Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-13, 18:30 Autor: Mariusz Majeran

Tydzień do legendarnej Kropki w Głuchołazach

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" (fot. Marcin Gmurek)
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" (fot. Marcin Gmurek)
W przyszły piątek (20.07) rusza w Głuchołazach 12. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka.
Trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia gości z całej Polski, zarówno wykonawców, jak i uczestników festiwalu.

- Oficjalnie ruszamy w piątek, ale od lat festiwal zaczyna się nieoficjalnie wcześniej, przed hotelem Sudety - podkreśla Paweł Szymkowicz, dyrektor Kropki.

- Zaczynamy w czwartek, tak zwaną Off Sceną, na której występują przede wszystkim ci wykonawcy, których będziemy mogli usłyszeć w części konkursowej festiwalu, tak zwanym PUCHU czyli Przeglądzie Utworów z Charakterem.

Wszystkie pozostałe koncerty festiwalowe odbywają się w Muszli Leśnej, czyli amfiteatrze położonym w Parku Zdrojowym w Głuchołazach.

- Amfiteatr stwarza niezwykłą atmosferę, o którą dbamy co roku, zwłaszcza o profesjonalne nagłośnienie - dodaje dyrektor. - Wiem, że zarówno zespoły, jak i publiczność chwalą sobie nagłośnienie, gdzie wszystko wyraźnie, dobrze słychać, w jakimkolwiek punkcie tego amfiteatru by się nie było. Tutaj taka ciekawostka. Trzeci dzień jest dniem czeskim i chyba nikt tak nie dziękuje akustykom, jak właśnie Czesi, którzy tutaj, z własnego doświadczenia wiem, na podobnych festiwalach, aż takiej wagi do nagłośnienia nie przywiązują.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Radio Opole jako patron medialny już w czwartek w DAB+ będzie transmitowało koncert Off Sceny od godziny 17.00. Przez cały weekend będziemy nadawali swoje programy z Kropki.
Paweł Szymkowicz
Paweł Szymkowicz

Kultura i rozrywka

2018-07-19, godz. 21:48 W Głuchołazach rozbrzmiewają dźwięki piosenki poetyckiej. Za nami pierwszy "KROPKOWY" koncert Rozpoczął się XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka. Na tarasie przy głuchołaskim Hoteliku Sudety dziś (19.07) występowali pierwsi artyści, ... » więcej 2018-07-19, godz. 18:23 Warsztaty genealogiczne "Podróż do krainy przodków" Domowe pamiątki i dokumenty, archiwa czy internetowe bazy danych - to wszystko może być pomocne przy tworzeniu drzewa genealogicznego naszej rodziny. - Najpie ... » więcej 2018-07-19, godz. 11:10 "Kropkowi" wolontariusze mają pełne ręce roboty. Rusza XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Przyjechali z czterech stron Polski, żeby pomóc w przygotowaniach do XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka. Ponad 30 wolontariuszy zjech ... » więcej 2018-07-19, godz. 06:30 "Wiwern" szuka nowych członków. Zbiera też na festiwal Słowian i Wikingów Grupa Rekonstrukcji Historycznych 'Wiwern' z Opola ogłosiła nabór dla nowych członków. Organizacja odtwarza kulturę średniowiecznej Europy. Rekonstruuje stroj ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:00 "Tarantino" w Opolu. Julia Marcell na Letniej Scenie NCPP Julia Marcell wystąpi w piątek (20.07) na Letniej Scenie NCPP w Opolu. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów ma na swoim koncie 4 albumy. Wykonuje piosen ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:15 Wiolonczeliści z Europy ponownie zjechali się do Nysy. Ruszają koncerty MAW 2018 Wiolonczeliści z całej Europy przyjechali do Nysy by doskonalić swoje umiejętności. Intensywnym warsztatom muzycznym, które trwają od wczoraj (17.07) będzie t ... » więcej 2018-07-18, godz. 12:30 KROPKA w Głuchołazach. Piosenka turystyczna zabrzmi w Górach Opawskich. Radio Opole będzie na miejscu Bez Idola, Wołosatki, Antoni Muracki czy Grupa Bohema - to tylko część artystów, których usłyszymy podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystyczne ... » więcej 2018-07-16, godz. 20:26 Malowana historia i dziedzictwo przodków rubieży dawnej Rzeczpospolitej Obrazy rubieży dawnej Rzeczpospolitej oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Chocim, czy Kamieniec Podolski to tylko niektóre z krajobrazów, ... » więcej 2018-07-16, godz. 17:15 Opolanie odkrywali tajemnice Oleskiej Róży Mieszkańcy Opola poznali historię oleskiego kościoła św. Anny - perły architektury drewnianej, która obchodzi w tym roku 500-lecie konsekracji. 'W okręgu oles ... » więcej 2018-07-16, godz. 14:54 Artur Wasążnik debiutuje powieścią "Przemienienie. Zakładnik obietnicy" Ukazała się debiutancka powieść Artura Wasążnika pt. 'Przemienienie. Zakładnik Obietnicy'. Opowiada o zakulisowej walce o władze, spiskach, intrygach i rywali ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »