Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-07, 10:00 Autor: Mariusz Majeran

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" na rozpoczęcie sezonu w Kochanowskim

Arkadiusz Buszko [fot. Mariusz Majeran]
Arkadiusz Buszko [fot. Mariusz Majeran]
Jędrzej Wilecki [fot. Mariusz Majeran]
Jędrzej Wilecki [fot. Mariusz Majeran]
Sztuką Woody'ego Allena "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w reżyserii Arkadiusza Buszko otwarty zostanie nowy sezon artystyczny w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Premiera, do której przygotowania ruszyły jeszcze przed wakacjami, odbędzie się już w ten piątek (07.09) o godzinie 19.00, na Dużej Scenie opolskiego teatru.

- To sama przyjemność inscenizować taką sztukę - podkreśla reżyser Arkadiusz Buszko. - Sztuka jest wspaniała, błyskotliwa, pełna zmian akcji. Dodatkowo cudowne dzieło - komedia Woody Allena z wieloma błyszczącymi postaciami. Historia introwertyka, który staje w obliczu odejścia żony, która chce rozwijać się, tworzyć w innych kierunkach, doznawać życia. Być, po prostu, trochę inną od tego człowieczka niedużego dla niej. Dodatkowo jeszcze uwikłanego w swój film, w ekran, z którym się identyfikuje.

Główną rolę Allana, młodego i niefrasobliwego krytyka filmowego, gra w przedstawieniu Jędrzej Wilecki, który tak ocenia sztukę:

- Dużo zabawy z refleksją, podszytej, więc zabawa smaczna i przednia. Mam nadzieje, że państwu się spodoba. A ja miałem okazję przy tym pracować - mówi aktor.

Humphreya Bogarta gra Leszek Malec, który występuje we wrześniu w trzech przedstawieniach.

- Dla aktora jest to rzecz wspaniała, że można bawić się na kilku poziomach aktorskich. Czasami to może człowiek sfiksować, pędząc od jednej roboty do drugiej. Nie mniej trzymam się w rydzach - tłumaczy Malec.

W sztuce ponadto grają Magdalena Maścianica, Katarzyna Osipuk, Monika Stanek i gościnnie Robert Zawadzki.

Kolejne odsłony przedstawienia 8, 9, 13 i 16 września. Przedstawienie trwa 80 minut bez przerwy.
Arkadiusz Buszko
Jędrzej Wilecki
Leszek Malec

Kultura i rozrywka

2019-10-18, godz. 17:00 Stanisław Soyka zaśpiewa w Strzelcach Opolskich W ramach V Festiwalu Jazzowego w sobotę (19.10)odbędzie się koncert 'Strzeleckie Ogrody Jazzowe'. Na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury pojawi się Stanisław ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:07 Obszerny i zróżnicowany program zabrzmi w kameralnym wydaniu w Filharmonii Opolskiej Cztery obszerne dzieła w zróżnicowanym stylu pojawią się na wieczornym (18.10) koncercie w Filharmonii Opolskiej. Obok dzieł polskich twórców, m.in. Serenady ... » więcej 2019-10-18, godz. 10:00 Po raz 26. w Kędzierzynie-Koźlu startuje festiwal filmowy "Publicystyka" Ponad 200 filmów nadesłali twórcy z całego świata na tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia 'Publicystyka 2019' ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:30 Remigiusz Kuźmiński: "Śpiewam od zawsze". W niedzielę retransmisja koncertu [ZDJĘCIA] Gratka dla miłośników muzyki wokalnej, utworów pop-jazzowych, soulowych, funkowych, R&B, a także musicalowych i literackich. Niedawno w Studiu M im. SBB Radia ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:15 Głuchołazy: nowa biblioteka przyciąga coraz więcej czytelników Nowoczesną bibliotekę mają Głuchołazach. Powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zrealizowano tam obiekt imponujący rozwiązaniami architek ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Warsztaty z pedagogiki teatru w opolskich "Lalkach" Opolski Teatr Lalki i Aktora organizuje warsztaty z pedagogiki teatru. Zajęcia są skierowane do nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:30 Opolska aktorka obchodzi jubileusz sceniczny. 30 lat w jednym teatrze 30 lat na scenie Teatru imienia Jana Kochanowskiego w Opolu spędziła Judyta Paradzińska. Aktorka przez te lata zagrała wiele ról, które pamiętamy do dziś. Gra ... » więcej 2019-10-15, godz. 08:45 Będzie pierwsza impreza kulturalna na wyremontowanym placu świętego Sebastiana w Opolu 'Poznaj nowy plac świętego Sebastiana'. W najbliższą sobotę (19.10) o 17:00 Urząd Miasta Opola zorganizuje pierwsze przedsięwzięcie po wyremontowaniu skweru w ... » więcej 2019-10-14, godz. 18:45 Nyskie muzeum zdradzi tajniki renowacji zabytków Nyskie muzeum zaprezentuje tajniki pracy konserwatora zabytków. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił przy renowacji pamiątek przeszłości, może wziąć udzia ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:06 Opole stawia na promowanie ukraińskiej kultury. Przez cztery dni można będzie wziąć udział w koncertach i wystawach Pierwszy raz Urząd Miasta Opola wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizuje Dni Ukraińskie. Przedsięwzięcie zaplanowano na cztery dni - od 21 do 24 paździ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »