Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-01, 05:25 Autor: Mariusz Majeran

Ekstragranie na koncercie Radia Opole "Dobre granie ekstra" w filharmonii [FILM, ZDJĘCIA]

Koncert "Dobre Granie Ekstra"
W sali koncertowej Filharmonii Opolskiej zaśpiewały piosenkarki, które prowadzą od poniedziałku do piątku od godziny 18:00 program Radia Opole "Dobre granie ekstra".
Reprezentują różne gatunki muzyczne i różne temperamenty. Praca przed mikrofonem w radiu była dla nich nowością, ale na scenie czują się jak u siebie.

- Prowadzenie programu w Radiu Opole to było wyzwanie - podkreśla Basia Beuth. - Prawdę mówiąc, dla mnie jest łatwiejsza sytuacja na scenie niż w studiu radiowym. To właśnie w studiu radiowym miałam w tym roku większe wyzwania. Scena jest już dla mnie środowiskiem znanym i lubianym. Czuję się odrobinę dzieckiem szczęścia, że miałam okazję brać udział w tak fantastycznym wydarzeniu.

- Lubie pracować z mikrofonem, więc i koncert, i radio dają mi dużo satysfakcji - podkreśla Natalia Kryjom, która wystąpiła ze swoim zespołem Ravel. - Bardzo dużo pozytywnej energii i bardzo fajnych emocji związanych z tym, że mogę zaprezentować muzykę, która gdzieś tam gra w mojej dyszy, która mnie inspiruje. Podzielić się ze słuchaczami swoim gustem. Każdą scenę, czy to jest opolski amfiteatr, czy dzisiaj opolska filharmonia traktujemy z takim namaszczeniem można powiedzieć, bo najważniejsi są ludzie, którzy przychodzą.

- Pięć kobiet na wspólnej scenie to musiało być mocne - dodaje Magdalena MEG Krzemień. - To jest taki koncert sił. I myślę, że to nawet nie chodzi o żadną rywalizację, której na pewno tutaj na koncercie nie ma, bo każdy ma przyjazne nastawienie do tego. Tylko o pokazanie swojej indywidualnej twórczości, którą każda z nas tworzy, co jest bardzo fajne. I myślę, że ciekawe dla publiki i no i dla słuchaczy. Daje mi dużą satysfakcję prowadzenie programu. Cieszy mnie to, że chcą słuchać, że cieszą się z tych audycji, które prowadzę. Miłe jest to bardzo.

Na scenie Filharmonii Opolskiej zaśpiewały także Kamila Dauksz i Sabina SAGO. Koncert prowadzili dziennikarza, którzy na co dzień prowadzą audycję "Dobre granie" Kacper Śnigórski i Tomasz Wojtyłko. Koncert był transmitowany na naszej antenie.
Basia Beuth
Natalia Kryjom
Magdalena MEG Krzemień

Kultura i rozrywka

2023-01-26, godz. 18:30 Koncert "Serce za serce" na scenie w Radiu Rzeszów i do pooglądania na stronie Radia Opole 'Serce za serce' - tym koncertem Audytorium 17 i Caritas rozpoczynają ogólnopolską zbiórkę darów rzeczowych dla Ukrainy oraz środków pieniężnych na zakup… » więcej 2023-01-26, godz. 15:44 Uczta dla miłośników muzyki akordeonowej w Głubczycach Dwie renomowane orkiestry akordeonowe wystąpią dziś (26.01) na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach. Popularne pozycje światowej muzyki na tym… » więcej 2023-01-26, godz. 10:00 "Wystawka" w Galerii Aneks w Opolu Zmiana ekspozycji w Galerii Aneks GSW w Opolu. Swoje prace zaprezentuje w oszklonej przestrzeni Zuzanna Piętkowska. Tytuł wystawy to 'Wystawka'. » więcej 2023-01-25, godz. 20:00 Kresowiacy spotkali się w Głubczycach. Gościem prof. Stanisław Sławomir Nicieja W Głubczycach odbyło się dzisiaj (25.01) noworoczne spotkanie środowisk kresowych. Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Stanisław Sławomir Nicieja… » więcej 2023-01-25, godz. 17:00 Wystawa fotografii otworkowej w MBP w Opolu Prace stworzone w ramach Brzeskiego Festiwalu Fotografii można oglądać w Opolu. Na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest ponad 30 zdjęć. Są to… » więcej 2023-01-25, godz. 14:04 "Odcienie romantyzmu" w Filharmonii Opolskiej Po serii koncertów noworocznych powracają do programu Filharmonii Opolskiej koncerty symfoniczne. Pierwszy z nich nosi tytuł 'Odcienie romantyzmu' i zaprezentuje… » więcej 2023-01-25, godz. 13:30 54 koła zainteresowań i 600 uczestników. Bilans roczny Centrum Kultury w Kluczborku Podsumowanie ubiegłego roku opublikowało Centrum Kultury w Kluczborku. Udało się zorganizować 36 imprez oraz współorganizować 16 przedsięwzięć. » więcej 2023-01-25, godz. 10:00 W Głogówku myślą już o Dniach Gminy. Wystąpią „Łobuzy” i Dawid Kwiatkowski Zapadły decyzje dotyczące terminu i wydarzeń artystycznych Dni Gminy Głogówek. To największa impreza plenerowa w tym mieście. Odbędzie się 17 i 18 czerwca… » więcej 2023-01-24, godz. 20:15 Oszczędzanie, ale stabilna sytuacja. Kondycja domów kultury w Kluczborku i Gorzowie Śląskim 1,6 miliona złotych dla Centrum Kultury w Kluczborku i ponad 1,2 miliona złotych dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzowie Śląskim. To tegoroczne budżety… » więcej 2023-01-24, godz. 17:00 Nie poddają się kryzysowi. Ambitne plany MOK-u w Kędzierzynie-Koźlu Kilka interesujących wydarzeń zaplanowano w najbliższym czasie w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Mimo, że znacznie większą część budżetu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »