Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-13, 18:30 Autor: Mariusz Majeran

Tydzień do legendarnej Kropki w Głuchołazach

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" (fot. Marcin Gmurek)
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" (fot. Marcin Gmurek)
W przyszły piątek (20.07) rusza w Głuchołazach 12. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka.
Trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia gości z całej Polski, zarówno wykonawców, jak i uczestników festiwalu.

- Oficjalnie ruszamy w piątek, ale od lat festiwal zaczyna się nieoficjalnie wcześniej, przed hotelem Sudety - podkreśla Paweł Szymkowicz, dyrektor Kropki.

- Zaczynamy w czwartek, tak zwaną Off Sceną, na której występują przede wszystkim ci wykonawcy, których będziemy mogli usłyszeć w części konkursowej festiwalu, tak zwanym PUCHU czyli Przeglądzie Utworów z Charakterem.

Wszystkie pozostałe koncerty festiwalowe odbywają się w Muszli Leśnej, czyli amfiteatrze położonym w Parku Zdrojowym w Głuchołazach.

- Amfiteatr stwarza niezwykłą atmosferę, o którą dbamy co roku, zwłaszcza o profesjonalne nagłośnienie - dodaje dyrektor. - Wiem, że zarówno zespoły, jak i publiczność chwalą sobie nagłośnienie, gdzie wszystko wyraźnie, dobrze słychać, w jakimkolwiek punkcie tego amfiteatru by się nie było. Tutaj taka ciekawostka. Trzeci dzień jest dniem czeskim i chyba nikt tak nie dziękuje akustykom, jak właśnie Czesi, którzy tutaj, z własnego doświadczenia wiem, na podobnych festiwalach, aż takiej wagi do nagłośnienia nie przywiązują.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Radio Opole jako patron medialny już w czwartek w DAB+ będzie transmitowało koncert Off Sceny od godziny 17.00. Przez cały weekend będziemy nadawali swoje programy z Kropki.
Paweł Szymkowicz
Paweł Szymkowicz

Kultura i rozrywka

2018-11-19, godz. 19:17 Wernisaż i promocja książki o zwierzętach w opolskim ZOO [ZDJĘCIA] Studenci i opolscy twórcy przez miesiąc obserwowali zwierzęta. Na tej podstawie powstały obrazy, zdjęcia, kolaże i zbiór opowiadań. » więcej 2018-11-19, godz. 17:56 Historia opolskiej piłki ręcznej spisana w książce Czterech autorów przez cztery lata zbierało materiały do książki 'Piłka ręczna w Opolu. Historia nieznana'. » więcej 2018-11-19, godz. 12:51 "Podróże z Andrzejem Stasiukiem" - do piątku MBP czeka na eseje 'Podróże z Andrzejem Stasiukiem' - taki jest tytuł XV Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przypomina, że termin składania p ... » więcej 2018-11-18, godz. 20:30 Muzyczna Jesień rozstrzygnięta. Charles Pakowsky z nagrodą główną i sesją w Studiu M Wrocławianie z Charles Pakowsky wygrali „Muzyczną Jesień” w Grodkowie. Kwartet zdobył nagrodę finansową i sesję nagraniową w Studiu M im. SBB Radia Opole. » więcej 2018-11-18, godz. 18:00 "Mały rysunek, ale z dużym kawałkiem historii". Piastowski zamek ma nowy eksponat Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wzbogaciło się o nowy przedmiot związany z brzeską historią. To rysunek autorstwa Fritza Zastraua, znanego architekta i Tajne ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:00 Fantastycznie spędzili weekend uczestnicy Opolconu. Szósty zlot dobiega końca Miłośnicy szeroko rozumianej fantastyki spotkali się tego weekendu w Opolu na szóstym konwencie Opolcon. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'Rozpalmy płomień ... » więcej 2018-11-18, godz. 12:00 Centryfuga, płatki do prania i stół do mycia naczyń - w Górkach można się przenieść w czasie W Małym Goreckim Muzeum można poznać życie dawnych mieszkańców wsi, a także dotknąć przyrządów jakich używali na co dzień. Założył je i prowadzi Stanisław Lac ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:15 Muzyczna Jesień na półmetku. Jutro poznamy zwycięzców przeglądu Przed nami decydujący dzień zmagań w ramach „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie. Dziś odbędzie się koncert, na którym zaprezentuje się dziesięciu wykonawców wyłon ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:00 Muzyką popularyzują kulturę niemiecką Koncerty popularyzujące kulturę niemiecką odbędą się w ten weekend w Strzelcach Opolskich i Zakrzowie. W sobotę, 17 listopada, w Powiatowym Centrum Kultury w ... » więcej 2018-11-17, godz. 12:30 Wierni tradycji. Zespół Silesia świętuje jubileusz ćwierćwiecza pracy Zespół Pieśni Ludowej 'Silesia' z okazji srebrnego jubileuszu wydał specjalną edycją wszystkich utworów, jakie do tej pory nagrał. Grupa powstała przez przypa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »