Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-13, 18:30 Autor: Mariusz Majeran

Tydzień do legendarnej Kropki w Głuchołazach

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" (fot. Marcin Gmurek)
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" (fot. Marcin Gmurek)
W przyszły piątek (20.07) rusza w Głuchołazach 12. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka.
Trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia gości z całej Polski, zarówno wykonawców, jak i uczestników festiwalu.

- Oficjalnie ruszamy w piątek, ale od lat festiwal zaczyna się nieoficjalnie wcześniej, przed hotelem Sudety - podkreśla Paweł Szymkowicz, dyrektor Kropki.

- Zaczynamy w czwartek, tak zwaną Off Sceną, na której występują przede wszystkim ci wykonawcy, których będziemy mogli usłyszeć w części konkursowej festiwalu, tak zwanym PUCHU czyli Przeglądzie Utworów z Charakterem.

Wszystkie pozostałe koncerty festiwalowe odbywają się w Muszli Leśnej, czyli amfiteatrze położonym w Parku Zdrojowym w Głuchołazach.

- Amfiteatr stwarza niezwykłą atmosferę, o którą dbamy co roku, zwłaszcza o profesjonalne nagłośnienie - dodaje dyrektor. - Wiem, że zarówno zespoły, jak i publiczność chwalą sobie nagłośnienie, gdzie wszystko wyraźnie, dobrze słychać, w jakimkolwiek punkcie tego amfiteatru by się nie było. Tutaj taka ciekawostka. Trzeci dzień jest dniem czeskim i chyba nikt tak nie dziękuje akustykom, jak właśnie Czesi, którzy tutaj, z własnego doświadczenia wiem, na podobnych festiwalach, aż takiej wagi do nagłośnienia nie przywiązują.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Radio Opole jako patron medialny już w czwartek w DAB+ będzie transmitowało koncert Off Sceny od godziny 17.00. Przez cały weekend będziemy nadawali swoje programy z Kropki.
Paweł Szymkowicz
Paweł Szymkowicz

Kultura i rozrywka

2018-09-20, godz. 08:15 Jesień: zobacz, dotknij, poczuj! Warsztaty dla dzieci w Muzeum Śląska Opolskiego Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w Muzeum Śląska Opolskiego ruszył cykl zajęć edukacyjnych pod nazwą 'Jesień: zobacz, dotknij, poczuj!'. Warsztaty adresowan ... » więcej 2018-09-19, godz. 20:00 Gratka dla miłośników muzyki kameralnej w sercu Opola Muzyka kameralna i nietuzinkowe instrumenty - to znaki rozpoznawcze festiwalu muzycznego 'W oparach dźwięków', który odbędzie się w Opolu od 20 do 22 września. » więcej 2018-09-19, godz. 18:00 PKS-em do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Widzowie z Niemodlina już byli Opolski teatr ruszył z akcją przywożenia mieszkańców konkretnych miejscowości na konkretne przedstawienia. Akcja nosi tytuł 'PKS-em do teatru' i ma na celu za ... » więcej 2018-09-19, godz. 17:00 Historia zaklęta w płytach i okładkach. Muzeum Polskiej Piosenki dostało muzyczny prezent Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zyskało ponad 1000 nowych eksponatów od firmy fonograficznej Warner Music Poland. » więcej 2018-09-19, godz. 16:00 Najpierw ogłosili konkurs, a teraz zapraszają na wystawę. Bohaterką św. Jadwiga Śląska Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu kilka tygodni temu ogłosiło konkurs plastyczno-literacki „Święta Jadwiga jest bliska wszystkim”. Organizatorzy nie spodziewal ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Opolskie akcenty w miesięczniku "Śląsk" Ukazał się nowy numer Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego 'Śląsk', w którym sporo miejsca zajmują artykuły dotyczące opolskiej kultury. » więcej 2018-09-19, godz. 12:15 Po gorącej dyskusji mieszkańcy Zakrzowa i Dąbrówki mają koncepcję miejsca spotkań nad stawem Mieszkańcy Zakrzowa wybrali koncepcję zagospodarowania stawu w centrum wsi. To jeden z nielicznych 'dzikich' akwenów w gminie Gogolin. » więcej 2018-09-19, godz. 10:30 Głuchołaskie i czeskie dzieci wspólnie stworzyły książkę o Orderze Uśmiechu Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych w Głuchołazach i Czechach stworzyły książkę, która jest poświęcona Orderowi Uśmiechu. To międzynarodowe odznac ... » więcej 2018-09-19, godz. 08:30 Miłośniczka Japonii odwiedziła Opole. "To jest trudna miłość" Studiowała japonistykę w Tokio i Seulu. Kocha Japonię i napisała o niej książkę. Reportażystka Karolina Bednarz odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w O ... » więcej 2018-09-18, godz. 19:30 Gorzów Śląski ma pierwszy mural. Malowidło dotyczy 20-lecia samorządności Mural z okazji 20 lat samorządności zdobi ścianę amfiteatru w Gorzowie Śląskim. Dzięki projektowi EDUKO 2016-2018 można było składać wnioski dotyczące właśnie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »