Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-08, 19:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Gwiazda Budki Suflera błyszczy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu [GALERIA]

Budka Suflera odsłania swoją gwiazdę [fot. Paweł Stauffer]
Budka Suflera odsłania swoją gwiazdę [fot. Paweł Stauffer]
Budka Suflera ma już swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. Artyści wzięli udział w uroczystości na opolskim rynku. Zgodnie z tradycją rozpoczęła się ona od hejnału, który zagrał Tadeusz Ciuła. Był także występ Chóru Politechniki Opolskiej, który przypomniał między innymi takie przeboje grupy jak "Martwe Morze", "Twoje Radio" czy "Takie tango".
- Pierwszy raz byliśmy w Opolu w 1975 roku - wspominał lider grupy Krzysztof Cugowski. - Wtedy nie graliśmy na festiwalu, to było inne wydarzenie. Grało się wówczas całą noc, myśmy występowali o świcie, słońce już było widać. Byliśmy w Opolu wiele razy. Nie potrafię powiedzieć ile... wiele z różnym skutkiem, ale też oczywiście otrzymywaliśmy nagrody główne za różne rzeczy - dodaje.

- Opole to było i jest mam nadzieję dalej świętem polskiej piosenki. Polska piosenka może nie ma się za szczególnie pięknie, więc tym bardziej rola Opola jest bardzo ważna. Jeżeli festiwalowi uda się stworzyć formułę, że stanie się on wielkim świętem polskiej piosenki, to ja jestem absolutnie za tym - dodaje.

patronat honorowy nad uroczystościami odsłonięcia gwiazd w opolskiej alei objęła wicewojewoda Violetta Porowska. - Budka Suflera jest kapelą wszystkich pokoleń. Ja nawet zwróciłam uwagę, zastanawiając się, która piosenka jest dla mnie najważniejsza, że jestem z tej generacji, która gnała przez świat żebrząc o benzynę, a cień wielkiej góry miało się przed oczami. To takie dwie piosenki mojego pokolenia. Jestem w stanie zaśpiewać ich piosenki i z pokoleniem moich rodziców i mojego syna, bo to jest po prostu kapela dla każdego pokolenia Polaków i to jest najpiękniejsze - dodaje.

Jutro (8.06) odsłonięcie dwóch kolejnych tablic w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki - Alicji Majewskiej i Krzysztofa Klenczona.
Krzysztof Cugowski
Violetta Porowska

Kultura i rozrywka

2019-01-15, godz. 20:36 Dzień Judaizmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Nie wszystkie prawa, które są wprowadzone w Europie sprzyjają mniejszości żydowskiej - zauważa rabin David Basok, który od 2016 roku stoi na czele Wyznaniow ... » więcej 2019-01-15, godz. 17:00 W Skarbimierzu - "Po drugiej stronie" Działające przy Gminnej Bibliotece w Skarbimierzu grupy teatralne przygotowały przedstawienie zatytułowane 'Po drugiej stronie'. » więcej 2019-01-15, godz. 12:00 Znamy finalistów "Klasyki Żywej". Spektakle zobaczymy w ramach 44. OKT Siedem spektakli z całej Polski uznano za finalistów Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej 'Klasyka Żywa'. W kwietniu zobaczymy je podcza ... » więcej 2019-01-14, godz. 17:48 Museum Selfie Day na Opolszczyźnie Zrób sobie selfie z dziełem sztuki lub muzealnym eksponatem! Do udziału w tej akcji zaprasza Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Środa (16.01) to dzień, kiedy w ... » więcej 2019-01-14, godz. 13:54 Morze, piasek i fotografia otworkowa Sławoja Dubiela 'Może morze' - to tytuł wystawy opolskiego fotografa Sławoja Dubiela. Prace wykonane przy użyciu kamery otworkowej będzie można oglądać w Fotogalerii Miejskie ... » więcej 2019-01-14, godz. 08:11 Noworoczne spotkanie środowisk twórczych [ZDJĘCIA] Opolscy artyści, dziennikarze, architekci spotkali się na wspólnym kolędowaniu w Muzeum Diecezjalnym w Opolu. Uczestników powitał biskup Paweł Stobrawa. » więcej 2019-01-13, godz. 16:45 „Ceramika młodzika” i "Eksplorator" w Galerii Sztuki Współczesnej W poniedziałek (14.01) ruszają zapisy na zimowe zajęcia w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Podczas ferii uczniowie z regionu będą mogli wziąć udział w war ... » więcej 2019-01-13, godz. 14:15 Zamek Piastów Śląskich w Brzegu Pomnikiem Historii. Odsłonięto pamiątkową tablicę [ZDJĘCIA] Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, jako kolejny obiekt w naszym regionie, otrzymał tytuł Pomnika Historii. Podczas uroczystej gali w Sali Pinottiego brzeskiego ... » więcej 2019-01-13, godz. 12:00 Kluczborskie kino Bajka zaprasza na koncert kolęd i pastorałek Ekumeniczny koncert kolęd odbędzie się w niedzielę (13.01) w kluczborskim kinie Bajka. » więcej 2019-01-13, godz. 08:00 Wspólna gala dwóch gmin, czyli karnawałowa zabawa w Gogolinie - Karłubcu Samorządowcy z Gogolina i Krapkowic wspólnie organizują Galę Karnawałową. Impreza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia w hali sportowej w Gogolinie - Karłubcu. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »