Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-01, 05:25 Autor: Mariusz Majeran

Ekstragranie na koncercie Radia Opole "Dobre granie ekstra" w filharmonii [FILM, ZDJĘCIA]

Koncert "Dobre Granie Ekstra"
W sali koncertowej Filharmonii Opolskiej zaśpiewały piosenkarki, które prowadzą od poniedziałku do piątku od godziny 18:00 program Radia Opole "Dobre granie ekstra".
Reprezentują różne gatunki muzyczne i różne temperamenty. Praca przed mikrofonem w radiu była dla nich nowością, ale na scenie czują się jak u siebie.

- Prowadzenie programu w Radiu Opole to było wyzwanie - podkreśla Basia Beuth. - Prawdę mówiąc, dla mnie jest łatwiejsza sytuacja na scenie niż w studiu radiowym. To właśnie w studiu radiowym miałam w tym roku większe wyzwania. Scena jest już dla mnie środowiskiem znanym i lubianym. Czuję się odrobinę dzieckiem szczęścia, że miałam okazję brać udział w tak fantastycznym wydarzeniu.

- Lubie pracować z mikrofonem, więc i koncert, i radio dają mi dużo satysfakcji - podkreśla Natalia Kryjom, która wystąpiła ze swoim zespołem Ravel. - Bardzo dużo pozytywnej energii i bardzo fajnych emocji związanych z tym, że mogę zaprezentować muzykę, która gdzieś tam gra w mojej dyszy, która mnie inspiruje. Podzielić się ze słuchaczami swoim gustem. Każdą scenę, czy to jest opolski amfiteatr, czy dzisiaj opolska filharmonia traktujemy z takim namaszczeniem można powiedzieć, bo najważniejsi są ludzie, którzy przychodzą.

- Pięć kobiet na wspólnej scenie to musiało być mocne - dodaje Magdalena MEG Krzemień. - To jest taki koncert sił. I myślę, że to nawet nie chodzi o żadną rywalizację, której na pewno tutaj na koncercie nie ma, bo każdy ma przyjazne nastawienie do tego. Tylko o pokazanie swojej indywidualnej twórczości, którą każda z nas tworzy, co jest bardzo fajne. I myślę, że ciekawe dla publiki i no i dla słuchaczy. Daje mi dużą satysfakcję prowadzenie programu. Cieszy mnie to, że chcą słuchać, że cieszą się z tych audycji, które prowadzę. Miłe jest to bardzo.

Na scenie Filharmonii Opolskiej zaśpiewały także Kamila Dauksz i Sabina SAGO. Koncert prowadzili dziennikarza, którzy na co dzień prowadzą audycję "Dobre granie" Kacper Śnigórski i Tomasz Wojtyłko. Koncert był transmitowany na naszej antenie.
Basia Beuth
Natalia Kryjom
Magdalena MEG Krzemień

Kultura i rozrywka

2019-12-12, godz. 08:00 Połączone chóry wykonają dzieła Moniuszki w Filharmonii Opolskiej 'Koncert połączonych chórów' zabrzmi w czwartkowy (12.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. Na scenie, obok orkiestry i chóru filharmonii pod dyrekcją Przemysława… » więcej 2019-12-12, godz. 06:45 Chór MEDICANTO muzycznie wprowadził słuchaczy w świąteczny nastrój [ZDJĘCIA] Muzyczne wprowadzenie w przedświąteczny klimat zaproponował mieszkańcom Opola chór MEDICANTO. Zespół pod dyrekcją Elżbiety Willim wystąpił w środowy (11.12) wieczór… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Kotyś Device powrócił do Studia M im. SBB Radia Opole, by zagrać koncert z okazji 10-lecia zespołu [FILM, ZDJĘCIA] Podczas muzycznego spotkania zgromadzona w naszej rozgłośni publiczność mogła wysłuchać utworów czerpiących z wielokulturowości Śląska, nawiązujących do znanych… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Z cyklu "Spotkania Muzealne" o pracach konserwatorskich na cmentarzu w Łambinowicach Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza na wydarzenie z cyklu: 'Spotkania Muzealne'. O zabiegach konserwacyjnych na Starym Cmentarzu Jenieckim opowie Mariusz… » więcej 2019-12-11, godz. 15:30 Młodzież z Opola zorganizowała koncert charytatywny. Pieniądze sfinansują turnus rehabilitacyjny dla Adriana Młodzież znów zmobilizowała się w słusznym celu. Za nami XIV Koncert Charytatywny 'Otwarte Serce' w Opolu. Wystąpiła orkiestra, zespoły, soliści oraz mażoretki… » więcej 2019-12-11, godz. 14:00 Pop Marlej po raz kolejny rozgrzeje publiczność w Studiu M im.SBB Radia Opole Ostatni raz w naszej rozgłośni gościli ponad dwa lata temu. Czwartkowy koncert (12.10) będzie wyjątkowy, bo uczci 10-lecie powstania zespołu. Pop Marlej tworzą… » więcej 2019-12-11, godz. 13:00 Zabytki WBP po konserwacji można oglądać na wystawie 'Zbiory zabytkowe po konserwacji' - taką wystawę otwarto w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. To pokłosie trwającej 2 lata konserwacji ponad 150 obiektów… » więcej 2019-12-11, godz. 10:00 Licytacja prac studentów Wydziału Sztuki ma wspomóc schronisko dla zwierząt 'Charytatywny kiermasz sztuki' zorganizował Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu. W pałacyku przy ul… » więcej 2019-12-11, godz. 08:00 Pejzaże przedstawiające cztery pory roku pojawiły się w Galerii Zamostek „Paleta barw”- to tytuł najnowszej wystawy, która prezentowana jest Galerii MBP Zamostek w Opolu. Helga Maria Radochońska przygotowała blisko 30 pejzaży, a ich… » więcej 2019-12-10, godz. 21:00 Kotyś Device to kolejny zespół, który wystąpi w Studiu M im. SBB Radia Opole Kotyś Device tym samym otworzy jubileusz 10-lecia istnienia grupy. Tworzone przez nich utwory czerpią z wielokulturowości Śląska, które nawiązują do znanych lokalnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »