Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-13, 18:30 Autor: Mariusz Majeran

Tydzień do legendarnej Kropki w Głuchołazach

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" (fot. Marcin Gmurek)
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" (fot. Marcin Gmurek)
W przyszły piątek (20.07) rusza w Głuchołazach 12. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka.
Trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia gości z całej Polski, zarówno wykonawców, jak i uczestników festiwalu.

- Oficjalnie ruszamy w piątek, ale od lat festiwal zaczyna się nieoficjalnie wcześniej, przed hotelem Sudety - podkreśla Paweł Szymkowicz, dyrektor Kropki.

- Zaczynamy w czwartek, tak zwaną Off Sceną, na której występują przede wszystkim ci wykonawcy, których będziemy mogli usłyszeć w części konkursowej festiwalu, tak zwanym PUCHU czyli Przeglądzie Utworów z Charakterem.

Wszystkie pozostałe koncerty festiwalowe odbywają się w Muszli Leśnej, czyli amfiteatrze położonym w Parku Zdrojowym w Głuchołazach.

- Amfiteatr stwarza niezwykłą atmosferę, o którą dbamy co roku, zwłaszcza o profesjonalne nagłośnienie - dodaje dyrektor. - Wiem, że zarówno zespoły, jak i publiczność chwalą sobie nagłośnienie, gdzie wszystko wyraźnie, dobrze słychać, w jakimkolwiek punkcie tego amfiteatru by się nie było. Tutaj taka ciekawostka. Trzeci dzień jest dniem czeskim i chyba nikt tak nie dziękuje akustykom, jak właśnie Czesi, którzy tutaj, z własnego doświadczenia wiem, na podobnych festiwalach, aż takiej wagi do nagłośnienia nie przywiązują.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Radio Opole jako patron medialny już w czwartek w DAB+ będzie transmitowało koncert Off Sceny od godziny 17.00. Przez cały weekend będziemy nadawali swoje programy z Kropki.
Paweł Szymkowicz
Paweł Szymkowicz

Kultura i rozrywka

2019-11-15, godz. 13:00 Listopadowe wspomnienie opolskiej artystki [ZDJĘCIA] Przyjaciele i znajomi Lucilli Kossowskiej ze Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Opolskiego wspominali zmarłą koleżankę Lucillę Kossowską. Po Mszy świętej… » więcej 2019-11-15, godz. 12:00 W Galerii WuBePe królowała wiolonczela. Wystąpili młodzi muzycy „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki”. Młodzi muzycy po raz kolejny koncertowali w gmachu w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w stolicy naszego regionu. Uczniowie… » więcej 2019-11-15, godz. 12:00 Trwa III Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu. "Widzimy tutaj osoby, które są zafascynowane książką" Bibliotekarze, nauczyciele, psychologowie, terapeuci i pisarze z różnych stron Polski zjechali na III Ogólnopolską Konferencję Biblioterapeutyczną w stolicy naszego… » więcej 2019-11-15, godz. 07:45 Opolska Jesień Literacka: spotkanie z Leszkiem Cichym przyciągnęło tłum słuchaczy [ZDJĘCIA] O zdobywaniu szczytów, racjonalnym podejściu do wypraw wysokogórskich i książce 'Trzy bieguny. Dotknąć niemożliwego' współtworzonej z Markiem Kamińskim opowiadał… » więcej 2019-11-14, godz. 21:30 Kraina Łagodności zagościła w Radiu Opole. Zespół Ponad Chmurami zagrał w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Bohaterem czwartkowego koncertu w naszej rozgłośni był zespół Ponad Chmurami, który tworzą Katarzyna i Nikodem Jacukowie. Mają na swoim koncie już kilka płyt… » więcej 2019-11-14, godz. 17:15 Za nami III Międzynarodowe Forum Literackie w Opolu Międzynarodowe Forum Literackie w Opolu to ważna część jubileuszowego XXX Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. 'Kulturotwórcza rola uniwersytetów'… » więcej 2019-11-14, godz. 15:33 Przez najbliższy miesiąc w Nyskim Domu Kultury można oglądać świat zaklęty w drewnie 'Sięgając wnętrza' - to tytuł najnowszej wystawy rzeźb Zbigniewa Kaczmarczyka, którą można oglądać w Nyskim Domu Kultury. » więcej 2019-11-14, godz. 13:51 Fantasy zagościło w bibliotece Cykl 'Zaczytane Opolskie' odwiedza przede wszystkim biblioteki w regionie ale czasami autorzy pojawiają się także w stolicy województwa. Z czytelnikami Wojewódzkiej… » więcej 2019-11-14, godz. 08:15 "Kontener" Marka Bieńczyka głównym tematem kolejnej odsłony 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA, AUDIO] Ceniony pisarz, eseista, historyk literatury, tłumacz i enolog Marek Bieńczyk, był bohaterem środowego (13.11) spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej… » więcej 2019-11-13, godz. 18:45 Spotkanie poetyckie w ramach Tygodnia Kultury Niebanalnej W Opolu trwa Tydzień Kultury Niebanalnej 2019. Młodzieżowy Dom Kultury przygotował szereg imprez: koncerty, wystawy, prezentacje teatralne, filmowe i spotkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »