Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-01, 05:25 Autor: Mariusz Majeran

Ekstragranie na koncercie Radia Opole "Dobre granie ekstra" w filharmonii [FILM, ZDJĘCIA]

Koncert "Dobre Granie Ekstra"
W sali koncertowej Filharmonii Opolskiej zaśpiewały piosenkarki, które prowadzą od poniedziałku do piątku od godziny 18:00 program Radia Opole "Dobre granie ekstra".
Reprezentują różne gatunki muzyczne i różne temperamenty. Praca przed mikrofonem w radiu była dla nich nowością, ale na scenie czują się jak u siebie.

- Prowadzenie programu w Radiu Opole to było wyzwanie - podkreśla Basia Beuth. - Prawdę mówiąc, dla mnie jest łatwiejsza sytuacja na scenie niż w studiu radiowym. To właśnie w studiu radiowym miałam w tym roku większe wyzwania. Scena jest już dla mnie środowiskiem znanym i lubianym. Czuję się odrobinę dzieckiem szczęścia, że miałam okazję brać udział w tak fantastycznym wydarzeniu.

- Lubie pracować z mikrofonem, więc i koncert, i radio dają mi dużo satysfakcji - podkreśla Natalia Kryjom, która wystąpiła ze swoim zespołem Ravel. - Bardzo dużo pozytywnej energii i bardzo fajnych emocji związanych z tym, że mogę zaprezentować muzykę, która gdzieś tam gra w mojej dyszy, która mnie inspiruje. Podzielić się ze słuchaczami swoim gustem. Każdą scenę, czy to jest opolski amfiteatr, czy dzisiaj opolska filharmonia traktujemy z takim namaszczeniem można powiedzieć, bo najważniejsi są ludzie, którzy przychodzą.

- Pięć kobiet na wspólnej scenie to musiało być mocne - dodaje Magdalena MEG Krzemień. - To jest taki koncert sił. I myślę, że to nawet nie chodzi o żadną rywalizację, której na pewno tutaj na koncercie nie ma, bo każdy ma przyjazne nastawienie do tego. Tylko o pokazanie swojej indywidualnej twórczości, którą każda z nas tworzy, co jest bardzo fajne. I myślę, że ciekawe dla publiki i no i dla słuchaczy. Daje mi dużą satysfakcję prowadzenie programu. Cieszy mnie to, że chcą słuchać, że cieszą się z tych audycji, które prowadzę. Miłe jest to bardzo.

Na scenie Filharmonii Opolskiej zaśpiewały także Kamila Dauksz i Sabina SAGO. Koncert prowadzili dziennikarza, którzy na co dzień prowadzą audycję "Dobre granie" Kacper Śnigórski i Tomasz Wojtyłko. Koncert był transmitowany na naszej antenie.
Basia Beuth
Natalia Kryjom
Magdalena MEG Krzemień

Kultura i rozrywka

2019-03-22, godz. 14:12 Blues zagości w Filharmonii Opolskiej W ramach cyklu 'Blues jest w FO.rmie' w sali klubowej wystąpi w sobotę (23.03) Jan Gałach Band. » więcej 2019-03-22, godz. 11:21 MBP w Opolu zaprasza na spotkanie "Sowa - kontrowersyjna i nietypowa" Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu i Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze organizują spotkanie edukacyjne poświęcone sowie. » więcej 2019-03-22, godz. 10:49 Opolski Projektor Animacji Kulturalnych obchodzi 10 lat Z okazji swojego dziesięciolecia OPAK zaprasza na urodzinową potańcówkę w Miejscu X. Historia OPAK-u rozpoczęła się od organizacji projektu Ulica Kultury, któ ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:00 Recital i wystawa w ramach przybliżania kultury francuskiej Biblioteka Obcojęzyczna po raz kolejny zorganizowała Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich. Były warsztaty dla dzieci, a w czwartek otwarto wyst ... » więcej 2019-03-22, godz. 07:08 29. Zimowa Giełda Piosenki w Opolu za nami. W tym roku patronem był Czesław Niemen Główna nagroda Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu powędrowała do zespołu Para z Warszawy. W tym roku na scenie Studenckiego Centrum Kultury zaprezentowało się w ... » więcej 2019-03-21, godz. 22:00 Poetyckie spotkanie z Teodozją Świderską Opolska poetka Teodozja Świderska spotkała się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Poetka przedstawiła czytelnikom swój zbiór poezji ... » więcej 2019-03-21, godz. 22:00 Mieszanka jazzu, popu, soulu i akustycznego rocka zabrzmiała w legendarnym Studiu M Zespół Lili PooPoo, niegdyś znany jako BoW, zagrał w końcu dla opolskiej publiczności. Od kilku lat pojawiają się na scenach całego świata, ale na Opolszczyźn ... » więcej 2019-03-21, godz. 19:34 W Paczkowie nie brakuje poetów. W miejscowej bibliotece zaprezentują swoje dzieła Paczkowska biblioteka zaprasza na obchody Światowego Dnia Poezji. Już jutro (22.03) odbędzie się tam koncert poezji śpiewanej połączony z prezentacją twórczoś ... » więcej 2019-03-21, godz. 17:48 O kulinarnych zwyczajach Węgrów rozmawiano w MBP w Opolu Wykład 'Leczo językowe' był drugim punktem obchodów dnia przyjaźni polsko-węgierskiej. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu można było nie tylko posłucha ... » więcej 2019-03-21, godz. 15:24 29. OFTL: Znamy program tegorocznego festiwalu lalkowego XXIX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek w Opolu rozpocznie się 4 maja i potrwa do 10 maja. Spektakle konkursowe zobaczymy na małej i dużej scenie Opolskich L ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »