Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-04, 21:00 Autor: Joanna Matlak

Rusza przetarg na remont Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Tak ma wyglądać teatr po modernizacji. Wizualizacje [UMWO Opole]
Tak ma wyglądać teatr po modernizacji. Wizualizacje [UMWO Opole]
- Inwestycja dotycząca remontu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu nie jest zagrożona – przekonuje wicemarszałek województwa Stanisław Rakoczy, odpowiedzialny za kulturę. Właśnie rusza pierwszy przetarg na modernizację obiektu.
Przypomnijmy: całkowity koszt tego projektu to 20,5 mln złotych. Ponad 14 mln złotych dofinansowania pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Władze województwa liczą się jednak z tym, że oferty składane przez wykonawców mogą znacznie przekroczyć zaplanowany budżet.

- Rozmawialiśmy o tym i my nie mamy wyjścia, nie możemy zrezygnować z pieniędzy, które udało nam się pozyskać z zewnątrz. Jak będzie trzeba dołożyć, to na pewno pieniądze w budżecie się znajdą, więc remont teatru jest zupełnie nie zagrożony -
mówi Rakoczy.

Przypomnijmy, że pierwsze prace w teatrze miały się rozpocząć już w czerwcu tego roku. Plan zakłada przebudowę głównej fasady obiektu, wejścia, likwidację fos i budowę tarasów. Przebudowany zostanie także system wentylacji i klimatyzacji.

Jak dotąd, zmienia się jedynie otoczenie budynku, czyli plac Teatralny. Tę inwestycję z kolei prowadzi miasto.
Stanisław Rakoczy

Kultura i rozrywka

2018-12-18, godz. 17:44 Konkurs na filmik zapraszający do Polski rozstrzygnięty Konkurs na filmik zapraszający w języku angielskim do odwiedzenia naszego kraju został rozstrzygnięty. Konkurs w setną rocznicę odzyskania niepodległości prze ... » więcej 2018-12-18, godz. 16:12 Jubileusz szkoły z międzypokoleniowymi tradycjami edukacji muzycznej 70-lecie powstania świętuje Państwowa Szkoła Muzyczna w Prudniku. To jedyna taka placówka oświatowa w tym powiecie. Tegorocznym jej sukcesem jest przeprowadzo ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:33 Akademia Tańca RAMADA wygrywa w Elblągu Podczas VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej w Elblągu opolskie tancerki z RAMADY wygrywają w różnych kategoriach. » więcej 2018-12-18, godz. 10:30 Spotkanie z podróżnikiem w bibliotece. "Lubię poznawać nowych ludzi" Czytelnicy spotkali się z opolskim podróżnikiem Mirosławem Gercem. Od 7 lat zajmuje się sztuką przetrwania i turystyką eksploracyjną. » więcej 2018-12-18, godz. 08:00 Opolanie lubią malować bombki. Modne są wielokolorowe ozdoby Warsztaty ozdabianie bombek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. » więcej 2018-12-17, godz. 18:15 Szkolny chór nagrał powiatową piosenkę świąteczną Chór „Red Voices” z II Liceum Ogólnokształcącego nagrał dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego świąteczną piosenkę. Teledysk można zobaczyć w internecie. Zdję ... » więcej 2018-12-17, godz. 14:35 Mała Akademia Piosenki na góralską nutę. Gościem był Stanisław Karpiel-Bułecka Góralskie kolędy śpiewały dzieci w ramach Małej Akademii Piosenki w Opolu. Gośćmi spotkania byli Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin. Artyści rozm ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:00 Barokowo i z pazurem. Przed nami wyjątkowy koncert kameralny w filharmonii Koncerty kameralne, to jedna z nowości w tegorocznym sezonie artystycznym Filharmonii Opolskiej. Najbliższy taki koncert, zatytułowany 'Vivaldissimo', zaplano ... » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Teatr Dorosłych z Praszki jeszcze raz zaprezentuje "Kluczyk". Celem zbiórka pieniędzy na leczenie Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki włącza się w akcję 'Pomoc Witkowi' i zaprasza na jutrzejszy (17.12) spektakl, pt. 'Kluczyk'. » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Rodzinne spotkanie z Mozartem i... Nutką! Filharmonia bawi i uczy [ZDJĘCIA] Słuchanie muzyki, zagadki, ciekawostki muzyczne i nauka piosenki, a wszystko wsparte oprawą graficzną. W taki sposób Filharmonia Opolska bawiła i uczyła najmł ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »