Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-08, 19:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Gwiazda Budki Suflera błyszczy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu [GALERIA]

Budka Suflera odsłania swoją gwiazdę [fot. Paweł Stauffer]
Budka Suflera odsłania swoją gwiazdę [fot. Paweł Stauffer]
Budka Suflera ma już swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. Artyści wzięli udział w uroczystości na opolskim rynku. Zgodnie z tradycją rozpoczęła się ona od hejnału, który zagrał Tadeusz Ciuła. Był także występ Chóru Politechniki Opolskiej, który przypomniał między innymi takie przeboje grupy jak "Martwe Morze", "Twoje Radio" czy "Takie tango".
- Pierwszy raz byliśmy w Opolu w 1975 roku - wspominał lider grupy Krzysztof Cugowski. - Wtedy nie graliśmy na festiwalu, to było inne wydarzenie. Grało się wówczas całą noc, myśmy występowali o świcie, słońce już było widać. Byliśmy w Opolu wiele razy. Nie potrafię powiedzieć ile... wiele z różnym skutkiem, ale też oczywiście otrzymywaliśmy nagrody główne za różne rzeczy - dodaje.

- Opole to było i jest mam nadzieję dalej świętem polskiej piosenki. Polska piosenka może nie ma się za szczególnie pięknie, więc tym bardziej rola Opola jest bardzo ważna. Jeżeli festiwalowi uda się stworzyć formułę, że stanie się on wielkim świętem polskiej piosenki, to ja jestem absolutnie za tym - dodaje.

patronat honorowy nad uroczystościami odsłonięcia gwiazd w opolskiej alei objęła wicewojewoda Violetta Porowska. - Budka Suflera jest kapelą wszystkich pokoleń. Ja nawet zwróciłam uwagę, zastanawiając się, która piosenka jest dla mnie najważniejsza, że jestem z tej generacji, która gnała przez świat żebrząc o benzynę, a cień wielkiej góry miało się przed oczami. To takie dwie piosenki mojego pokolenia. Jestem w stanie zaśpiewać ich piosenki i z pokoleniem moich rodziców i mojego syna, bo to jest po prostu kapela dla każdego pokolenia Polaków i to jest najpiękniejsze - dodaje.

Jutro (8.06) odsłonięcie dwóch kolejnych tablic w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki - Alicji Majewskiej i Krzysztofa Klenczona.
Krzysztof Cugowski
Violetta Porowska

Kultura i rozrywka

2018-08-20, godz. 14:00 Kawałek Europy i argentyńskie klimaty w sercu Głogówka. Przed nami kolejny "Heuriger" W najbliższy wtorek (21.08) odbędzie się kolejny koncert pod hasłem 'Heuriger'. Wystąpią artyści związani z projektem Baltic Neopolis Virtuosi, którego trzon ... » więcej 2018-08-19, godz. 12:30 Ostatni raz latynoska muzyka porwała opolan do tańca na deskach amfiteatru Dziś (19.08) zakończył się cykl wakacyjnych bezpłatnych spotkań z zumbą na świeżym powietrzu. Zarówno panie, jak i panowie w każdą niedzielę przez te dwa mies ... » więcej 2018-08-17, godz. 17:00 Prudnik: muzeum przyciąga turystów i szykuje się na narodowe święto W wakacje wśród zwiedzających Muzeum Ziemi Prudnickiej dominują mieszkańcy innych regionów. Panuje tam wzmożony ruch wycieczek odwiedzających to miasto, grup ... » więcej 2018-08-17, godz. 14:50 Prudnik: sztuka łączy opolsko-czeskie pogranicze Dwie wystawy będą efektem wakacyjnego pleneru fotograficznego, który odbył się w Prudniku. Zorganizował go tamtejszy ośrodek kultury we współpracy ze swoim od ... » więcej 2018-08-17, godz. 11:15 Dizzy Boyz Brass Band zagra dla najmłodszych melomanów Trąbki, saksofon czy tuba - takie instrumenty będą mogli odkryć w sobotę (18.08) najmłodsi melomani. W ramach przedostatniego, letniego koncertu rodzinnego sc ... » więcej 2018-08-17, godz. 10:46 Opolscy ułani będą świętowali swój jubileusz Dziesiąta rocznica powstania Stowarzyszenia Pamięci 19. Pułku Ułanów Wołyńskich w Opolu i Święto Pułku jest okazją, by spotkać się w sobotę z Opolanami. » więcej 2018-08-16, godz. 20:50 Odsłonięcie Mozaiki i ogrodu na bulwarze nadodrzańskim w Opolu [ZDJĘCIA] Na ścianie umocnień przeciwpowodziowych powstała niezwykła mozaika stworzona z fragmentów porcelany i kamieni wyrzuconych przez Morze Bałtyckie. Towarzyszy je ... » więcej 2018-08-16, godz. 12:33 Rozstrzygnięto konkurs grantowy Opolskie EDUKO 2018 Spośród 26 złożonych wniosków wyłoniono 14 projektów, które będą współrealizowane łącznie przez 68 podmiotów z obszaru województwa opolskiego od sierpnia do p ... » więcej 2018-08-16, godz. 10:55 Fani Harry'ego Pottera czarują na zamku w Mosznej. "On do złudzenia przypomina Hogwart" Różdżki, szaty, zaklęcia i eliksiry - na zamku w Mosznej trwają kolonie, pt. 'Szkoła Czarodziejów'. Dzieci oraz nastolatkowie spędzają czas w sposób bardzo zb ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:00 Kino w Grodkowie po modernizacji ma się dobrze Grodkowskie kino 'Klaps' od kilku miesięcy znów wyświetla filmy. W seansach, podczas których można obejrzeć najnowsze dzieła filmowe bierze udział średnio kil ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »