Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-26, 16:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Niebanalnie i kulturalnie. Tygodniowa porcja muzyki i teatru w stolicy regionu

Niebanalnie i kulturalnie. Tygodniowa porcja muzyki i teatru w stolicy regionu [fot. Wiktoria Palarczyk]
Niebanalnie i kulturalnie. Tygodniowa porcja muzyki i teatru w stolicy regionu [fot. Wiktoria Palarczyk]
Liczne spektakle, warsztaty teatralne i spotkania autorskie - to składa się na trwający w stolicy regionu Tydzień Kultury Niebanalnej. Od kilku lat późną jesienią w Opolu przez kilka dni w różnych miejscach odbywają się przeróżne wydarzenia kulturalne, które przyciągają szeroką publiczność.
- Ludzie wciąż się śpieszą i nie mają czasu się zatrzymać. Chcemy to zmienić - mówi Krzysztof Żyliński z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. - W pigułce podajemy wydarzenia od teatru, poprzez koncerty muzyczne, wydarzenia niszowej kultury, jak muzyka etniczna, spektakle baletowe, słowne czy spektakle teatrów zawodowych i niezawodowych. Impreza sama w sobie jest intrygująca, stąd ta niebanalność - dodaje Żyliński.

Dodajmy, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na niektóre obowiązuje darmowa wejściówka dostępna w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Szczegółowy program Tygodnia Kultury Niebanalnej w Opolu, który zakończy się 1 grudnia dostępny jest na stronie organizatora.
Krzysztof Żyliński

Kultura i rozrywka

2020-10-28, godz. 18:51 Muzeum Ziemi Kozielskiej ze stałą wystawą. To historia mieszkańców i ziemi kozielskiej od czasów prehistorii 'Ziemia kozielska i jej mieszkańcy' to tytuł stałej wystawy, którą można zobaczyć w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Otwarcie wystawy zakończyło tzw. proces… » więcej 2020-10-28, godz. 12:30 Artysto, pokaż się w galerii. Trwa Konkurs Aneks! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 6. ogłosiła Konkurs Aneks. To propozycja skierowana do artystów do 35. roku życia związanych z Opolszczyzną… » więcej 2020-10-27, godz. 13:00 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na ambitne kino. W ramach ,,Klubu Dobrego Filmu’’ placówka pokazuje… Mimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych domy kultury w całym kraju starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach… » więcej 2020-10-27, godz. 11:00 Moszna: ekspresyjny recital fortepianowy owacyjnie przyjęty przez publiczność! Podwójnymi owacjami na stojąco i brawurowym wykonaniem Poloneza As-dur Fryderyka Chopina zakończył się poniedziałkowy (26.10) recital fortepianowy na Zamku… » więcej 2020-10-27, godz. 08:40 Historie kryminalne w książkach Jędrzeja Pasierskiego - spotkanie z autorem w WBP w Opolu Jędrzej Pasierski, autor znanych powieści kryminalnych, opowiedział o swojej twórczości w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-10-25, godz. 18:00 Moszna: przed nami recital fortepianowy z międzynarodową transmisją! 'W roli głównej fortepian', a w programie muzyka Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Sergieja Rachmaninowa - tak zapowiada się przedostatni koncert 36… » więcej 2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej 2020-10-22, godz. 19:22 "Trzy wieki muzyki" i dwóch cenionych artystów w Filharmonii Opolskiej Wycieczka przez 'Trzy wieki muzyki' czeka nas w piątkowy wieczór (23.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo trudnych warunków, związanych z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***