Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-06, 19:04 Autor: Witold Wośtak

Diabelski młyn zabiera mieszkańców Opola na wysokość 15 metrów. To część jarmarku bożonarodzeniowego

Diabelski młyn w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Diabelski młyn w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Oficjalnego otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu dokonał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.
Choć wiele atrakcji czeka na mieszkańców od minionej soboty (01.12), dzisiaj uruchomiono diabelski młyn - karuzelę niespotykaną dotychczas na rynku w stolicy naszego regionu. Do wagoników 15-metrowej konstrukcji wchodzi równocześnie do 40 osób, a wstęp na tę atrakcję jest bezpłatny. - To ma być największy hit jarmarku - mówi Wiśniewski.

- Chcemy, żeby co roku było równie fajnie albo coraz fajniej, bo jarmark służy mieszkańcom. Zawsze dyskutujemy w urzędzie, co zrobić, ile zrobić i jak zrobić. Oczywiście kluczowym wyznacznikiem są pieniądze, bo można wymyślić jeszcze więcej, ale trzeba znaleźć na to dobrą miarę, żeby było ładnie i atrakcyjnie, ale nie przesadzić z wydatkami. Jarmark zawsze jest wypadkową chęci, możliwości i ambicji.

Przed uruchomieniem diabelskiego młyna uformowała się długa kolejka chętnych do skorzystania z karuzeli. Dlaczego warto czekać?

Jedna z nauczycielek uważa, że dla dziecka każda karuzela jest dużą atrakcją, a świat z góry wydaje się bardziej ciekawy niż z dołu. Dzieci nie kryją radości, skoro karuzela kręci się, świeci, a u góry są niecodzienne widoki, zwłaszcza dla osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z takiej karuzeli.

Diabelski młyn będzie czynny do czwartku 20 grudnia w godzinach 12:00-20:00.
Radio Opole jest patronem medialnym Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu.
Arkadiusz Wiśniewski
Mieszkańcy Opola

Kultura i rozrywka

2020-07-12, godz. 12:15 Górski klimat, biesiada góralska i rzemiosło, czyli XVII Święto Gór Opawskich Biesiada góralska, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła - to tylko niektóre z atrakcji, jakie Głuchołazy przygotowały w ramach XVII Święta Gór Opawskich. Wydarzenie… » więcej 2020-07-12, godz. 10:15 III Powstanie Śląskie widziane oczami franciszkanina w relacji księdza Andrzeja Hanicha Ksiądz profesor Andrzej Hanich opowiadał w Muzeum Ślaska Opolskiego o związkach Sanktuarium w Górze św. Anny z III Powstaniem Ślaskim. Oparł swoja prelekcję na… » więcej 2020-07-11, godz. 20:00 Brawa, kwiaty i gratulacje po premierze piosenki Gosi Sacały [ZDJĘCIA] Za nami premiera pierwszego singla opolanki Gosi Sacały 'If you were here'. Jak przystało na znaną youtuberkę, teledysk po raz pierwszy ujrzał światło dzienne… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wspólne czytanie, dyskusje i artystyczne badanie wody. GSW działała na kąpielisku Bolko w Opolu [ZDJĘCIA] W ramach projektu zatytułowanego 'Wodowanie' Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozpoczęła spotkania nad kąpieliskiem Bolko. Pierwsze działanie w ramach cyklu… » więcej 2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Pochodzący z Opolszczyzny wiolonczelista w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »