Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-05, 14:00 Autor: Mariusz Majeran

Złota Maska dla seniorów z Krapkowic. "Pierwszy raz udało się wygrać"

Złota Maska dla seniorów z Krapkowic [fot. DDP Finezja]
Złota Maska dla seniorów z Krapkowic [fot. DDP Finezja]
Złota Maska dla seniorów z Krapkowic [fot. Mariusz Majeran]
Złota Maska dla seniorów z Krapkowic [fot. Mariusz Majeran]
Podczas VII Przeglądu Dorobku Artystycznego Ośrodków Wsparcia "Złota Maska" w Kędzierzynie-Koźlu pierwsze miejsce zajęła grupa seniorów z Domu Dziennego Pobytu "Fantazja" w Krapkowicach.
- Nasi seniorzy biorą udział w wielu zawodach sportowych i przeglądach różnej twórczości, ale pierwszy raz udało się nam wygrać - mówi Joanna Cebula-Nosol, opiekunka seniorów. - Udało się nam zając pierwsze miejsce na trzynaście zespołów występujących właśnie w tym przeglądzie. Mieliśmy przygotowaną choreografię, w tym roku taneczną. Układ kilku piosenek zakończony takim wierszem okolicznościowym, napisanym przez naszą uczestniczkę zajęć panią Stefanię Rodek-Karwat.

Obecnie seniorzy przygotowują artystyczne ozdoby choinkowe i przedmioty świąteczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Krapkowic. 19 grudnia spotkają się po raz ostatni przed świętami na wspólnym wieczorze wigilijnym.
Joanna Cebula-Nosol

Kultura i rozrywka

2019-10-23, godz. 14:20 Indigo Child zagra w legendarnym Studiu M im.SBB. Zostały ostatnie bilety! Czerpią inspiracje z muzyki lat 70. i twórczości takich grup jak SBB, Czarny Pies, Czesław Niemen, czy The Doors, tworzą autorską muzykę z tekstami w języku p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:00 "To będzie XXI wiek. Nowoczesność". Gość Radia Opole o remoncie teatru Na początku przyszłego roku rusza remont Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. - Za 23 miliony złotych w placówce zmieni się sporo. Zarówno pod względem est ... » więcej 2019-10-23, godz. 09:30 Wyruszyli do Gwinei w poszukiwaniu źródeł muzyki i tańca Na początku tego roku uczniowie i nauczyciele opolskiej Szkoły Rytmu Ethnica-Art ze swoimi czeskimi przyjaciółmi przez niespełna miesiąc przebywali w gwinejsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 08:30 Ukraińska nuta i wschodnie przysmaki wypełniły MBP w Opolu. Trwają Dni Ukraińskie w Opolu Lalki motanki, tradycyjne ukraińskie pieśni w wykonaniu zespołu 'Dolce' z Iwano-Frankiwska i potrawy wprost zza wschodniej granicy przyciągnęły tłumy do Miejs ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:30 Mieszkańcy Opola mogą przenieść się w czasie. Wszystko dzięki nowej wystawie! Wystawa pod tytułem 'Tego Opola już nie ma' pojawiła się dziś (22.10) przed opolskim ratuszem. Na kilkudziesięciu fotografiach pochodzących ze zbiorów Narodow ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 Marian Buchowski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Były redaktor miesięcznika społeczno-kulturalnego 'Opole' i 'Trybuny Opolskiej', laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów na reportaż oraz zdobywca wielu n ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 Kultura dla każdego? W środę debata w Collegium Civitas Diso-polo, jarmark lub festyn to także kultura? Goście debaty w Collegium Civitas zastanowią się, czy uprawnione jest rezerwowanie tego terminu tylko dla dzia ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:15 Dzień kultury rosyjskiej w Głubczycach Sporym zainteresowaniem cieszyła się kolejna impreza z cyklu - ,,Nasi Sąsiedzi spotkanie z kulturą i zwyczajami'', która dzisiaj (22.10) odbyła się w auli Zes ... » więcej 2019-10-21, godz. 08:30 Po raz kolejny przyznane zostaną "Magnolie powiatu opolskiego". Starostwo wybierze spośród 20 kandydatów Blisko 20 kandydatur napłynęło do tegorocznej nagrody starosty opolskiego 'Magnolie Powiatu Opolskiego'. Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. » więcej 2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »