Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-12, 10:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Filharmonia Opolska znów zaczęła "ostrożnie wciągać" przyszłych melomanów

Sumina Studer [fot. materiały organizatora]
Sumina Studer [fot. materiały organizatora]
Sumina Studer [fot. materiały organizatora]
Sumina Studer [fot. materiały organizatora]
Pierwszy w nowym sezonie artystycznym koncert (12.10) z cyklu "Strefa gwiazd", będzie jednocześnie realizowany w ramach projektu "filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!", skierowanego do młodzieży maturalnej.
W repertuarze znajdzie się m.in. wybrana w ubiegłorocznym plebiscycie maturzystów Uwertura-fantazja "Romeo i Julia" Piotra Czajkowskiego. Na koncercie zabrzmi także koncert skrzypcowy Maxa Brucha, który zagra utytułowana solistka.

- Będziemy gościć młodą, wybitną skrzypaczkę Suminę Studer - mówi Katarzyna Wybraniec z Filharmonii Opolskiej. - Artystka jest pochodzenia szwajcarsko-japońskiego. Jej kreacje, jej wykonania, będą zawierały w sobie bardzo wiele nowych, ciekawych rzeczy. Pojawia się ze swoją muzyką, ze swoim odczuwaniem na portalach społecznościowych. Spowodowała ogromne zainteresowanie mediów społecznościowych samym koncertem i jej wizytą w Polsce.

Koncert rozpocznie się w piątek (12.10) o godzinie 19:00 w Filharmonii Opolskiej. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia, a więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Filharmonii Opolskiej.

Szerzej o szczegółach projektu "Filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!" w najbliższej audycji "Opolskie klasycznie" w Radiu Opole 2.
Katarzyna Wybraniec

Kultura i rozrywka

2018-10-16, godz. 15:00 Animowana opowieść o historii mniejszości niemieckiej w Polsce Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim przygotowało film animowany zatytułowany 'Niemcy w Polsce'. » więcej 2018-10-16, godz. 12:15 Już niedługo będzie lepszy dostęp do Krapkowickiego Domu Kultury. Zyskają też uczestnicy zajęć stałych Trwa remont Krapkowickiego Domu Kultury. Modernizacja ma na celu przede wszystkim ułatwienie dostępu do biur i wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni do prow ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:15 Spotkanie z muzyką chóralną w Filharmonii Opolskiej W koncercie zatytułowanym 'Narodowe Śpiewanie w Opolu', który odbędzie się we wtorek (16.10) wezmą udział zespoły z Głuchołaz, Głubczyc, Głogówka i Strzelec O ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:45 Opolskie maluchy poznają Austrię Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu ruszyła z cyklem spotkań pod hasłem 'Austria Czyta'. Czytanie na kolanie, zwiedzanie tematycznych wystaw, czy wykłady ... » więcej 2018-10-15, godz. 16:30 Ilona Wiśniewska odwiedzi WBP. Opowie o grenlandzkiej wyspie Autorka reportaży z dalekiej Północy będzie we wtorek (16.10) gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Ilona Wiśniewska opowie o najnowszej książce ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:04 Zbierają stare zdjęcia, by wydać je w książce Mieszkańcy gminy Jemielnica, którzy mają w domu stare fotografie, mogą zostać współautorami albumu o przeszłości tych terenów. W ramach projektu 'Ocalić od za ... » więcej 2018-10-14, godz. 14:33 Zasmakuj historii i... kaszy z ogniska. Trwa kozielski piknik historyczny Strzelaniu z łuku, rzut włócznią lub toporem, a potem odpoczynek przy misce kaszy z mięsiwem, uwarzonym na ognisku. Takie atrakcje czekają na uczestników kozi ... » więcej 2018-10-14, godz. 07:30 "Dobrze jest śpiewać naszemu Panu". Przegląd piosenki religijnej w zabytkowym kościółku Około 30 wykonawców z Opolszczyzny oraz województw ościennych zaprezentowało się w sobotę (13.10) w murach zabytkowego kościoła św. Marcina w Ochodzach. W tym ... » więcej 2018-10-13, godz. 10:17 Twórcy filmów nagrodzeni. "Opolskie Lamy" trafiły do młodych autorów 'Opolskie Lamy' rozdane. Znamy laureatów festiwalu filmowego w Opolu. Uroczysta gala odbyła się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. » więcej 2018-10-13, godz. 06:15 Przed nami XX. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Pojawią się zarówno soliści, jak i zespoły. W Ochodzach, w gminie Komprachcice już rusza XX. jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Pieśni Religijnej 'Dobrze jest ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »