Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-28, 15:56 Autor: Mariusz Chałupnik

Kluczborska biblioteka uczy dzieci i młodzież jak z niej korzystać. Oferta placówki ma pomóc w rozwoju uczniów

W bibliotece w Kluczborku prowadzone są lekcje biblioteczne i tematyczne [fot. Mariusz Chałupnik]
W bibliotece w Kluczborku prowadzone są lekcje biblioteczne i tematyczne [fot. Mariusz Chałupnik]
Lekcje biblioteczne i tematyczne. To oferta Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczborku skierowana do uczniów, liczących na postępy w nauce.
W ramach lekcji bibliotecznych placówka prowadzi takie zajęcia jak - wirtualne katalogi, bezpieczny internet i cyberprzemoc, czy biblioteka źródłem wiedzy o regionie.

- Aby umiejętnie korzystali z naszych zasobów i dzięki nim się rozwijali, to chcemy dzieciom i młodzieży dać odpowiednie narzędzia - przekonuje Maria Filecka, dyrektor kluczborskiej biblioteki. - Żeby korzystać ze zbiorów biblioteki, to trzeba dobrze ją znać, trzeba znać katalogi. Bezpieczny internet, to wiadomo, że uczniowie nie zawsze bezpiecznie go używają. Podobnie jest z cyberprzemocą, która staje się coraz częstszym zjawiskiem. Chcemy ich przed tym ochronić.

Z kolei lekcje tematyczne przeznaczone są dla najmłodszych uczniów, którzy mogą zapoznać się z legendami o Kluczborku, czy z tradycjami i obrzędami świątecznymi.

- Te zajęcia staramy się urozmaicać, aby były dla dzieci jak najbardziej interesujące - mówi Filecka. - Oprócz zajęć słownych, to dzieci mają zajęcia praktyczne, warsztatowe. Na przykład "Czarna książka kolorów". To opowieść o chłopcu, który był niewidomy. Na zajęciach pokazujemy, jak osoba niewidoma może rozpoznawać kolory.

W zeszłym roku w zajęciach wzięło udział ponad 1,5 tys. uczniów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie kluczborskiej biblioteki.
Maria Filecka
Maria Filecka

Kultura i rozrywka

2020-11-24, godz. 20:00 Opolski Tydzień Filmu Niemieckiego w wersji on-line Do 29 listopada możemy uczestniczyć w przeglądzie filmów niemieckich. Tym razem na platformie mojekino.pl dostępnych jest 9 filmów, do których kody działają… » więcej 2020-11-24, godz. 19:00 Biała: zainwestowali w sprzęt estradowy, zorganizują więcej kulturalnych imprez plenerowych Nowoczesną, mobilną scenę z nagłośnieniem zakupiła gminna placówka kulturalna w Białej. Dzięki temu znacznie zaoszczędzi organizując imprezy plenerowe… » więcej 2020-11-24, godz. 16:00 Można zamówić książki w opolskiej bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu postanowiła pomóc miłośnikom literatury. Mimo, iż placówka jest zamknięta dla czytelników to można zamówić zdalnie… » więcej 2020-11-24, godz. 14:00 Duet GOCH. wystąpi w Studiu M Radia Opole. Koncert na naszej antenie Kolejny koncert z legendarnego Studia M imienia SBB słuchacze usłyszą na głównej antenie Radia Opole. W najbliższy piątek (27.11) w naszym studiu zagra… » więcej 2020-11-24, godz. 12:53 Nie żyje opolski poeta i prozaik Władysław Żołnowski Władysław Żołnowski urodził się 3 września 1932 roku w Rohaczynie na kresach II Rzeczypospolitej. Po wojnie osiadł w Namysłowie. Pracował jako nauczyciel… » więcej 2020-11-24, godz. 08:38 Obraz współczesnego świata - spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Wojciech Jagielski - znany reporter, dziennikarz oraz korespondent wojenny był gościem spotkania online w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-11-23, godz. 15:00 Nokta Festival i debata o nowych mediach Nokta Festival i Wyższa Szkoła Bankowa przygotowują debatę zatytułowaną 'Nowe media, czy nowe technologie'. Ze względu na obostrzenia epidemiczne spotkanie… » więcej 2020-11-21, godz. 08:00 "Węgrzy narzekają na wszystko, ale zachwycają mnie kulturą osobistą". Za nami event (O)polsko-węgierski W czym Węgrzy są bliscy Polakom, a w czym się od nas różnią? Na to pytanie starano się odpowiedzieć podczas internetowego spotkania organizowanego przez… » więcej 2020-11-20, godz. 20:00 Opolski spektakl "Wielkie mi Coś" nagrodzony 26. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej okazał się szczęśliwy dla Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Marta Guśniowska… » więcej 2020-11-20, godz. 17:26 Justyna Suchecka o wyjątkowych młodych ludziach - spotkanie online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Justyna Suchecka, pisarka oraz dziennikarka gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Okazją do spotkania była promocja książki 'Young power! 30… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***