Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-20, 21:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Gwiazdy zagrały na rzecz opolskiej katedry. "Gramy radosne utwory"

Gwiazdy zagrały na rzecz opolskiej katedry [fot. katarzyna Zawadzka]
Gwiazdy zagrały na rzecz opolskiej katedry [fot. katarzyna Zawadzka]
Natalia Kukulska, Cello Brothers i chór ekumeniczny Trzecia Godzina Dnia zagrali na rzecz opolskiej katedry. Cały dochód ze sprzedaży biletów cegiełek zostanie przeznaczony na remont świątyni.
Przypomnijmy, wewnątrz katedry cały czas prowadzone są prace. Ich wartość wyceniono na 5 milionów złotych. Większość pieniędzy pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego, ale milion złotych diecezja opolska musi nazbierać sama.

Chór TGD, który zagrał dziś na rzecz katedry, wykonał utwory ze swojej najnowszej płyty "Wracam do domu".

- Radość zawsze nam towarzyszy - mówi Piotr Nazaruk z TGD. - Jesteśmy radośni i to jest też chyba jakaś nasza rozpoznawalna cecha. Gramy radosne utwory, ale też każdy z nas odnalazł, to może górnolotnie zabrzmi, ale powiem to, taką radość w Panu Bogu. To jest prawdziwy powód, którym można się cieszyć. Jego obecność w naszym życiu, to co ona daje, tym chcemy się dzielić. Gramy radośnie, ale są też momenty bardziej kontemplacyjne - dodaje.

Jak podkreślają organizatorzy, artyści, którzy wystąpili na placu katedralnym zagrali za mniejsze pieniądze niż przy występach komercyjnych.
Piotr Nazaruk

Kultura i rozrywka

2018-10-22, godz. 19:26 Proza Roberta Walsera w MBP w Opolu. "To najbardziej nieznany i zagadkowy pisarz" W tym roku mija 140. rocznica urodzin Roberta Walsera. To jeden z najwybitniejszych pisarzy nowoczesnych. Walser swoje utwory zapisywał ołówkiem maleńkimi lit ... » więcej 2018-10-22, godz. 17:20 Grzegorz Halama wystąpił dla maluchów. Mała Akademia Piosenki w nowej odsłonie Opolskie przedszkolaki w ramach Małej Akademii Piosenki spotkały się z popularnym aktorem kabaretowym. Grzegorz Halama zapoznał najmłodszych nie tylko z piose ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:00 Starą karczmę przerobią na dom kultury Wiosną rozpocznie się remont starej karczmy położonej w centrum Jemielnicy. Kilka miesięcy później ma zacząć tam działać świetlica wiejska a docelowo - dom ku ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:00 Jubileuszowa "Publicystyka" rozstrzygnięta. Znamy zwycięzców W weekend w Kędzierzynie-Koźlu zakończyła się jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia. Przez ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:16 Występ opolskich śpiewaków zakończył VIII Dobrodzień Classic Festival [ZDJĘCIA] Spotkaniem z perełkami niemieckiej literatury wokalnej zakończył się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festiwal. » więcej 2018-10-21, godz. 16:30 Motyw z symfonii pretekstem do zabawy. Za nami pierwszy koncert rodzinny w FO [ZDJĘCIA] Zgadywanki, muzyczne prezentacje, bajkowa opowieść i wspólne śpiewanie - takie atrakcje umiliły niedzielne (21.10) spotkanie opolskich rodzin z opolskimi filh ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:00 Powódź na scenie Modelatorni. Premiera "Moją ulica płynie rzeka" 'Moją ulicą płynie rzeka' to spektakl, który widzowie zobaczyli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Za nami premiera spektaklu w reż. Elżbiety Depty op ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Kończy się VIII Dobrodzień Classic Festival. Przed nami ostatni koncert Koncertem w Muzeum Diecezjalnym w Opolu zakończy się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festival. » więcej 2018-10-20, godz. 20:00 "Siedmiu Wspaniałych" otworzy dzieci na świat muzyki klasycznej. Ruszają koncerty rodzinne w filharmonii 'Siedmiu Wspaniałych' to cykl koncertów rodzinnych, stworzonych z myślą o potrzebach najmłodszych melomanów. Pierwsze takie spotkanie w najbliższą niedzielę ( ... » więcej 2018-10-20, godz. 18:00 Cybis na nowo. "Wystawa jest trochę prowokacyjna" [ZDJĘCIA] Galeria Muzeum Śląska Opolskiego po długiej przerwie remontowej otworzyła swoje sale wystawiennicze. Zwykle część parterowa prezentowała bogate opolskie zbior ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »