Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-14, 21:23 Autor: Daniel Klimczak

Koncert bożonarodzeniowy wypełnił po brzegi widownię Nyskiego Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Już po raz 15. w Nysie odbył się wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy, który tradycyjnie wypełnił po brzegi widownię miejscowego domu kultury.
Na scenie zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów z Big Bandu i Chóru Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie, a także Nysa Gospel Choir. Wśród wykonawców byli zarówno studenci, jak i wykładowcy uczelni.

- Koncert jest właściwie w całości skomponowany i zaaranżowany przez naszych studentów, którzy nas proszą właściwie tylko o skonsultowanie ich pomysłów - przyznaje prof. Piotr Baron, dyrektor Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

- Słyszę co roku od słuchaczy "no, w tym roku pobiliście samych siebie, jesteście lepsi niż byliście w roku poprzednim". Zastanawiam się gdzie jest granica tego, co można jeszcze wymyślić. Ale to jest moje zastanawianie się, bo kiedy patrzę na młodzież i słucham tego, z jakimi pomysłami przychodzą do mnie jako do szefa instytutu, to jestem spokojny, że mamy repertuaru na najbliższe jeszcze 15, a może i 20 lat - zdradza.

Podczas wydarzenia można było wysłuchać zarówno tradycyjnych kolęd, jak i pastorałek z repertuaru góralskiego, a także świątecznych utworów w klimacie gospel.

Warto dodać, że Nysa Gospel Choir wystąpi już niebawem w Studiu M im. SBB Radia Opole.

- Zaprezentujemy utwory gospelowe, czyli utwory oparte na tekstach biblijnych. Będą to głównie utwory w języku angielskim, będą też utwory solowe, ale głównie utwory przeznaczone na chór, zespół instrumentalny, bardzo rozbudowany zespół instrumentalny. I znowu, także w aranżacjach naszych studentów - zapowiada Piotr Baron.

Koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole dbędzie się 28 lutego. Początek o godzinie 20.00.
Piotr Baron
Piotr Baron

Kultura i rozrywka

2019-11-19, godz. 07:22 Eurowizja Junior ruszyła [ZDJĘCIA] Konkurs Eurowizji Junior oficjalnie otwarty w Teatrze Śląskim w Katowicach. Tegoroczna impreza po raz pierwszy jest organizowana przez Telewizję Polską. Dzięki… » więcej 2019-11-19, godz. 07:19 Urszula Zajączkowska o niezwykłości świata roślin na 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA] 'Patyki, badyle', edukacja przyrodnicza i niezwykłość świata roślin były tematem siódmego (18.11) dnia 17. Opolskiej Jesieni Literackiej w Miejskiej Bibliotece… » więcej 2019-11-18, godz. 16:30 "Póki na to czas" i Andrzej Krzywy w Małej Akademii Piosenki Andrzej Krzywy był dziś (18.11) w poniedziałek gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu. Najmłodsi mogli posłuchać jego piosenek i porozmawiać z artystą w Muzeum… » więcej 2019-11-18, godz. 08:00 "Patyki, badyle". Kolejne spotkanie autorskie 17. Opolskiej Jesieni Literackiej Urszula Zajączkowska będzie bohaterką poniedziałkowego (18.11) spotkania autorskiego w ramach 17. Opolskiej Jesieni Literackiej, organizowanej przez Miejską Bibliotekę… » więcej 2019-11-17, godz. 23:12 Rozśpiewany finał "Spotkania z muzyką klasyczną" w Gogolinie [ZDJĘCIA] Przekrojowy repertuar od baroku po romantyzm, zabrzmiał podczas finałowego (17.11) koncertu realizowanego w ramach cyklu 'Spotkanie z muzyką klasyczną'. Na scenie… » więcej 2019-11-17, godz. 20:21 "Teatr. Poczuj to". Warsztaty teatralne dla dzieci Opolski Teatr Lalki i Aktora po raz kolejny zaprosił dzieci do swojej placówki, aby młodzi widzowie poznali teatr od kuchni. Warsztaty 'Multikreacje' przyciągnęły… » więcej 2019-11-17, godz. 16:36 Filharmonia: Francja-elegancja i dużo muzycznej zabawy. Za nami drugi koncert rodzinny [ZDJĘCIA] Hymn państwowy, najbardziej charakterystyczne melodie i instrumenty - to elementy, dzięki którym mali melomani poznają kulturę muzyczną kolejnych państw w ramach… » więcej 2019-11-17, godz. 14:42 "Na dwa Głosy" po raz ostatni Po sześciu latach, cykl koncertów 'Na dwa głosy' będzie miał ostatnią odsłonę. Dziś ostatni już duet zaśpiewa w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-11-17, godz. 12:48 Filharmonia Opolska: przed nami druga odsłona rodzinnych spotkań z muzyką Muzyczna uczta dla małych i dużych, zagadki, piosenki i ciekawostki ze świata klasyki, a wszystko to w żartobliwej konwencji okraszonej multimedialnymi dodatkami… » więcej 2019-11-17, godz. 11:00 Mieszkańcy Gogolina znów przekonają się, że "klasyka nie gryzie" Przed nami finałowe 'Spotkanie z muzyką klasyczną' czyli ostatni z trzech koncertów (09.11, 10.11, 17.11) organizowanych z myślą o mieszkańcach gminy Gogolin… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »