Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-07, 10:00 Autor: Mariusz Majeran

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" na rozpoczęcie sezonu w Kochanowskim

Arkadiusz Buszko [fot. Mariusz Majeran]
Arkadiusz Buszko [fot. Mariusz Majeran]
Jędrzej Wilecki [fot. Mariusz Majeran]
Jędrzej Wilecki [fot. Mariusz Majeran]
Sztuką Woody'ego Allena "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w reżyserii Arkadiusza Buszko otwarty zostanie nowy sezon artystyczny w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Premiera, do której przygotowania ruszyły jeszcze przed wakacjami, odbędzie się już w ten piątek (07.09) o godzinie 19.00, na Dużej Scenie opolskiego teatru.

- To sama przyjemność inscenizować taką sztukę - podkreśla reżyser Arkadiusz Buszko. - Sztuka jest wspaniała, błyskotliwa, pełna zmian akcji. Dodatkowo cudowne dzieło - komedia Woody Allena z wieloma błyszczącymi postaciami. Historia introwertyka, który staje w obliczu odejścia żony, która chce rozwijać się, tworzyć w innych kierunkach, doznawać życia. Być, po prostu, trochę inną od tego człowieczka niedużego dla niej. Dodatkowo jeszcze uwikłanego w swój film, w ekran, z którym się identyfikuje.

Główną rolę Allana, młodego i niefrasobliwego krytyka filmowego, gra w przedstawieniu Jędrzej Wilecki, który tak ocenia sztukę:

- Dużo zabawy z refleksją, podszytej, więc zabawa smaczna i przednia. Mam nadzieje, że państwu się spodoba. A ja miałem okazję przy tym pracować - mówi aktor.

Humphreya Bogarta gra Leszek Malec, który występuje we wrześniu w trzech przedstawieniach.

- Dla aktora jest to rzecz wspaniała, że można bawić się na kilku poziomach aktorskich. Czasami to może człowiek sfiksować, pędząc od jednej roboty do drugiej. Nie mniej trzymam się w rydzach - tłumaczy Malec.

W sztuce ponadto grają Magdalena Maścianica, Katarzyna Osipuk, Monika Stanek i gościnnie Robert Zawadzki.

Kolejne odsłony przedstawienia 8, 9, 13 i 16 września. Przedstawienie trwa 80 minut bez przerwy.
Arkadiusz Buszko
Jędrzej Wilecki
Leszek Malec

Kultura i rozrywka

2018-11-17, godz. 16:15 Muzyczna Jesień na półmetku. Jutro poznamy zwycięzców przeglądu Przed nami decydujący dzień zmagań w ramach „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie. Dziś odbędzie się koncert, na którym zaprezentuje się dziesięciu wykonawców wyłon ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:00 Muzyką popularyzują kulturę niemiecką Koncerty popularyzujące kulturę niemiecką odbędą się w ten weekend w Strzelcach Opolskich i Zakrzowie. W sobotę, 17 listopada, w Powiatowym Centrum Kultury w ... » więcej 2018-11-17, godz. 12:30 Wierni tradycji. Zespół Silesia świętuje jubileusz ćwierćwiecza pracy Zespół Pieśni Ludowej 'Silesia' z okazji srebrnego jubileuszu wydał specjalną edycją wszystkich utworów, jakie do tej pory nagrał. Grupa powstała przez przypa ... » więcej 2018-11-17, godz. 11:15 Tułowice będą miały salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia W Tułowicach wyremontują salę widowiskową. Gmina podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji. Prace mają zakończyć się w październiku. Inwestycja ma kosztować ... » więcej 2018-11-17, godz. 06:00 Mocne uderzenie w legendarnym Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Zespół Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego zagrał dla opolskiej publiczności w legendarnym Studiu M im. SBB w Radiu Opole. » więcej 2018-11-16, godz. 23:30 Dowcipna i wzruszająca lekcja historii muzyki z hymnem w roli głównej [ZDJĘCIA] Miłe zaskoczenie i chwile wzruszeń - takie wrażenia na publiczności wywarło widowisko muzyczne (16.11) przygotowane w Filharmonii Opolskiej przy współpracy z ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 "Lwów naszych Dziadków i Rodziców" ukazany w pamiątkach z kolekcji Jerzego Kapłona Przedwojenne widokówki, gazety czy przewodniki po Lwowie - to część bogatej kolekcji, którą od kilkudziesięciu lat wspólnie z żoną gromadzi Jerzy Kapłon. » więcej 2018-11-16, godz. 16:30 Muzyczna scena należy do młodych. W Grodkowie rusza legendarny festiwal Dziś (16.11) o godzinie 18:00 rozpoczynają się Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne „Muzyczna Jesień”. To jedna z najstarszych tego typu imprez w kraju. Młode ... » więcej 2018-11-16, godz. 15:00 Dzieci pokazały dużą wyobraźnię na pracach zgłoszonych do "Małego Karpika" 2018. Rozdano nagrody Laureaci konkursu rysunkowego 'Mały Karpik' 2018 odebrali nagrody w niemodlińskim ośrodku kultury. Co roku do organizatorów trafia od dwustu do trzystu dzieci ... » więcej 2018-11-16, godz. 12:30 Saksofony zabrzmią w filharmonii. Standardy muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej Opolscy saksofoniści zagrają w Filharmonii Opolskiej w niedzielę. W Klubie Muzycznym usłyszymy utwory zagrane na cztery saksofony z towarzyszeniem perkusji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »