Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-13, 18:30 Autor: Mariusz Majeran

Tydzień do legendarnej Kropki w Głuchołazach

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" (fot. Marcin Gmurek)
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka" (fot. Marcin Gmurek)
W przyszły piątek (20.07) rusza w Głuchołazach 12. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka.
Trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia gości z całej Polski, zarówno wykonawców, jak i uczestników festiwalu.

- Oficjalnie ruszamy w piątek, ale od lat festiwal zaczyna się nieoficjalnie wcześniej, przed hotelem Sudety - podkreśla Paweł Szymkowicz, dyrektor Kropki.

- Zaczynamy w czwartek, tak zwaną Off Sceną, na której występują przede wszystkim ci wykonawcy, których będziemy mogli usłyszeć w części konkursowej festiwalu, tak zwanym PUCHU czyli Przeglądzie Utworów z Charakterem.

Wszystkie pozostałe koncerty festiwalowe odbywają się w Muszli Leśnej, czyli amfiteatrze położonym w Parku Zdrojowym w Głuchołazach.

- Amfiteatr stwarza niezwykłą atmosferę, o którą dbamy co roku, zwłaszcza o profesjonalne nagłośnienie - dodaje dyrektor. - Wiem, że zarówno zespoły, jak i publiczność chwalą sobie nagłośnienie, gdzie wszystko wyraźnie, dobrze słychać, w jakimkolwiek punkcie tego amfiteatru by się nie było. Tutaj taka ciekawostka. Trzeci dzień jest dniem czeskim i chyba nikt tak nie dziękuje akustykom, jak właśnie Czesi, którzy tutaj, z własnego doświadczenia wiem, na podobnych festiwalach, aż takiej wagi do nagłośnienia nie przywiązują.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Radio Opole jako patron medialny już w czwartek w DAB+ będzie transmitowało koncert Off Sceny od godziny 17.00. Przez cały weekend będziemy nadawali swoje programy z Kropki.
Paweł Szymkowicz
Paweł Szymkowicz

Kultura i rozrywka

2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:33 Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z opolskimi studentami 'Prawnicy w obronie rodziny, małżeństwa, ludzkiego życia i sumienia' to tytuł spotkania z przedstawicielami Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się na Uniwersy ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej 2019-01-17, godz. 12:03 Badacz wulkanów spotka się z czytelnikami Grzegorz Gawlik zdobywa i bada wulkany - czasem na jeden poświęca kilka wypraw i wiele dni - często w niedostępnych rejonach i ekstremalnych warunkach, z zejś ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:31 Kolorowy świat festiwali. Krystyna Gucewicz w Muzeum Polskiej Piosenki Krystyna Gucewicz, dziennikarka i wieloletnia recenzentka opolskich festiwali, była gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas spotkania opowiadała o s ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »