Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-04, 10:45 Autor: Marzena Śmierciak

Spotkanie z Urszulą Dudziak inauguruje tegoroczną Opolską Jesień Literacką

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Opolska Jesień Literacka w Opolu od 6 listopada do 14 grudnia
Opolska Jesień Literacka w Opolu od 6 listopada do 14 grudnia
Danuta Łuczak [fot. Paula Hołubowicz]
Danuta Łuczak [fot. Paula Hołubowicz]
Spotkania z pisarzami, ich najnowsze książki i okazja do dyskusji o literaturze. We wtorek (06.11) o 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w stolicy regionu rozpocznie się 16. Opolska Jesień Literacka.
Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia literackiego to „Garniemy się do słów”.
- Co roku wybieramy inny znak graficzny imprezy, który ją ilustruje. W tym roku są to grabie - mówi Danuta Łuczak, kierownik promocji w MBP w Opolu.

Dlaczego taki przedmiot? - Bo jak sprzątamy ogródek, zbieramy trawę, często zgarniamy te liście do siebie, często też tam coś odkrywamy tajemniczego i my byśmy chcieli, aby te propozycje programowe, które przygotowaliśmy dla Państwa, były także takim odkrywaniem słów, grabieniem, zagarnianiem tych słów, autorów, tytułów książek - tłumaczył gość Radia Opole.

- Na tę Opolską Jesień udało nam się zaprosić autorów książek, których promocja właśnie się rozpoczyna - dodała Danuta Łuczak. - Myślę tutaj między innymi o Szczepanie Twardochu, na którego czekam z wielką niecierpliwością. Był raz u nas z "Drachem", więc teraz jestem ciekawa spotkania na temat jego najnowszej książki "Królestwo", która jest kontynuacją jakże świetnie przyjętej powieści "Król". Ale takich świeżynek mamy więcej, bo przecież to Małgosia Rejmer z książką o Albanii, która jest książką zupełnie nową. Także wśród takich nowości wydawniczych jest Tomek Michniewicz z najnowszą książka "Chrobot" - zachęcała kierownik promocji w MBP w Opolu.

Wydarzenie inuaguruje we wtorek (06.11) spotkanie z Urszulą Dudziak, która nie tylko śpiewa i komponuje, ale także pisze książki. Niedawno, po udanym debiucie literackim, wydała drugą z nich "Wyśpiewam wam więcej".

Wydarzeniom literackim towarzyszyć będzie wystawa ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia. Dla dzieci przygotowano także warsztaty, spotkanie z Mikołajem Marcelą, a także „Ostry dyżur literacki” - akcję Fundacji Czas Dzieci promującej czytelnictwo.

Opolska Jesień Literacka potrwa do 14 grudnia. Szczegółowy program spotkań można znaleźć na naszej stronie w zakładce Patronaty.

Organizatorami wydarzenia są Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu oraz Urząd Miasta Opola. Radio Opole Opolską Jesień Literacką objęło patronatem medialnym.
Danuta Łuczak cz.1
Danuta Łuczak cz.2

Kultura i rozrywka

2019-02-22, godz. 21:30 Noworoczny koncert charytatywny już po raz ósmy zgromadził liczną widownię w Nyskim Domu Kultury 'Od swinga do klasyki', pod takim tytułem odbył się dziś (22.02) w Nysie 8. noworoczny koncert charytatywny, » więcej 2019-02-22, godz. 21:00 Wodzenie niedźwiedzia może być naszym dziedzictwem kulturowym. "To duża szansa dla województwa" [ZDJĘCIA] Sygnatariusze wniosku o wpisanie zwyczaju wodzenia niedźwiedzia na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego spotkali się w Muzeum Wsi Opolskiej, by podpi ... » więcej 2019-02-22, godz. 07:13 Wybuchowa mieszanka różnych gatunków muzycznych. Filip Mizia zagrał w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławski songwriter Filip Mizia wystąpił w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Zgromadzona publiczność miała okazje usłyszeć dużą mieszankę różnych ga ... » więcej 2019-02-21, godz. 20:30 Razem zwiedzają świat, a potem piszą o tym, co naprawdę ważne. Spotkanie z reporterkami w opolskiej MBP Karolina Sulej i Urszula Jabłońska to prywatnie przyjaciółki, a służbowo to dwie uznane reporterki i świetne kompanki w dalekich podróżach. Autorki spotkały s ... » więcej 2019-02-21, godz. 19:00 Autor "Ślepnąc od świateł" odwiedzi Opole Jakub Żulczyk, pisarz, scenarzysta i dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 17:00 Wernisaż prac Alex Urban w GSW Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Alex Urban zaprezentuje swoje prace w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. » więcej 2019-02-21, godz. 15:00 Tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Maluchy uczą się opolskiego kroszonkarstwa Trochę octu, kilka wykałaczek i zabarwione w wywarze z cebuli jajka - tylko tyle potrzeba, żeby stworzyć piękną opolską kroszonkę. Jak co roku ze stacjonarną ... » więcej 2019-02-21, godz. 12:50 O polskich zamkach i pałacach na Ukrainie. Spotkanie w WBP Ukraiński dziennikarz, który z pochodzenia w połowie jest Rosjaninem, stworzył przewodnik 'Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie'. Dmytro Antoniuk będzie dzi ... » więcej 2019-02-21, godz. 08:00 O powstańcach i walkach o Śląsk rozmawiano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Chcemy przywrócić historii odpowiedni kształt. Pokazać, że powstania śląskie to walki w gruncie rzeczy o polskość tych terenów, podobnie jak powstanie antyk ... » więcej 2019-02-20, godz. 08:30 Piąty film o Opolu. Pokazuje trudny okres dla mieszkańców i miasta Opolska Fundacja Filmowa OFFilm zaprezentowała mieszkańcom Opola kolejny, piąty już film z cyklu 'Opole, miasto legend i tajemnic'. Ten odcinek nisi tytuł 'Z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »