Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-18, 20:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Międzypokoleniowe muzykowanie staje się coraz popularniejsze. Kolejne koncerty w FO

Filharmonicy dzieciom © [fot. materiały organizatora]
Filharmonicy dzieciom © [fot. materiały organizatora]
Filharmonicy dzieciom © [fot. materiały organizatora]
Filharmonicy dzieciom © [fot. materiały organizatora]
Sukces ubiegłorocznych koncertów z cyklu "Filharmonicy dzieciom" zainspirował muzyków do przygotowania kolejnych występów. W najbliższą niedzielę (20.05) odbędą się dwa koncerty "Filharmonicy dzieciom. Roztańczone nutki". Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, dla których zagrają seniorzy.
- Seniorzy muzycy to byli członkowie orkiestry Filharmonii Opolskiej - wyjaśnia Barbara Pieczyńska z Filharmonii Opolskiej. - Seniorzy, którzy działają dalej, koncertują.

Najbliższe koncertu są odpowiedzią na oczekiwania rodziców, którzy bardzo entuzjastycznie przyjęli poprzednią serię koncertową realizowaną w ubiegłym sezonie artystycznym w ramach projektu "Seniorzy w Akcji" (projekt społeczno-kulturalny Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - przyp. red.).

- Seniorzy występują w roli głównej, ale na scenie spotykają się różne pokolenia - dodaje Pieczyńska. - Wraz z muzykami seniorami koncertują również obecni członkowie orkiestry i młodzi artyści.

Udział w koncertach sprawia radość nie tylko dzieciom i ich rodzicom, ale także samym seniorom, o czym przekonuje emerytowany muzyk Eugeniusz Mirek.

- To jest bardzo wielka przygoda i super doświadczenie - opowiada wieloletni skrzypek Filharmonii Opolskiej. - Jeszcze mamy kontakt z instrumentem, z muzyką, możemy zrobić coś pożytecznego i się bardzo cieszymy. A z nami gra najmłodsza, Esterka. Dopiero zaczęła grać na instrumencie i już pięknie się realizuje. To jest właśnie taka klamra: od najmłodszych do najstarszych. Granie dla takiej publiczności jest dla nas wielka frajda i przyjemność.

Koncerty odbędą się w niedzielę (20.05) o godzinie 10:00 i 12:00. Więcej szczegółów na stronie internetowej Filharmonii Opolskiej.
Barbara Pieczyńska
Eugeniusz Mirek

Kultura i rozrywka

2019-10-20, godz. 15:25 Filharmonia: Bemol i Nutka znów towarzyszą rodzinom w odkrywaniu świata muzyki! [ZDJĘCIA] Hiszpańskie klimaty zagościły w niedzielne (20.10) przedpołudnie na koncercie otwierającym kolejny sezon muzycznych spotkań rodzinnych w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-10-20, godz. 12:59 "Czas utrwalony" wypełnia Opole. Trwa 9. Opolski Festiwal Fotografii Dzisiaj (20.10) kuratorskie oprowadzanie w Muzeum Śląska Opolskiego, wczoraj - otwarcie sześciu muzealnych wystaw i jednej w Galerii Aneks. To kumulacja wydar ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:12 Maraton fotografii na stulecie szkoły projektowania BAUhaus Stulecie szkoły projektowania BAUhaus jest przyczynkiem do odbywającego się dzisiaj w Opolu fotomarat(h)onu. To konkurs dla miłośników fotografii w każdym wie ... » więcej 2019-10-19, godz. 17:00 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:05 Klasyka w formie: "Szybsi niż Kubica" i z potrójnym "standing ovation" [ZDJĘCIA] - Byliśmy dziś szybsi niż Robert Kubica - zażartował podczas koncertu Michał Maciaszczyk, skrzypek i dyrygent, który w piątkowy (18.10) wieczór wspólnie z ork ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:00 Muzyka kameralna Józefa Elsnera zabrzmi w Grodkowie Z racji przypadającej w tym roku 250. rocznicy urodzin Józefa Elsnera, w rodzinnym mieście kompozytora zabrzmią jego kwartety smyczkowe. Mało znaną część doro ... » więcej 2019-10-19, godz. 08:00 Trzy kolory rozświetliły galerię [ZDJĘCIA] Mirosław Filonik od trzydziestu lat przygotowuje instalacje wykorzystując świetlówki przygotowane według własnych projektów. Pokazuje swoje prace w rożnych ob ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Głogówek: festiwal beethovenowski wyróżniony ogólnopolską nagrodą Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, organizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku, otrzymał certyfikat i godło 'Turystyczny Produkt Roku 2019', przy ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:00 Stanisław Soyka zaśpiewa w Strzelcach Opolskich W ramach V Festiwalu Jazzowego w sobotę (19.10)odbędzie się koncert 'Strzeleckie Ogrody Jazzowe'. Na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury pojawi się Stanisław ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »