Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-06, 19:04 Autor: Witold Wośtak

Diabelski młyn zabiera mieszkańców Opola na wysokość 15 metrów. To część jarmarku bożonarodzeniowego

Diabelski młyn w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Diabelski młyn w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Oficjalnego otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu dokonał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.
Choć wiele atrakcji czeka na mieszkańców od minionej soboty (01.12), dzisiaj uruchomiono diabelski młyn - karuzelę niespotykaną dotychczas na rynku w stolicy naszego regionu. Do wagoników 15-metrowej konstrukcji wchodzi równocześnie do 40 osób, a wstęp na tę atrakcję jest bezpłatny. - To ma być największy hit jarmarku - mówi Wiśniewski.

- Chcemy, żeby co roku było równie fajnie albo coraz fajniej, bo jarmark służy mieszkańcom. Zawsze dyskutujemy w urzędzie, co zrobić, ile zrobić i jak zrobić. Oczywiście kluczowym wyznacznikiem są pieniądze, bo można wymyślić jeszcze więcej, ale trzeba znaleźć na to dobrą miarę, żeby było ładnie i atrakcyjnie, ale nie przesadzić z wydatkami. Jarmark zawsze jest wypadkową chęci, możliwości i ambicji.

Przed uruchomieniem diabelskiego młyna uformowała się długa kolejka chętnych do skorzystania z karuzeli. Dlaczego warto czekać?

Jedna z nauczycielek uważa, że dla dziecka każda karuzela jest dużą atrakcją, a świat z góry wydaje się bardziej ciekawy niż z dołu. Dzieci nie kryją radości, skoro karuzela kręci się, świeci, a u góry są niecodzienne widoki, zwłaszcza dla osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z takiej karuzeli.

Diabelski młyn będzie czynny do czwartku 20 grudnia w godzinach 12:00-20:00.
Radio Opole jest patronem medialnym Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu.
Arkadiusz Wiśniewski
Mieszkańcy Opola

Kultura i rozrywka

2019-10-16, godz. 14:00 Warsztaty z pedagogiki teatru w opolskich "Lalkach" Opolski Teatr Lalki i Aktora organizuje warsztaty z pedagogiki teatru. Zajęcia są skierowane do nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:30 Opolska aktorka obchodzi jubileusz sceniczny. 30 lat w jednym teatrze 30 lat na scenie Teatru imienia Jana Kochanowskiego w Opolu spędziła Judyta Paradzińska. Aktorka przez te lata zagrała wiele ról, które pamiętamy do dziś. Gra ... » więcej 2019-10-15, godz. 08:45 Będzie pierwsza impreza kulturalna na wyremontowanym placu świętego Sebastiana w Opolu 'Poznaj nowy plac świętego Sebastiana'. W najbliższą sobotę (19.10) o 17:00 Urząd Miasta Opola zorganizuje pierwsze przedsięwzięcie po wyremontowaniu skweru w ... » więcej 2019-10-14, godz. 18:45 Nyskie muzeum zdradzi tajniki renowacji zabytków Nyskie muzeum zaprezentuje tajniki pracy konserwatora zabytków. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił przy renowacji pamiątek przeszłości, może wziąć udzia ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:06 Opole stawia na promowanie ukraińskiej kultury. Przez cztery dni można będzie wziąć udział w koncertach i wystawach Pierwszy raz Urząd Miasta Opola wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizuje Dni Ukraińskie. Przedsięwzięcie zaplanowano na cztery dni - od 21 do 24 paździ ... » więcej 2019-10-12, godz. 23:06 "Działania prymasa Stefana Wyszyńskiego zaowocowały wolnością Polaków". Uroczystości w Prudniku-Lesie [ZDJĘCIA] Msza święta w intencji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dedykowany mu koncert, zwieńczyły obchody 65 rocznicy uwięzienia Prymasa Tysiąclecia w Prudniku-Les ... » więcej 2019-10-12, godz. 22:00 "Kreator Kultury". Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu doceniona Dwie pracownice Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu otrzymały tytuł 'Kreatora Kultury' podczas gali wręczenia Nagród Marszałka ... » więcej 2019-10-12, godz. 20:03 "Niepowtarzalność codzienności" w obrazach opolskiej artystki Aleksandra Maszestow pokazuje nam swoje abstrakcje i obrazy figuratywne na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. » więcej 2019-10-12, godz. 17:54 Mają przesłanie i uczą szanowania Boga. Piosenki religijne wybrzmiały podczas 21. ogólnopolskiego przeglądu "Dobrze je ... 9 zespołów i blisko 30 solistów bierze udział w 21. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej 'Dobrze jest śpiewać naszemu Panu' w zabytkowym Kościele św. ... » więcej 2019-10-12, godz. 17:44 Historię i muzykę herrnhutów będzie można odkryć w Muzeum Wsi Opolskiej 'Enklawa. Osada herrnhutów w Gnadenfeld - Pawłowiczkach' - to tytuł nowej wystawy czasowej, którą przygotowało Muzeum Wsi Opolskiej. Wystawa odnosi się do jed ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »