Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-08, 19:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Gwiazda Budki Suflera błyszczy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu [GALERIA]

Budka Suflera odsłania swoją gwiazdę [fot. Paweł Stauffer]
Budka Suflera odsłania swoją gwiazdę [fot. Paweł Stauffer]
Budka Suflera ma już swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. Artyści wzięli udział w uroczystości na opolskim rynku. Zgodnie z tradycją rozpoczęła się ona od hejnału, który zagrał Tadeusz Ciuła. Był także występ Chóru Politechniki Opolskiej, który przypomniał między innymi takie przeboje grupy jak "Martwe Morze", "Twoje Radio" czy "Takie tango".
- Pierwszy raz byliśmy w Opolu w 1975 roku - wspominał lider grupy Krzysztof Cugowski. - Wtedy nie graliśmy na festiwalu, to było inne wydarzenie. Grało się wówczas całą noc, myśmy występowali o świcie, słońce już było widać. Byliśmy w Opolu wiele razy. Nie potrafię powiedzieć ile... wiele z różnym skutkiem, ale też oczywiście otrzymywaliśmy nagrody główne za różne rzeczy - dodaje.

- Opole to było i jest mam nadzieję dalej świętem polskiej piosenki. Polska piosenka może nie ma się za szczególnie pięknie, więc tym bardziej rola Opola jest bardzo ważna. Jeżeli festiwalowi uda się stworzyć formułę, że stanie się on wielkim świętem polskiej piosenki, to ja jestem absolutnie za tym - dodaje.

patronat honorowy nad uroczystościami odsłonięcia gwiazd w opolskiej alei objęła wicewojewoda Violetta Porowska. - Budka Suflera jest kapelą wszystkich pokoleń. Ja nawet zwróciłam uwagę, zastanawiając się, która piosenka jest dla mnie najważniejsza, że jestem z tej generacji, która gnała przez świat żebrząc o benzynę, a cień wielkiej góry miało się przed oczami. To takie dwie piosenki mojego pokolenia. Jestem w stanie zaśpiewać ich piosenki i z pokoleniem moich rodziców i mojego syna, bo to jest po prostu kapela dla każdego pokolenia Polaków i to jest najpiękniejsze - dodaje.

Jutro (8.06) odsłonięcie dwóch kolejnych tablic w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki - Alicji Majewskiej i Krzysztofa Klenczona.
Krzysztof Cugowski
Violetta Porowska

Kultura i rozrywka

2018-06-21, godz. 18:15 "Koniec wojny na Śląsku. Rok 1945. Studia i materiały". Promocja książki Publikację zbiorową pod tytułem 'Koniec wojny na Śląsku. Rok 1945. Studia i materiały' promowano w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu. Redakcji podjęl ... » więcej 2018-06-21, godz. 16:57 "Oczami dziecka mamy i taty", czyli historie opolskich rodzin Opolskie rodziny wypełniły gmach urzędu marszałkowskiego w Opolu. Na premierze książki 'Oczami dziecka mamy i taty' pojawili się rodzice, dzieci, dziadkowie i ... » więcej 2018-06-21, godz. 12:00 Lada moment rozpoczną się trzydniowe dni Praszki. W programie reggae i covery The Beatles Zbliżają się Dni Praszki z Biesiadą Świętojańską. Każda część trzydniowej (22-24.06) zabawy będzie się nieco różnić. » więcej 2018-06-21, godz. 10:30 Bogato ilustrowane książki z legendami 9 krajów trafiły do krapkowickich bibliotek Legendy portugalskie, macedońskie, łotewskie czy włoskie. O nich można przeczytać w książkach przekazanych przez krapkowicki Zespół Szkół Specjalnych do 13 bi ... » więcej 2018-06-21, godz. 07:00 Można zgłaszać kandydatów do "Magnolii Powiatu Opolskiego" Chcą wyróżnić osoby i firmy, które odznaczają się w pracy na rzecz rozwoju i promocji powiatu opolskiego. Do 30.06 można zgłaszać kandydatów do nagrody 'Magno ... » więcej 2018-06-20, godz. 21:30 Gwiazdy zagrały na rzecz opolskiej katedry. "Gramy radosne utwory" Natalia Kukulska, Cello Brothers i chór ekumeniczny Trzecia Godzina Dnia zagrali na rzecz opolskiej katedry. Cały dochód ze sprzedaży biletów cegiełek zostani ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:00 Przedpremiera sztuki Woody Allena w Opolu Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu postanowił na zakończenie sezonu artystycznego pokazać przedpremierę sztuki, która będzie miała swoją premierę dopiero w ... » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 Dysonans i dysharmonia, czyli spotkanie ze Sławomirem Kuźnickim Sławomir Kuźnicki - doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki i poeta, będzie gościem na spotkaniu autorskim w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2018-06-20, godz. 14:00 Leszek Ołdak nagrodzony na Satyrykonie Opolski grafik, satyryk i karykaturzysta Leszek Ołdak zdobył srebrny medal podczas 41. edycji Satyrykonu 2018 w Legnicy. » więcej 2018-06-20, godz. 12:30 Balet "Sen", czyli kolejne spotkanie z cyklu "Muzyka w Klubowym Fotelu" Biblioteka Muzyczna w Opolu po raz kolejny organizuje spotkanie w ramach akcji 'Muzyka w Klubowym Fotelu'. To okazja by zapoznać się ze zgromadzonymi przez bi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »