Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-11, 16:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Ruszył nabór do Rady Seniorów Miasta Opola. Będą spore zmiany

Seniorzy [fot. www.senior.pl]
Seniorzy [fot. www.senior.pl]
Można już zgłaszać kandydatury osób, które wejdą w skład III kadencji Rady Seniorów Miasta Opola. To organ doradczy radnych i prezydenta stolicy regionu. W tym roku do rady mogą startować nie tylko mieszkańcy, którzy ukończyli 60 rok życia, ale także młodzi, którzy aktywnie działają na rzecz osób starszych.
- Swoich kandydatów mogą zgłaszać przeróżne instytucje związane z seniorami - mówi Małgorzata Jarosz-Basztabin z Centrum Edukacyjno-Informacyjnego. - Kandydatów zgłaszamy w Centrum Seniora przy Nysy Łużyckiej. Mogą to zrobić domy dziennego pobytu, mogą to być instytucje działające na rzecz seniorów, mogą to być też organizacje pozarządowe, czyli środowiska, które są związane ściśle z seniorami. Była rada zrobiła bardzo dużo, ale jest jeszcze dużo do zrobienia, w związku z czym wszystkich aktywnych seniorów zapraszamy do tego, żeby taki wniosek złożyć i po prostu działać.

Nowo wybrani seniorzy będą rządzić o jeden rok dłużej, ponieważ kadencja rady została wydłużona z 4 na 5 lat, adekwatnie do czasu urzędowania rady i prezydenta miasta. Chętnych do pełnienia tej funkcji nie brakuje.

- Od kiedy przeszedłem na emeryturę wreszcie mam na tyle czasu, że mogę się poświęcić pracy społecznej. My chcemy żyć inaczej, a nie tylko wszyscy na nas patrzą, bo liczy się zdrowie i sport. Nie. Chcemy zwiedzić ten świat i go poznać, a nie tylko siedzieć i się gimnastykować. Chodzi o to, żeby nie mieć szablonowego spojrzenia, tylko żeby działać na różnych płaszczyznach i tej sportowej i kulturalnej - dodają opolscy seniorzy.

Rada seniorów będzie liczyć do 15 osób i zostanie powołana w styczniu 2019 roku. Ostatecznie jej skład zatwierdzi prezydent Opola.

Formularze zgłoszeniowe do rady seniorów można składać w Centrum Edukacyjno-Informacyjnym Senior w Opolu przy Nysy Łużyckiej.
Małgorzata Jarosz- Basztabin
Opolscy seniorzy

Wiadomości z regionu

2020-07-02, godz. 14:30 Przyszłość Wydziału Inżynierii Systemów Technicznych Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu uzależniona od wyników… Działalność zamiejscowego wydziału Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu jest uzależniona od wyników rekrutacji. Filia od początku ma problemy z naborem… » więcej 2020-07-02, godz. 14:13 Osiedle w miejscu stadionu miejskiego w Nysie ma nawiązywać do historycznej zabudowy miasta. Nie każdy cieszy się z tej… 254 mieszkania na wynajem mają powstać na terenie obecnego stadionu miejskiego w Nysie. Władze miasta wstępnie wybrały koncepcję budowy osiedla, którą w życie… » więcej 2020-07-02, godz. 13:34 Będzie wsparcie. Rajcy Opola przyjęli program dofinansowania par, korzystających z zapłodnienia metody in vitro Pary z Opola będą mogły skorzystać z miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro. Uchwałę regulującą temat przyjęli na dzisiejszej sesji (02.07)… » więcej 2020-07-02, godz. 13:32 Betoniarka wjechała do rowu Do wypadku ciężarówki - auta do transportu betonu doszło w Zawadzie, na trasie powiatowej z Głogówka w kierunku Mosznej. Kierowca został poszkodowany. » więcej 2020-07-02, godz. 13:15 33-latek z Prudnika narkotyki ukrywał w lodówce. Grozi mu do 10 lat więzienia Blisko 100 g amfetaminy i ponad 50 g marihuany znaleźli w domu jednego z mieszkańców Prudnika kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową. 33-latek narkotyki… » więcej 2020-07-02, godz. 13:00 Policja apeluje: nie zostawiaj dzieci i zwierząt w rozgrzanym samochodzie Podczas upałów samochód w bardzo krótkim czasie potrafi nagrzać się do bardzo wysokich temperatur. Wewnątrz tworzą się warunki podobne do panujących w szklarni… » więcej 2020-07-02, godz. 11:49 38-letnia rowerzystka zginęła w Namysłowie. Miała zjechać z chodnika pod koła samochodu Policjanci z Namysłowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginęła 38-letnia rowerzystka. Kobieta z nieustalonych przyczyn zjechała z chodnika… » więcej 2020-07-02, godz. 11:15 Mjr Wojciech Bakalarz z WKU w Opolu: "Żołnierzem może zostać praktycznie każdy" - Jeżeli jest chęć i dobry stan zdrowia, to praktycznie każdy może zostać żołnierzem - zapewnił w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole mjr Wojciech Bakalarz z… » więcej 2020-07-02, godz. 11:09 7 nowych zarażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. W całej Polsce potwierdzono kolejnych 371 zachorowań i 15 zgonów 7 kolejnych zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. O 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 371 nowych zarażeniach i 15 zgonach w całej Polsce. » więcej 2020-07-02, godz. 11:00 Do późnego wieczora na całej Opolszczyźnie możliwe są burze. Synoptycy nie wykluczają gradu Kolejne ostrzeżenie przed burzami z gradem dla całego województwa opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »