo jest weselej. Mogę się ucieszyć, że ładnie gram. Jest fajnie - zapewnia Dariusz.

- Muzyka mnie interesuje. Muzykę lubię, bo daje radość, uśmiech, odpręża mnie - dodaje Katarzyna.

- Jestem wolontariuszem w stowarzyszeniu, mam 12 lat. Razem robimy kalendarzyki, śpiewamy, tańczymy. Mam radość z tego. Ja pomagam im i sam mogę się tym cieszyć - mówi Paweł.

- Tym koncertem chcemy podziękować naszym darczyńcom, ludziom dobrej woli, tym którzy na co dzień nas wspierają i są z nami stowarzyszenia. Chcemy przekazać im naszą wdzięczność. Pokazać, że pamiętamy o nich, że jesteśmy im wdzięczni. Że dzięki nim możemy działać i pomagać naszym dzieciom - zapewnia dr Joanna Łaba, prezes stowarzyszenia.

Świąteczno-noworoczny koncert podopiecznych Opolskiego Stowarzyszenia Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią odbył się po raz czwarty. Dodajmy, że stowarzyszenie wspiera 170 rodzin z całego województwa.
Koncert kolęd podopiecznych Opolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią

Kultura i rozrywka

2019-03-25, godz. 21:31 Ruszył V Opolski Festiwal Podróżniczy. W tym roku do udziału zaproszono ponad 20 prelegentów Rowerem z Francji do Nowej Zelandii albo pieszo po japońskim szlaku - to tylko dwa z kilkunastu tematów prelekcji, jakie pojawią się na V Opolskim Festiwalu P ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:28 Lalki, czerwone nosy i zabawa. 4 maja w Opolu odbędzie się "Festiwal Uśmiechu" Fundacja dr Clowna organizuje w Opolu ogólnopolski „Festiwal Uśmiechu”. Wydarzenie odbędzie się 4 maja na Placu Wolności i będzie towarzyszyło 29. Ogólnopolsk ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:15 Paczków zaprasza wystawców na wielkanocny jarmark Można już zgłaszać chęć udziału w tegorocznym paczkowskim jarmarku wielkanocnym. Na zgłoszenia osób i organizacji, które chciałyby zaprezentować swoje produkt ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:04 Jest pomysł na turystykę przemysłową na Opolszczyźnie. Podsumowano pilotażowy projekt InduCult 2.0 InduCult2.0 to międzynarodowy projekt partnerski, zakładający wykorzystanie na nowo kultury przemysłowej w Europie. Dziś (25.03) podczas konferencji zorganizo ... » więcej 2019-03-25, godz. 11:34 Śpiewający jubileusz 15-lecia Polski w UE w stolicy polskiej piosenki Muzyczne upamiętnienie 15. lat członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej. Opole, dużym plenerowym koncertem, chce uczcić jubileusz przystąpienia Polski do ... » więcej 2019-03-25, godz. 07:50 Opole: Spacer z architektem [ZDJĘCIA] W Opolu w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki zorganizowano spotkanie i spacer 'Z architektem po współczesnych przestr ... » więcej 2019-03-24, godz. 21:14 Teatr Ekostudio w Opolu obchodził swoje 20 urodziny [ZDJĘCIA] Podczas uroczystej gali jubileuszowej były wspomnienia dotyczące działalności teatru, występy artystyczne, laudacja i życzenia od przyjaciół Ekostudia. » więcej 2019-03-22, godz. 14:12 Blues zagości w Filharmonii Opolskiej W ramach cyklu 'Blues jest w FO.rmie' w sali klubowej wystąpi w sobotę (23.03) Jan Gałach Band. » więcej 2019-03-22, godz. 11:21 MBP w Opolu zaprasza na spotkanie "Sowa - kontrowersyjna i nietypowa" Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu i Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze organizują spotkanie edukacyjne poświęcone sowie. » więcej 2019-03-22, godz. 10:49 Opolski Projektor Animacji Kulturalnych obchodzi 10 lat Z okazji swojego dziesięciolecia OPAK zaprasza na urodzinową potańcówkę w Miejscu X. Historia OPAK-u rozpoczęła się od organizacji projektu Ulica Kultury, któ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »