Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-26, 16:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Niebanalnie i kulturalnie. Tygodniowa porcja muzyki i teatru w stolicy regionu

Niebanalnie i kulturalnie. Tygodniowa porcja muzyki i teatru w stolicy regionu [fot. Wiktoria Palarczyk]
Niebanalnie i kulturalnie. Tygodniowa porcja muzyki i teatru w stolicy regionu [fot. Wiktoria Palarczyk]
Liczne spektakle, warsztaty teatralne i spotkania autorskie - to składa się na trwający w stolicy regionu Tydzień Kultury Niebanalnej. Od kilku lat późną jesienią w Opolu przez kilka dni w różnych miejscach odbywają się przeróżne wydarzenia kulturalne, które przyciągają szeroką publiczność.
- Ludzie wciąż się śpieszą i nie mają czasu się zatrzymać. Chcemy to zmienić - mówi Krzysztof Żyliński z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. - W pigułce podajemy wydarzenia od teatru, poprzez koncerty muzyczne, wydarzenia niszowej kultury, jak muzyka etniczna, spektakle baletowe, słowne czy spektakle teatrów zawodowych i niezawodowych. Impreza sama w sobie jest intrygująca, stąd ta niebanalność - dodaje Żyliński.

Dodajmy, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na niektóre obowiązuje darmowa wejściówka dostępna w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Szczegółowy program Tygodnia Kultury Niebanalnej w Opolu, który zakończy się 1 grudnia dostępny jest na stronie organizatora.
Krzysztof Żyliński

Kultura i rozrywka

2020-04-06, godz. 09:00 Targi Panieńskie odwołane. W gminie Ujazd nie będzie imprez masowych do końca czerwca W tym roku Targów Panieńskich, sztandarowej imprezy gminy Ujazd, nie będzie. Decyzją burmistrza wszystkie wydarzenia masowe, które miały się odbyć do końca czerwca… » więcej 2020-04-05, godz. 17:50 Muzyczne Święto Kwitnących Azalii w Mosznej dopiero jesienią Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego zostaje przeniesiony na jesień. Jak dowiedziało się Radio Opole, festiwal muzyczny, który… » więcej 2020-04-05, godz. 09:00 "Siedzimy w grodzie, pomagamy też okolicznym mieszkańcom". Pandemia wymusiła zmiany w kalendarzu rycerskich imprez Opolskie Bractwo Rycerskie odwołało cztery imprezy zaplanowane na najbliższe trzy miesiące. » więcej 2020-04-04, godz. 18:58 "Chodź do muzyka" - ruszyły zapisy do szkoły muzycznej w Opolu 'Nie graj bez sensu, graj na instrumencie' oraz 'Chodź do muzyka' - takimi hasłami Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu zachęca… » więcej 2020-04-04, godz. 14:33 Filharmonia Opolska: koncerty zawieszone do odwołania, pozostają internetowe publikacje archiwalnych nagrań Kantata Józefa Elsnera 'Na wdzięcznej Polaków ziemi' - to kolejne dzieło, które zaprezentowała (03.04) Filharmonia Opolska w ramach piątkowych, internetowych spotkań… » więcej 2020-04-04, godz. 11:48 Koncert poezji śpiewanej online. Inicjatywa Wołczyńskiego Ośrodka Kultury na sobotnie popołudnie Czy da się zorganizować koncert poezji śpiewanej w czasach epidemii? Wołczyński Ośrodek Kultury udowadnia, że tak. » więcej 2020-04-02, godz. 15:07 Premiera książki "Lee Schubienik". Aleksandra Konefał debiutuje literacko Dziś (2.04) premiera literackiego debiutu opolanki Aleksandry Konefał. To gotycka powieść dla młodzież pt. 'Lee Schubienk'. Jej dystrybucji podjęła się znana sieć… » więcej 2020-04-02, godz. 09:00 Kolejna gmina odwołuje imprezy. Nie będzie Dni Gorzowa Śląskiego ani Festiwalu Tańca Disco i Hip-Hop Odwołane zostały tegoroczne Dni Gorzowa Śląskiego. Przyczyną jest oczywiście epidemia koronawirusa. » więcej 2020-04-01, godz. 20:00 Przestój koncertowy nie oznacza bezczynności: muzycy z filharmonii nie marnują czasu Ćwiczą, aranżują i uczą przez internet - muzycy z Filharmonii Opolskiej twórczo wykorzystują czas przestoju w koncertowaniu. Niemal wszyscy muzycy pytani o obecną… » więcej 2020-04-01, godz. 15:15 Prestiżowe wyróżnienie dla Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach otrzymało Europejski Znak Dziedzictwa 2019. Do udziału w konkursie zostało nominowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »