Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-04, 21:00 Autor: Joanna Matlak

Rusza przetarg na remont Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Tak ma wyglądać teatr po modernizacji. Wizualizacje [UMWO Opole]
Tak ma wyglądać teatr po modernizacji. Wizualizacje [UMWO Opole]
- Inwestycja dotycząca remontu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu nie jest zagrożona – przekonuje wicemarszałek województwa Stanisław Rakoczy, odpowiedzialny za kulturę. Właśnie rusza pierwszy przetarg na modernizację obiektu.
Przypomnijmy: całkowity koszt tego projektu to 20,5 mln złotych. Ponad 14 mln złotych dofinansowania pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Władze województwa liczą się jednak z tym, że oferty składane przez wykonawców mogą znacznie przekroczyć zaplanowany budżet.

- Rozmawialiśmy o tym i my nie mamy wyjścia, nie możemy zrezygnować z pieniędzy, które udało nam się pozyskać z zewnątrz. Jak będzie trzeba dołożyć, to na pewno pieniądze w budżecie się znajdą, więc remont teatru jest zupełnie nie zagrożony -
mówi Rakoczy.

Przypomnijmy, że pierwsze prace w teatrze miały się rozpocząć już w czerwcu tego roku. Plan zakłada przebudowę głównej fasady obiektu, wejścia, likwidację fos i budowę tarasów. Przebudowany zostanie także system wentylacji i klimatyzacji.

Jak dotąd, zmienia się jedynie otoczenie budynku, czyli plac Teatralny. Tę inwestycję z kolei prowadzi miasto.
Stanisław Rakoczy

Kultura i rozrywka

2018-10-18, godz. 19:02 Eksperymentatorzy poszukiwani! Rusza III konkurs Modelatornia dla twórców teatru Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu ogłosił trzeci Konkurs na Projekt Teatralny Modelatornia. Ma on służyć poszukiwaniom nowego języka scenicznego i formy. ... » więcej 2018-10-18, godz. 16:40 Aquiles Priester Band ćwiczy w Radiu Opole. Przed nimi 3 koncerty W Studium M im. SBB w Radiu Opole trwają próby Aquiles Priester Band. Grupa gości w Polsce w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu 'Drum Fest'. Wystąpi w piąt ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:00 Powódź i wspomnienia opolan. Premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego Spektakl 'Moją ulicą płynie rzeka' Elżbiety Depty i Adriana Szafrańskiego zobaczą widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego. Przedstawienie opowiada o powodzi t ... » więcej 2018-10-18, godz. 07:15 Rusza 27. Międzynarodowy Festiwal Drum Fest. "Tu rodzą się i występują gwiazdy" Koncert zespołu 'P.A.R.K.' Jerzego Piotrowskiego - perkusisty legendarnego zespołu SBB - zainauguruje 27. Międzynarodowy Festiwal Drum Fest. Rozpocznie się dz ... » więcej 2018-10-17, godz. 20:44 Na początek filmy. W Opolu rozpoczął się Festiwal Gór Pokazami trzech filmów zainaugurowano 7. edycję Opolskiego Festiwalu Gór. Na ekranie można było oglądać dokumenty o tragarzach działających w Wysokich Tatrach ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:58 Tegoroczny Najazd Poetów rozpoczęty Międzynarodowe Forum Literackie i XXIX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu otwarte spotkaniem literackim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w O ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:55 Husaria, jako duma polskiego oręża. W piastowskim zamku poznasz wiekowe militaria W najbliższy weekend w Muzeum Piastów Śląskich zostanie zaprezentowana nowa wystawa. Dzięki zbiorom z prywatnej kolekcji, brzeżanie oraz turyści będą mogli zo ... » więcej 2018-10-17, godz. 13:00 W Opolu będzie kręcony film fabularny. Historia wysadzenia auli WSP Początek filmu będzie nawiązaniem do historii wysadzenia auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu w 1971 roku. Autorzy filmu poszukują statystów do filmu zat ... » więcej 2018-10-17, godz. 06:45 Ilona Wiśniewska o książce "Lud. Z grenlandzkiej wyspy". Spotkanie w WBP O książce 'Lud. Z grenlandzkiej wyspy' opowiadała w stolicy regionu Ilona Wiśniewska. Reportażystka i fotograf pochodzi z Prószkowa koło Opola. Za kołem podbi ... » więcej 2018-10-16, godz. 20:00 Dzień Ukraiński w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Warsztaty plastyczne i koncert muzyki ludowej - to propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na Dzień Ukraiński. Opolanie wykonali własnoręcznie amul ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »