Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-07, 10:00 Autor: Mariusz Majeran

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" na rozpoczęcie sezonu w Kochanowskim

Arkadiusz Buszko [fot. Mariusz Majeran]
Arkadiusz Buszko [fot. Mariusz Majeran]
Jędrzej Wilecki [fot. Mariusz Majeran]
Jędrzej Wilecki [fot. Mariusz Majeran]
Sztuką Woody'ego Allena "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w reżyserii Arkadiusza Buszko otwarty zostanie nowy sezon artystyczny w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Premiera, do której przygotowania ruszyły jeszcze przed wakacjami, odbędzie się już w ten piątek (07.09) o godzinie 19.00, na Dużej Scenie opolskiego teatru.

- To sama przyjemność inscenizować taką sztukę - podkreśla reżyser Arkadiusz Buszko. - Sztuka jest wspaniała, błyskotliwa, pełna zmian akcji. Dodatkowo cudowne dzieło - komedia Woody Allena z wieloma błyszczącymi postaciami. Historia introwertyka, który staje w obliczu odejścia żony, która chce rozwijać się, tworzyć w innych kierunkach, doznawać życia. Być, po prostu, trochę inną od tego człowieczka niedużego dla niej. Dodatkowo jeszcze uwikłanego w swój film, w ekran, z którym się identyfikuje.

Główną rolę Allana, młodego i niefrasobliwego krytyka filmowego, gra w przedstawieniu Jędrzej Wilecki, który tak ocenia sztukę:

- Dużo zabawy z refleksją, podszytej, więc zabawa smaczna i przednia. Mam nadzieje, że państwu się spodoba. A ja miałem okazję przy tym pracować - mówi aktor.

Humphreya Bogarta gra Leszek Malec, który występuje we wrześniu w trzech przedstawieniach.

- Dla aktora jest to rzecz wspaniała, że można bawić się na kilku poziomach aktorskich. Czasami to może człowiek sfiksować, pędząc od jednej roboty do drugiej. Nie mniej trzymam się w rydzach - tłumaczy Malec.

W sztuce ponadto grają Magdalena Maścianica, Katarzyna Osipuk, Monika Stanek i gościnnie Robert Zawadzki.

Kolejne odsłony przedstawienia 8, 9, 13 i 16 września. Przedstawienie trwa 80 minut bez przerwy.
Arkadiusz Buszko
Jędrzej Wilecki
Leszek Malec

Kultura i rozrywka

2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej 2019-01-20, godz. 12:38 Księżyc pod lupą na Uniwersytecie Opolskim Noc Księżycowa na Uniwersytecie Opolskim - z taką propozycją wyszedł Instytut Fizyki i Wirtualna Akademia Astronomii. W programie przewidziano wykłady tematyc ... » więcej 2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej 2019-01-19, godz. 09:15 O polskim orężu i historii. W głubczyckim muzeum można zobaczyć wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski Od średniowiecznych stroi i broni, rynsztunku husarskiego, po mundury z 20-lecia między wojennego i okresu II wojny światowej. Między innymi z takimi eksponat ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:45 Wystawa "Abstrakcja - przestrzeń nieskończona" Mirosława Zakrzewskiego gości w nyskim muzeum 'Abstrakcja - przestrzeń nieskończona', to tytuł najnowszej wystawy Mirosława Zakrzewskiego, którą można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2019-01-18, godz. 19:32 Spotkanie z historią NSZZ "Solidarność" w Hucie Małapanew Łukasz Sołtysik, dr Grzegorz Waligóra i dr Zbigniew Bereszyński, badacze historyczni spotkali się w Domu Kultury w Ozimku na promocji książki 'Ogniwa zakładow ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »