Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-08, 19:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Gwiazda Budki Suflera błyszczy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu [GALERIA]

Budka Suflera odsłania swoją gwiazdę [fot. Paweł Stauffer]
Budka Suflera odsłania swoją gwiazdę [fot. Paweł Stauffer]
Budka Suflera ma już swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. Artyści wzięli udział w uroczystości na opolskim rynku. Zgodnie z tradycją rozpoczęła się ona od hejnału, który zagrał Tadeusz Ciuła. Był także występ Chóru Politechniki Opolskiej, który przypomniał między innymi takie przeboje grupy jak "Martwe Morze", "Twoje Radio" czy "Takie tango".
- Pierwszy raz byliśmy w Opolu w 1975 roku - wspominał lider grupy Krzysztof Cugowski. - Wtedy nie graliśmy na festiwalu, to było inne wydarzenie. Grało się wówczas całą noc, myśmy występowali o świcie, słońce już było widać. Byliśmy w Opolu wiele razy. Nie potrafię powiedzieć ile... wiele z różnym skutkiem, ale też oczywiście otrzymywaliśmy nagrody główne za różne rzeczy - dodaje.

- Opole to było i jest mam nadzieję dalej świętem polskiej piosenki. Polska piosenka może nie ma się za szczególnie pięknie, więc tym bardziej rola Opola jest bardzo ważna. Jeżeli festiwalowi uda się stworzyć formułę, że stanie się on wielkim świętem polskiej piosenki, to ja jestem absolutnie za tym - dodaje.

patronat honorowy nad uroczystościami odsłonięcia gwiazd w opolskiej alei objęła wicewojewoda Violetta Porowska. - Budka Suflera jest kapelą wszystkich pokoleń. Ja nawet zwróciłam uwagę, zastanawiając się, która piosenka jest dla mnie najważniejsza, że jestem z tej generacji, która gnała przez świat żebrząc o benzynę, a cień wielkiej góry miało się przed oczami. To takie dwie piosenki mojego pokolenia. Jestem w stanie zaśpiewać ich piosenki i z pokoleniem moich rodziców i mojego syna, bo to jest po prostu kapela dla każdego pokolenia Polaków i to jest najpiękniejsze - dodaje.

Jutro (8.06) odsłonięcie dwóch kolejnych tablic w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki - Alicji Majewskiej i Krzysztofa Klenczona.
Krzysztof Cugowski
Violetta Porowska

Kultura i rozrywka

2018-10-20, godz. 20:00 "Siedmiu Wspaniałych" otworzy dzieci na świat muzyki klasycznej. Ruszają koncerty rodzinne w filharmonii 'Siedmiu Wspaniałych' to cykl koncertów rodzinnych, stworzonych z myślą o potrzebach najmłodszych melomanów. Pierwsze takie spotkanie w najbliższą niedzielę ( ... » więcej 2018-10-20, godz. 18:00 Cybis na nowo. "Wystawa jest trochę prowokacyjna" [ZDJĘCIA] Galeria Muzeum Śląska Opolskiego po długiej przerwie remontowej otworzyła swoje sale wystawiennicze. Zwykle część parterowa prezentowała bogate opolskie zbior ... » więcej 2018-10-20, godz. 13:15 Kameralny koncert przy pełnej sali koncertowej. Vivaldi działa jak magnes Długimi owacjami na stojąco, przy pełnej sali i podwójnym bisem zakończył się piątkowy (20.10) koncert w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-10-20, godz. 11:00 Realne obrazy doprawiane fikcją [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski prezentuje w swojej galerii 'Pierwsze Piętro' w Opolu obrazy Małgorzaty Futkowskiej. » więcej 2018-10-20, godz. 10:00 "Najpiękniejsze melodie świata" zabrzmią w Oleśnie 'Najpiękniejsze melodie świata' to tytuł przedostatniego koncertu w ramach VIII Dobrodzień Classic Festival, który trwa od 13 października na Opolszczyźnie. » więcej 2018-10-20, godz. 07:01 Symfoniczny pop zagościł w Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA] Występująca pod pseudonimem artystycznym Kasai wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka porwała publiczność w legendarnym ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:30 I Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Opolu Najbliższy weekend upłynie w Opolu pod znakiem baletu dzieci i młodzieży. W sobotę rusza (20.10) I Międzynarodowy Konkurs Baletowy w technikach balet i modern. » więcej 2018-10-19, godz. 18:30 Premiera studencka "Zranionego jelenia" „Zraniony jeleń” to spektakl dla młodzieży i dorosłych, który całkiem niedawno zagościł w repertuarze Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. » więcej 2018-10-19, godz. 15:30 Cztery pory roku w sonetach i muzyce Vivaldiego. Przed nami koncert kameralny w FO 'Wiosna/Lato, Jesień/Zima - A. Vivaldi' to tytułu pierwszego w tym sezonie artystycznym koncertu kameralnego, który zabrzmi dziś wieczorem (19.10) w Filharmon ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:30 Niepełnosprawni śpiewają polskie piosenki. W Brzegu trwa coroczna integracyjna impreza muzyczna „Polska muzyka lat 80” - to hasło przewodnie dzisiejszego (19.10) Festiwalu Piosenki Osób z Niepełnosprawnością „Jesteśmy Tu”. Impreza organizowana jest już p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »