Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-16, 10:55 Autor: Witold Wośtak

Fani Harry'ego Pottera czarują na zamku w Mosznej. "On do złudzenia przypomina Hogwart"

Szkoła Czarodziejów na zamku w Mosznej [fot. Witold Wośtak]
Szkoła Czarodziejów na zamku w Mosznej [fot. Witold Wośtak]
Różdżki, szaty, zaklęcia i eliksiry - na zamku w Mosznej trwają kolonie, pt. "Szkoła Czarodziejów". Dzieci oraz nastolatkowie spędzają czas w sposób bardzo zbliżony do świata przedstawionego w serii książek o Harrym Potterze.
Uczestnicy są podzieleni na cztery domy i każdego dnia biorą udział w grach, zabawach i lekcjach. - Uczymy umiejętności magicznych, które mogą przydać się na co dzień - mówi Donata Bułatek-Wypiór, kierownik kolonii. Przykładem jest zielarstwo.

- Chociażby parzenie ziół oraz informacje, do czego służy dany napar lub nalewka. Robimy kompozycje zapachowe oraz bukiety z ziółek odpowiednio zmacerowanych i zawiezionych w prezencie do domu. Swego czasu robiliśmy mydła, a oprócz tego dzieci zbierają zioła dostępne w parku i robią zielniki.

Julia Iskra, wychowawca kolonijny, dodaje, że zamek w Mosznej do złudzenia przypomina Hogwart, czyli szkołę czarodziejów z książki.

- Bardzo dbamy o odpowiedni klimat na każdych zajęciach. W salach ustawiamy atrybuty i artefakty magiczne. Dbamy także o światło i muzykę, żeby to nie były suche zajęcia teoretyczne. Chodzi o to, aby dzieci przychodzące na lekcje od razu poczuły ten magiczny świat.

15-letnia Joanna i 13-letnia Natalia czekają zwłaszcza na niektóre zajęcia.

- Najbardziej czekam na zajęcia z astrologii i szyfrowania, ponieważ z gwiazd można wyczytać i dowiedzieć się wielu rzeczy o przyszłości oraz cechach - mówi Joanna.

- Najbardziej czekam na quidditch, ponieważ to jest mój ulubiony sport. Wolę tę grę od sportów mugolskich. Chciałabym łapać znicz, bo według mnie, to jest najciekawsza rola w całej grze - ocenia Natalia.

Więcej o magicznych koloniach można będzie usłyszeć w Reporterskim tu i teraz po 14:00.
Donata Bułatek-Wypiór
Julia Iskra
Joanna i Natalia

Kultura i rozrywka

2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej 2019-01-16, godz. 07:55 Opolanie wspominali poetę Andrzeja Pałosza Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie dr Beatę Świerczewską, autorkę książki „O życiu i twórczości Andrzeja Pałosza. Zarys monograficzny”. » więcej 2019-01-15, godz. 20:36 Dzień Judaizmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Nie wszystkie prawa, które są wprowadzone w Europie sprzyjają mniejszości żydowskiej - zauważa rabin David Basok, który od 2016 roku stoi na czele Wyznaniow ... » więcej 2019-01-15, godz. 17:00 W Skarbimierzu - "Po drugiej stronie" Działające przy Gminnej Bibliotece w Skarbimierzu grupy teatralne przygotowały przedstawienie zatytułowane 'Po drugiej stronie'. » więcej 2019-01-15, godz. 12:00 Znamy finalistów "Klasyki Żywej". Spektakle zobaczymy w ramach 44. OKT Siedem spektakli z całej Polski uznano za finalistów Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej 'Klasyka Żywa'. W kwietniu zobaczymy je podcza ... » więcej 2019-01-14, godz. 17:48 Museum Selfie Day na Opolszczyźnie Zrób sobie selfie z dziełem sztuki lub muzealnym eksponatem! Do udziału w tej akcji zaprasza Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Środa (16.01) to dzień, kiedy w ... » więcej 2019-01-14, godz. 13:54 Morze, piasek i fotografia otworkowa Sławoja Dubiela 'Może morze' - to tytuł wystawy opolskiego fotografa Sławoja Dubiela. Prace wykonane przy użyciu kamery otworkowej będzie można oglądać w Fotogalerii Miejskie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »